Polski produkt, który zrewolucjonizował rynek kosmetyków

Nazywa się Glov i na pierwszy rzut oka przypomina zwykłą ściereczkę. Pozory jednak mylą. Produkt Moniki Żochowskiej i Ewy Dudzic z firmy Phenicoptere naprawdę zatrząsł rynkiem kosmetycznym i to nie tylko w Polsce.

Firma, korzystając z osiągnięć technologii mikrowłókien, stworzyła do demakijażu "rękawice", które oczyszczają skórę z pomocą wyłącznie wody. Mikrowłókno użyte do stworzenia tych wyjątkowych "ściereczek" jest 30 razy cieńsze od włókna bawełny i aż 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa. Na czym polega fenomen Glov?

 - Glov to rękawica do demakijażu. Włókno wykonane do mikrotechnologii, które pozwala nam zmyć cały makijaż, nawet wodoodporny i oczyścić skórę twarzy z zabrudzeń, z sebum tylko przy użyciu wody - bez dodatkowych kosmetyków, jakiejkolwiek chemii, nie musimy stosować żadnych wacików. Jest to bardzo wygodny sposób, naturalny dla naszej skóry, bo nie stosujemy chemii i też bardzo zdrowy. Skóra jest wzmocniona dzięki temu, że jest oczyszczana w naturalny sposób i też lepiej zachowuje się w długim okresie stosowania Glov - mówi Ewa Dudzic, współwłaścicielka firmy Phenicoptere

Glov to jednak nie jest zwykła ściereczka z mikrofibry, jak te, których używamy na przykład do wycierania w domu kurzy...

- To jest specjalne włókno wykonane w mikrotechnologii. To jest podobna technologia, ale włókno zostało stworzone podczas długich badań laboratoryjnych i badań wspólnie z producentem tej technologii. Zostało dostosowane do skóry, tak że te mikrowłókna wchodzą w strukturę skóry i bardzo dokładnie ją oczyszczają - mówi Dudzic.

Pierwsze prace nad stworzeniem Glov rozpoczęły się sześc lat temu. W maju 2013 roku firma wprowadziła na rynek pierwszą "rękawicę". Teraz Phenicopter eksportuje swoje produkty już do 50 krajów i dalej się rozwija. W marcu poznamy kolejny produkt - tym razem stworzony z myślą o mężczyznach.

Justyna Smolińska

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 czytacz

Przydałoby się trochę informacji na temat ceny produktu i czy jest to rękawica jednorazowa?Jak zmyje raz makijaż to ja wyrzucam czy płukam.?

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

    Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

    Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.