REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

Pracownice firmy jubilerskiej miały kraść biżuterię i sprzedawać ją w sieci

2021-05-16 08:55
publikacja
2021-05-16 08:55
Pracownice firmy jubilerskiej miały kraść biżuterię i sprzedawać ją w sieci
Pracownice firmy jubilerskiej miały kraść biżuterię i sprzedawać ją w sieci
fot. Alexa_Space / / Shutterstock

Trzy młode kobiety, pracownice firmy jubilerskiej, zatrzymali policjanci z Poznania. 21-latki miały kraść biżuterię, potem sprzedawały ją w sieci.

Jak poinformowała w czwartek PAP sierż. sztab. Marta Mróz z poznańskiej policji, z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobiety wynosiły cenne przedmioty ze swojego miejsca pracy przez dłuższy czas; udało się odzyskać towar o wartości ok. 100 tys. zł. Na razie zarzuty usłyszały dwie osoby.

Policja przyjęła zawiadomienie o kradzieży w połowie kwietnia. Właścicielka firmy zgłosiła się do komisariatu w Warszawie. Tam oświadczyła, że ktoś ukradł jej biżuterię, którą oferowała do sprzedaży, prowadząc sieć butików w centrach handlowych na terenie całego kraju. W związku z tym, że braki w towarze o wartości kilkudziesięciu tys. zł ujawniła w punkcie handlowym w Poznaniu, to sprawą zajęli się poznańscy funkcjonariusze.

"Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali w Poznaniu dwie kobiety - matkę i jej córkę, które miały związek z tym przestępstwem. Dzień później w Poznaniu i Rabowicach - dwie kolejne młode osoby. W trakcie przeszukania ich miejsc zamieszkania funkcjonariusze odzyskali towar o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych" – podała Mróz.

Okazało się, że trzy zatrzymane 21-latki to pracownice firmy, które podbierały biżuterię, a następnie oferowały ją do sprzedaży na portalach aukcyjnych. Konto oraz profil, które służyły do sprzedaży kradzionych wyrobów jubilerskich, założone były na matkę jednej z nich.

Marta Mróz podała, że dwie kobiety już usłyszały zarzuty kradzieży, za co grozi im do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy zaznaczają, że lista zarzutów oraz osób, które je otrzymają może być dłuższa. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ lena/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
krupicz
Szybko złapali, a kto złapie złodziei z KREZUSA 300 000 000 zł i nie ma nikogo zatrzymanego

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki