PO i N wystartują w wyborach do sejmików jako Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - pod taką nazwą PO i Nowoczesna wystartują wspólnie w wyborach samorządowych do sejmików województw - poinformowali w sobotę liderzy obu ugrupowań.

(fot. Michal Dyjuk / FORUM)

Lider mazowieckiej Platformy Andrzej Halicki powiedział podczas wspólnej konwencji PO i Nowoczesnej w Warszawie, że koalicja obu ugrupowań ma charakter ogólnopolski, a w sobotę konkretyzuje się w pierwszym regionie.

To dla nas bardzo ważne, ale myślę, że także dosyć symboliczne, bo - jak pamiętamy - w 2006 roku zwycięska, wieloletnia seria zaczęła się w Warszawie, a konkretnie na tej sali: pierwsze bardzo spektakularne zwycięstwo Hanny Gronkiewicz-Waltz. Warto o tym pamiętać, bo teraz pójdziemy tą samą drogą mówił poseł PO.

Przekonywał, że Platforma i Nowoczesna mają przepis na zwycięstwo. To - jak wskazał formuła koalicyjnego startu, obejmująca wspólne listy i wspólnych kandydatów. Niektórzy mówią, że najtrwalsze małżeństwa są z rozsądku żartował Halicki.

Liderka mazowieckich struktur Nowoczesnej, posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz podkreślała, że obie partie wchodzą dziś na zupełnie nową drogę. Dzisiejszy dzień to jest początek nowej drogi dwóch głównych sił opozycyjnych do dobrego wyniku w wyborach samorządowych w całym kraju. Razem w wyborach samorządowych możemy naprawdę zdziałać dużo więcej - podkreśliła Gasiuk-Pihowicz.(PAP)

autor: Marta Rawicz, Karol Kostrzewa

mkr/ kos/ son/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 sonmi451

Tak samo jak PIS złamał UMOWĘ WYBORCZĄ, że ma być "skromniej"
Tak samo ci złamali UMOWĘ WYBORCZĄ, ŻE POWSTAJĄ W OPOZYCJI DO PO.

DLATEGO WSZYSTKIE OBIETNICE WYBORCZE MUSZĄ BYĆ SPISYWANE JAKO ZAŁĄCZNIK DO KONTRAKTU MANAGERSKIEGO I ROZLICZANE FINANSOWO!!

WTEDY SKOŃCZY SIĘ BEZKARNE OKŁAMYWANIE LUDZI

! Odpowiedz
3 7 sdcs

To PiS utworzy koalicję z Kukizem.

! Odpowiedz
0 22 nostsherlock

Od początku było wiadome że powstanie twór zwany nowoczesną platformą.

! Odpowiedz
15 34 talmud

musi wejsc nowa prawdziwa prawicowa partia na scene polityczna

na razie jest tylko "wybor" miedzy socjalistami & komunistami :(:(

! Odpowiedz
13 19 karbinadel

Teraz już nie, ale przed następnymi wyborami do Sejmu musi się pojawiać jakaś nowa jakość, inaczej nadal będziemy pośmiewiskiem. Problem tylko w tym, że normalni, uczciwi ludzie boją się umoczyć w politycznej gnojówce

! Odpowiedz
14 4 silvio_gesell odpowiada karbinadel

Dopóki samorządy będą się finansowały z centralnego budżetu finansowanego z PIT nic się nie zmieni. Dopiero gdy większość przychodów samorządów będzie pochodziła z podatków lokalnych, jak opodatkowanie wartości ziemi, wtedy można liczyć na to, że będą dbać o wartość powierzonej im pod administrację przestrzeni.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 11 nostsherlock odpowiada silvio_gesell

Co ty tak skandujesz cały czas o opodatkowaniu ziemi? A może oddychanie sobie opodatkuj, w tym kraju żadnych nowych podatków nie potrzeba, a wręcz przeciwnie, trzeba likwidować i obniżać stare

! Odpowiedz
66 11 trooper

Brawo! W jedności siła

! Odpowiedz
10 33 niepelnosprawny_org

po "nokaut"? dobrze, ze razem, bedzie wiadomo kto i jak i co, lepiej widoczni, ich "upieką na wolnym ogniu", oby nie robili z siebie męczenników, meczennikow niewybranych za którymi nawet promil Polaków nie jest...

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil