REKLAMA

PKO BP podniesie oprocentowanie lokat od 1 sierpnia

Wojciech Boczoń2022-07-29 14:32analityk Bankier.pl
publikacja
2022-07-29 14:32
PKO BP podniesie oprocentowanie lokat od 1 sierpnia
PKO BP podniesie oprocentowanie lokat od 1 sierpnia
fot. Amverlly / / Shutterstock

PKO Bank Polski poinformował o planach podniesienia oprocentowania lokat. Nowe stawki będą obowiązywały od 1 sierpnia. Oprocentowanie wybranych depozytów rośnie do 6 proc. Pojawia się też jedna siódemka.

1 sierpnia PKO BP poniesie oprocentowanie lokaty na nowe środki. Dla klientów indywidualnych będzie ono wynosiło 6 proc. w skali roku, a dla klientów bankowości osobistej i prywatnej – 6,5 proc. Lokata na nowe środki jest depozytem na 6 miesięcy.

Do 6 proc. we skali roku rośnie też oprocentowanie kwartalnej lokaty mobilnej. Depozyt jest dostępny w aplikacji IKO i można na nim zdeponować do 50 tys. zł. Bank poniesie też oprocentowanie lokaty 60+ do 6 proc. Jest to dwuletni depozyt dla osób powyżej 60 roku życia. Można na nim zdeponować do 50 tys. zł.

Stawka 7 proc. pojawi się natomiast w programie Autolokacja III. Jest to lokata półroczna powiązana z funduszami inwestycyjnymi. W dniu otwarcia lokaty bank przelewa 1/7 wpłaty do części inwestycyjnej. Przez kolejne 6 miesięcy, raz w miesiącu przenosi bez opłat pieniądze z lokaty do wybranego przez klienta funduszu. Po 6 miesiącach pieniądze są w całości na wybranym funduszu. Bank zamyka lokatę, a odsetki z lokaty przelewa na konto klienta.

Oferta PKO BP zaczyna wyglądać coraz lepiej na tle rynku, choć stawki – w obliczu rekordowej inflacji – wciąż są dalekie od oczekiwań klientów. Zestawienie najlepszych lokat znajdą Państwo w artykule Moniki Dekrewicz pt. Najlepsza stawka na lokacie? Jeden bank daje 7 proc., a inny co najwyżej 0,01 proc.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Komentarze (11)

dodaj komentarz
bokis
To już lepiej się rozejrzeć za jakimś inwestowaniem grupowym w nieruchomości (PT Management na przykład). 6,5% gwarantowane przez 5 lat i próg wejścia niewysoki. A lokaty w przyszłym roku spadną wraz ze stopami najpewniej.
jarzebinka
Brzmi ciekawie. Chętnie poznam szczegóły, na czym polega takie grupowe inwestowanie. Na pewno to tańsza opcja niż samodzielny zakup nieruchomości
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
osiemgwiazd
Groszowa lokata na 6 miesięcy przy oficjalnej inflacja 16%, a realnej 61%? W sklepach czuć już początek hiperinflacji (ceny zmieniają się codziennie), a ludzie żądają za sprzedaż działek budowlanych coraz częściej euro lub dolarów. Hiperinflacja wywołana przez Kaczyńskiego, Glapinskiego, Dudę i Mirawieckiego nadchodzi. Będzie taka Groszowa lokata na 6 miesięcy przy oficjalnej inflacja 16%, a realnej 61%? W sklepach czuć już początek hiperinflacji (ceny zmieniają się codziennie), a ludzie żądają za sprzedaż działek budowlanych coraz częściej euro lub dolarów. Hiperinflacja wywołana przez Kaczyńskiego, Glapinskiego, Dudę i Mirawieckiego nadchodzi. Będzie taka jak w Wenezueli.
olmert
Tylko się nie rozpłacz ... na moich obligach COI0825 mam 16,25% oprocentowania.
hfast odpowiada olmert
jeszcze nie masz tych 16,25% na razie jedziesz na 6,5% - do tego to żadna wiedza tajemna, od dzisiaj możesz kupić COI0826
bha
Zwykłe konta milionów klientów od już od dawna w bankach powinny być jakoś oprocentowane zamiast co m-c non stop obracania na nich znajdującymi się od lat grubymi miliardami złotych za FREE !!!,a lokaty oczywiście w zdrowym systemie powinny tylko dodatkowo jeszcze mocniej motywować miliony osób do ich jeszcze większego oszczędzania na nich.
olmert
Już to wklejałeś tuzin razy, a żadnych zmian nie widać :)
olmert
Kiedy w tej przechowalni znajomych królika zwanej dla niepoznaki Pocztowym wreszcie spoważnieją - obecnie ich oferta lokat to ponury żart!
olmert
Od 1. sierpnia MinFin wycofuje 3-letnie obligi skarbowe TOZ oraz nieco podnosi stawki na pozostałych.

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki