Policja ściga za ściągnięcie filmu "Wkręceni"

Osoby, które ściągnęły z torrentów film „Wkręceni”, mogą mieć nie lada problemy. Policja z województwa zachodniopomorskiego zarekwirowała już 2600 komputerów, na które został pobrany film Piotra Wereśniaka. To początek ogólnopolskiej akcji ścigania piratów.

Piotr Adamczyk zagrał jedną z głównych ról w filmie "Wkręceni"
Piotr Adamczyk zagrał jedną z głównych ról w filmie "Wkręceni" (fot. Krzysztof Jarosz / FORUM)

Internauci, którzy nielegalnie ściągnęli „Wkręconych”, mogą spodziewać się wizyty funkcjonariuszy. Szczecińska prokuratura 1 grudnia 2015 r. wszczęła śledztwo, w ramach którego bada, ile osób pobrało film z torrentów w czerwcu i lipcu 2014 r. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyło studio Interfilm, dystrybutor „Wkręconych”. W województwie zachodniopomorskim policja przejęła już 2600 komputerów. Ale to nie oznacza, że internauci z pozostałych regionów mogą czuć się bezpiecznie. Działania szczecińskich śledczych to bowiem początek ogólnopolskiej akcji. Komputery podejrzanych zostaną zarekwirowane przez policję w celu sprawdzenia, czy nie znajduje się na nich ściągnięty za pomocą sieci torrent plik. Następnie zostanie on zwrócony właścicielom.

Przypomnijmy, że samo pobieranie plików nie jest nielegalne. Inaczej sprawa ma się z ich udostępnianiem – korzystanie z torrentów polega w równej mierze na obu tych czynnościach. Za nielegalne rozpowszechnianie plików w internecie, zgodnie z ustawą o prawie autorskim, grozi grzywna albo kara do 2 lub 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa „Wkręconych” to nie pierwszy głośny przypadek poszukiwania piratów internetowych. W przeszłości ścigano osoby, które pobrały m.in. filmy „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei” czy „Drogówka”.

„Wkręceni” to polska komedia z 2014 r. w reżyserii Piotra Wereśniaka z Piotrem Adamczykiem, Bartoszem Opanią i Pawłem Domagałą w rolach głównych. Film otrzymał pięć nominacji do nagród Węży, przyznawanych najgorszym polskim produkcjom. Studio Interfilm odpowiada za dystrybucję takich filmów, jak m.in. „Tylko mnie kochaj”, „Dlaczego nie!” czy „Nie kłam, kochanie”.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Averov

chciałbym zobaczyć chociaż jeden wyrok albo wezwanie bo wydaje mi się że opłacone media straszą ludzi żeby chodzili do kina i nabijali kasę za obejrzenie szajsu

! Odpowiedz
0 3 ~krecik_w_onecie

BRAWKA. 2600 przestępców na jedynym filmie. Policzcie sobie jak wzrośnie przestępczość w kraju za PiSiego rządu. Brawka. Jedyną szansą dla twórców jak słyszałem tego lichego filmu, jest zebrać pieniądze właśnie w ten sposób. Myślę, że opinia zszargana na zawsze i ten producent może już nie kręcić nic.

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 3 ~tomekjs

vpn4u.pl mają serwery do p2p w Rosji więc raczej nie udostępnia danych :)

! Odpowiedz
1 21 ~was

no nareszcie złapali prawdziwych przestępców, i to do tego od razu 2.600 ...

! Odpowiedz
0 19 ~Znudzony

Banda hipokrytow.niech podniesie rękę choć jeden z tych tworcow i policjantow który nigdy nie obejrzał i lub nie pozyczyl znajomemu lub znajomej pirackiej kopi filmu video lub muzyki.sami lamali prawa a teraz bezczelnie ścigają tych którzy korzystają z wolności dzielenia sie plikami .

! Odpowiedz
30 5 ~Maks

Pojdziecie siedzieć złodzieje. W końcu mamy rząd który zrobi z wami porządek.

! Odpowiedz
0 3 ~Neutralny

Raczyłbym zaznaczyć, że władza (PiS czy PO) nie ma z tym nic wspólnego. Prokuratura ściga takie przypadki tylko z zawiadomienia prywatnego, a nie z 'urzędu'. Także pozdrawiamy serdecznie studio Interfilm.

! Odpowiedz
0 0 ~mirek

Ty tez zlamasie!

! Odpowiedz
1 0 ~mirek

Maks to do ciebie dziadu!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil