Państwo nierychliwe po Amber Gold

Po dwóch latach od afery Amber Gold wciąż nie ma ustawy ograniczającej działalność podobnych parabanków. Puls Biznesu przypomina, że lekiem na to, by nie pojawiła się kolejna piramida finansowa, miało być wprowadzenie nowych rozwiązań prawnych.

W 2013 roku Ministerstwo Finansów zabrało się do pisania projektu założeń zmian w ustawie o nadzorze finansowym. Uzgodnienia i konsultacje trwały miesiącami. W maju 2014 roku założenia zostały przyjęte przez rząd, a Rządowe Centrum Legislacji napisało projekt ustawy i w październiku przekazało go Ministerstwu Finansów. Resort obiecywał, że opublikuje go na początku listopada, ale nie ma go do dziś.

W sprawie Amber Gold zarejestrowano 12,4 tysiąca wierzytelności na sumę blisko 700 mln złotych. Pokrzywdzonych jest więcej, bo do prokuratury zgłosiło się ich 18 tysięcy. Dotychczas udało się odzyskać 33,6 mln złotych z majątku Amber Gold. Osoba firmująca cały interes - Marcin P. ma przedłużony areszt do 28 lutego 2015 roku.

Więcej w Pulsie Biznesu.


IAR/PB/łp/nyg

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Realista

A o cichych udziałowcach co na prawde mieli z tego kasę czyli syn tuska bak, oraz prezydent gdańska Adamowicz (PO) co kandyduje na kolejna już czwarta kadencje by kraść dalej cisza.... wybierajcie POlaczki dalej PO to amber goldów będziecie mieć miliony

! Odpowiedz
0 0 ~zbig

PRZEKRĘTY STULECIA - to nie tylko amber gold czekamy na wieści o Finroyalu o Warszawskiej Grupie Inwestycyjnej PRZEKRĘTY W SUMIE TYCH TRZECH "INSTYTUCJI" TO GRUBO PONAD MILIARD złotych PLUS DEWIZY USD, CAD, EURO , Funty ang. , Franki szwajcarskie. NIE MA PIENIĘDZY , NIE WIADOMO GDZIE SĄ , NIE MA WINNYCH , SĄ TRUDNOŚCI OBIEKTYWNE. Aferzysta Madoff w USA został skazany na 150 lat pudła - wymiarowi sprawiedliwości USA wystarczyło 7 miesięcy na odzyskanie części ukradzionych pieniędzy i "zapuszkować" delikwenta. U nas czekają aż wymrą wierzyciele.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~RUS

NIKT NIE INFORMUJE CO DALEJ ? LUDZIE POUMIERALI NIGDY NIE ZAGLOSUJE NA PO

! Odpowiedz
0 12 ~Darek

Zielona Wyspa..aferzystow z prawem Optima: ,,bylo i ni ma"

! Odpowiedz
1 10 ~bolwał

afera amber gold została zorganizowana ptzez zydoszmaciarzy z peło!!! GŁOWNE SKRZYPCE GRALI: KON-DONEK-KIEŁ, BIELECKI, ROSATI, ORŁOWSKI-BELWEDER, ROSTOWSKI, BELKA, FORC, Kunachowicz, MASAT, ADAMOWICZ-BUDYN, ITP. ZYDOSZMACIANE SMIECIE!!!DLATEGO SPRAWA SIĘ NIE ROZWIJA BO PROK. GENERALNY SEREMET NIC NIE ROBI TYLKO OBCINA GŁOWNE WĄTKI I JUŻ DZIS CZEKA NA PRZEDAWNIENIE!!! TAKTYKA ZYDOSZMACIARZY Z PEŁI I PSL!!!! JOZEF BAK - to syn Rudego = dostał pożyczkę od Plichty na 24 mln. zł , której oczywiście nie spłaca???? TAKIE jest prawdziwe oblicze PEŁO!!! BANDA ZYDOSZMACIANYCH PRZESTEPCÓW!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 10 ~jozefbak

jJAK MOGĄ BYĆ P;OSTĘPY WŚLEDZTWIE SKORO AMBER GOLD ZOSTAŁ STWORZIONY PRZEZ TUSKA, ROSTOWSKIEGO, BELKĘ, ROSATIEGO , ORLOWSKIEGO, BIELECKIEGO, FORCA, KUNACHOWICVA, MARATA I BUDYNIA -ADAMOWICZA ?????

! Odpowiedz
0 12 ~koko

wczesniej byla piramida WGI z licencja KNFu, 3 cwaniakow w 2006r skroilo ludzi na 320 milionikow .. od 8 lat nic im sie nie dzieje , przypadek ze nic nie zrobiono ? nie bylo by afery AG.Ten caly KNF trzeba zaorac.

! Odpowiedz
0 10 ~show

pani Kopacz popisz sie pani teraz i tu nie w tv

! Odpowiedz
0 15 ~drwal

fragment stenogramu tej rozmowy B. - S. MAREK BELKA: "Kilka miesięcy przed faktem zadzwoniłem do Donalda i powiedziałem mu, że sprawa Amber Gold jest dość poważna, że jest to piramida finansowa. Poważniejsza dlatego, że oni są właścicielami tego szybko rozwijającego się OLT Ekspress, że będzie jakaś awantura z tym OLT Ekspressem, ale przeszło na tematy związane... ja nie wiem... czy on myślał sobie że ja wiem?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 14 ~Wania

Kto się boi podania nazwisk RADY NADZORCZEJ Amber Gold , czy tylko dlatego że to przekręt PO .Czyżby tam mieszał niejaki prezes B. doradca Tuska.Po prostu komuś zależy na takiej sytuacji. Zresztą całe Prawo w Polsce jest tak pisane aby miało luki.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil