REKLAMA

Polacy chcą być w UE

2018-11-26 07:01
publikacja
2018-11-26 07:01

Polacy opowiedzieliby się za pozostaniem w UE, gdyby doszło do referendum w tej sprawie - wynika z sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej". Przeciwko pozostaniu we Wspólnocie było mniej niż 10 proc. respondentów sondażu - informuje w poniedziałek "Rzeczpospolita".

/ fot. Michał Dyjuk / FORUM

Na sondażowe pytanie, jak pan/pani zagłosowałaby w referendum w sprawie wyjścia Polski z UE, 84 proc. odpowiedziało, że opowiedziałoby się za pozostaniem w Unii, 8 proc. za wyjściem i także 8 proc. nie wiedziało, jakiej odpowiedzi udzielić.

Autorzy sondażu zadali też pytanie: "Gdyby w Polsce odbywało się referendum w sprawie wyjścia Polski z Unii Europejskiej, to czy wziąłby pan/pani w nim udział". "Tak" odpowiedziało 90 proc. respondentów, "nie" 7 proc., "trudno powiedzieć" 3 proc.

Badanie przeprowadzono 26-27 października br. na próbie 1100 ankietowanych. (PAP)

pś/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
h-b
Nie jest to dziwne przecież miliony osób, rodzin etc dzięki otwarciu granic jeszcze w miarę godnie egzystuje !
silvio_gesell
Tak, Polska jest najbardziej prounijnym krajem w Europie. Wbrew temu co piszą zachodnie media.
tindala
Cała ta bzdura z polexitem i niechęcią Polaków do UE została wymyślona przez Platformersów żeby przed wyborami móc wytykać PiS-owi że chce nas wyprowadzić UE. Na zasadzie "i tłumacz się żeś nie wielbłąd"
histeryk
Klepiesz słowo w słowo to co TVPiS. Za trwający kryzys z UE odpowiada tylko i wyłącznie PiS i jego standardy rządzenia państwem rodem z PRL. A klęska PiSu w miastach nie była spowodowana strachem przed polexitem.
trollmaster odpowiada histeryk
w d byłeś, g widziałeś.

powiedz mi np., czemu twoja oświecona łunia euro-pejska nie zastosowała jeszcze procedury nadmiernego deficytu wobec Francji? czyżby podwójne standardy?
karbinadel
Nie bzdura, bo w pisiej prasie i TV do niedawna dominowało obrzydzanie Unii, oraz opowiadanie, że właściwie to nie mamy z niej żadnej korzyści - a wręcz przeciwnie. To samo PiSały trolle na tutejszym forum. Dopiero teraz zmienił się kurs - no bo przecież niedługo wybory do europarlamentu i warto zająć trochę dobrze Nie bzdura, bo w pisiej prasie i TV do niedawna dominowało obrzydzanie Unii, oraz opowiadanie, że właściwie to nie mamy z niej żadnej korzyści - a wręcz przeciwnie. To samo PiSały trolle na tutejszym forum. Dopiero teraz zmienił się kurs - no bo przecież niedługo wybory do europarlamentu i warto zająć trochę dobrze płatnych posadek
jasiek2017 odpowiada karbinadel
dokladnie, glosujacy na PiS powinni placic podwojne podatki na ta swoja komunistyczna partie pis
jacyna2017 odpowiada histeryk
To nie kwestia TVPis czy TVN-azi - obywatele nie widza sprzecznosci miedzy obecnoscia w Unii i obrona naszych interesow tak jak to robia wszyscy inni! Kryzysem nazywa to rodzima oszlomska opozycja - taki kryzys maja Wlochy, Wegry etc. Francja, Niemcy kreca Unia wiec jest OK mimo ze prawdziwy kryzys maja u siebie na ulicy! A zlewaczona To nie kwestia TVPis czy TVN-azi - obywatele nie widza sprzecznosci miedzy obecnoscia w Unii i obrona naszych interesow tak jak to robia wszyscy inni! Kryzysem nazywa to rodzima oszlomska opozycja - taki kryzys maja Wlochy, Wegry etc. Francja, Niemcy kreca Unia wiec jest OK mimo ze prawdziwy kryzys maja u siebie na ulicy! A zlewaczona Unia nie przypomina Ci PRL? Mnie tak!

Powiązane: Brexit

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki