Ranking lokat Bankier.pl 12M – luty 2016

Banki wymagają coraz więcej za lepszą stawkę na rocznej lokacie. Klient musi otworzyć konto i zobowiązać się do utrzymania na nim przez cały okres trwania umowy określonego salda. Co otrzymuje w zamian? Maksymalnie 3 proc. zysku, pomniejszonego na koniec o podatek.

Ostatni lutowy ranking lokat Bankier.pl dotyczy ofert na 12 miesięcy. Porównujemy warunki, jakie obecnie otrzyma klient chcący ulokować w banku kwotę 10 000 zł. Prezentujemy dwa zestawienia – oferty z dodatkowymi warunkami oraz dostępne dla każdego, bez ograniczeń.

W przypadku najlepszych obecnie lokat rocznych banki są skłonne zaproponować maksymalnie 3 proc. w skali roku. Będą to jednak oferty z kilkoma, dość istotnymi ograniczeniami. Aby z nich skorzystać, klient będzie musiał w pierwszej kolejności założyć podstawowe konto osobiste. To nie wszystko – przez cały rok będzie musiał też m.in. utrzymywać na tym rachunku saldo odpowiadające 10 proc. tego, co wpłacił na lokatę. Dla osób, które nie są zainteresowane aż tak ścisłym wiązaniem się z bankiem, stawki rocznych lokat będą, w najlepszym razie, wynosić około 2,50 proc.

Najlepsze lokaty 12M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

BOŚ Bank

EKOlokata z Bonusem

3,00%

243,09 zł

tylko dla posiadaczy konta osobistego, utrzymujących na nim saldo o wartości 10 proc. lokaty oraz dokonujących transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł/m-c

2.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,80%

226,88 zł

utrzymanie 10 proc. salda lokaty na Koncie Idealnym przez cały okres lokaty

3.

Santander Consumer Bank

Direct+ on-line

2,60%

210,68 zł

tylko dla nowych środków

załóż lokatę »

4.

BIZ Bank

Lokata BIZ WIBOR

2,57%

208,25 zł

dla klientów posiadających/ zakładających konto

Bank SMART

Lokata WIBOR Plus

2,57%

208,25 zł

dla klientów posiadających konto

5.

Toyota Bank

Depozyt Plus

2,50%

202,58 zł

tylko dla klientów posiadających konto

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 22.02.2016

Najlepsza obecnie lokata roczna to oferta BOŚ Banku. 3,00 proc. na rocznej lokacie to od jakiegoś czasu najwyższa z dostępnych stawek.

BOŚ Bank skłonny jest ją zaproponować w ramach EKOlokaty, klientom, którzy założą konto i będą na nim utrzymywać średniomiesięczne saldo w wysokości co najmniej 10 proc. wartości lokaty. Dodatkowo będą musieli aktywnie korzystać z wydanej do konta karty i dokonać nią co miesiąc transakcji na kwotę min. 300 zł.

Lepsze lokaty w Aliorze dla klientów z BIK Passem

Lepsze lokaty w Aliorze dla klientów z BIK Passem

BIK Pass to certyfikat wydawany przez Biuro Informacji Kredytowej, który potwierdza, że solidnie spłacamy swoje zobowiązania. Osoby, które przyjdą do placówki Alior Banku z takim dokumentem, będą mogły liczyć na lepsze warunki lokat i kredytów.

Z BIK Passem związany jest program partnerski. Kredytobiorcy z wysoką oceną punktową mogą liczyć na dodatkowe profity przy zakupie produktów finansowych. Z BIK-iem współpracują dziś TU Europa, AXA, InterRisk, Santander Consumer Bank i Alior Bank. Ten ostatni przygotował dla klientów legitymujących się solidną historią lepsze warunki lokat i produktów kredytowych.

Drugie miejsce na podium należy do oferty Lokaty Cloud Idea Banku. W lutym oferta ta dostępna jest ze stawką 2,80 proc. również w terminie 12 miesięcy. Tutaj zastosowanie mają podobne ograniczenia jak w przypadku oferty BOŚ Banku – konieczne będzie utrzymanie przez cały rok 10 proc. salda lokaty na założonym w banku koncie. Podium zamyka oferta internetowej lokaty Santander Consumer Bank ze stawką 2,60 proc., dostępna tylko dla klientów wpłacających do banku nowe środki.

2,50 proc. – to stawka graniczna w przypadku lokat rocznych. Takie oprocentowanie będzie już bowiem dostępne bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

Czytaj dalej: najlepsze lokaty roczne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków dla klienta »

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Tom

Ciekawe opisy lokat znajdziesz na:
http://okazjeinternetowe.pl/finanse/ranking-lokat

! Odpowiedz
2 1 ~michał

Jak już lokować kasę to na sprawdzonych sposobach. Od lat jestem wierny Getinowi i tu trzymam oszczędności, zawsze z dywidendy po upływie okresu powierzenia robię sobie i bliskim jakąś frajdę.

! Odpowiedz
0 2 ~obserwator

Banki NIE dbają o stałych klientów których NAGMINNIE tracą. Kombinują z nowymi klientami aby TYLKO zarejestrować. Skakałem po różnych bankach aby uzyskać jak najwięcej a teraz te same banki, w których nie mam nawet konta, oni uważają mnie za swojego klienta - SZOK !

! Odpowiedz
2 0 ~Łukasz

POLECAM W IDEA BANKU LOKATĘ HAPPY 3,25 % do 100000tys, na 3 miesiące

! Odpowiedz
2 0 ~Andrzej

TO TA https://www.ideabank.pl/promocje/bramka/lokata/1511-lokata-happy-plus/index.php?utm_source=comperia.pl&utm_medium=display&utm_content=lp-1511-lhp_cps_comperia-lokata-bonus-club_sp_link_ib-lokata-happy-plus_hp+wysokie-oproc_2016-mie&utm_campaign=9312313-lokata&affid=N30306.1216340COMPERIA. PL&vmp=comperia&Partner_ID=147318580178

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ~Baśka

Rzeczywiście IDEA BANK bije inne banki na głowę http://cbc1.pl/hpqk1

! Odpowiedz
0 1 ~hehehe

Idea wystawia tę lokatę by zdobyć dane osobowe. Gdy okaże się, że owieczka już zakładała lokatę w tym baku warunki są rumuńskie.

! Odpowiedz
0 0 ~obserwator

BYŁEM klientem w Idea Bank. Od roku nie posiadam u nich konta a oni uważają mnie za swojego klienta - SZOK ! Między czasie przerzucałem oszczędności po innych bankach a teraz włożyłem do następnego. Czekam na uczciwy czas w którym banki zaczną dbać o stałych klientów.

! Odpowiedz
1 0 ~Jokker

Getin oszusci. Odsawac lidzia pieniadze z polisololat.!!! Tam napewno nie sa bespieczme twome pieniadze tam klamia oszukuja, a proces reklamacyjny to czysta fikcja!!!

! Odpowiedz
0 2 ~mark

Zamiast lokat na 12m.lepsze sa np.3 m lub4 m.,oprocentowanie czesto wyzsze np.BGZOptima,IdeaBank,dochodzi tez kapitalizacja odsetek,tak ze po roku mamy wiecej!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne