ZAPISZ SIĘ

WEBINARPIT 2022. Rozliczenie podatku powoduje ból głowy? Pomożemy i podpowiemy, jak zapłacić mniej fiskusowi

Ewelina Czechowicz2023-02-08 12:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-02-08 12:00

Zawrót głowy, który powodują zmiany wprowadzone przez "Polski ład", sprawia, że zdecydowaliśmy się użyć kredek do wypełnienia deklaracji rozliczeniowej za 2022 rok. Wszystko po to, by było równo, ładnie i kolorowo. A poważnie - by każdy z nas zobaczył, jak ważna jest kwestia rozliczenia PIT za 2022 rok i jak zapłacić mniej fiskusowi.

PIT 2022. Rozliczenie podatku powoduje ból głowy? Pomożemy i podpowiemy, jak zapłacić mniej fiskusowi
PIT 2022. Rozliczenie podatku powoduje ból głowy? Pomożemy i podpowiemy, jak zapłacić mniej fiskusowi
/ Pexels
Darmowy program do rozliczania
PIT 2022/2023
Pobierz e-pity 2022 Uruchom on-line

Już 14 lutego zapraszamy na webinar zorganizowany przez Bankier.pl i PIT.pl. Przedstawimy sposoby, za pomocą których można obniżyć podatek za 2022 rok, odpowiemy również na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

Na wydarzenie zapisywać można się na stronie: https://oferta.bankier.pl/webinar_podatki. Udział w nim jest bezpłatny, jeśli wyrazi się zgody marketingowe. W przeciwnym wypadku koszt dołączenia to 20 zł.

7 kolorów PIT 2022 dla uwagi 

Przygotuj 7 kolorów i deklaracje PIT. Do wypełniania przyda ci się PIT-11 od pracodawcy lub zleceniodawcy albo dane z prowadzonej działalności gospodarczej. Wybierz właściwy formularz: PIT-28, PIT-36, PIT-36L lub PIT-37 - w zależności od formy opodatkowania.

  1. Kolor czerwony. Sprawdź, czy opłaca ci się rozliczenie z małżonkiem lub dzieckiem, jeżeli jesteś rodzicem samotnie wychowującym dziecko.
  2. Kolor niebieski. Sprawdź, czy jesteś w grupie uprzywilejowanych podatników i nie zapłacisz podatku.
  3. Kolor pomarańczowy. Sprawdź, czy fiskus odda ci ulgę dla klasy średniej.
  4. Kolor fioletowy. Sprawdź, czy skorzystasz z nowej kwoty wolnej od podatku.
  5. Kolor zielony.  Sprawdź, czy możesz zmienić formę opodatkowania.
  6. Kolor żółty. Sprawdź, z jakich ulg podatkowych możesz skorzystać.
  7. Kolor różowy. Sprawdź, jak na twój PIT wpłynęło rolowanie zaliczek.

Nie koloruj deklaracji – przygotuj się do rozliczenia z PIT.pl i Bankier.pl

Masz już PIT-11? Dane z działalności gospodarczej? Odłóż kredki i sprawdź z Bankier.pl, jak zapłacić mniej fiskusowi. Odlicz ulgę termomodernizacyjną, internet, ulgę na dzieci. A może nie będziesz musiał wcale nic płacić nic albo zmienisz formę opodatkowania.

O tym, dlaczego warto zainteresować się swoim rozliczeniem podatkowym i jak obniżyć podatek do zapłaty po reformie "Polskiego ładu", odpowie nasz gość specjalny - Beata Boruszkowska, prezes Krajowej Izby Biur Rachunkowych, 14 lutego o godzinie 10:00.

Złóż PIT elektronicznie, a zwrot podatku otrzymasz szybciej 

PIT warto wypełnić elektronicznie. Z wiedzą zdobytą 14 lutego podczas naszego webinaru przygotujesz z łatwością swoje roczne zeznanie podatkowe oraz zweryfikujesz, czy zapłacisz mniejszy podatek.

Wysyłając PIT elektronicznie, zwrot podatku odzyskasz dużo szybciej, niż wybierając tradycyjny sposób rozliczenia. W sytuacji kiedy masz Kartę Dużej Rodziny fiskus zwróci ci nadpłatę do 30 dni, jeżeli wyślesz PIT elektronicznie - zwrot otrzymasz do 45 dni. Natomiast w przypadku deklaracji papierowej skarbówka odda ci nadpłatę do 3 miesięcy od wpływu rozliczenia do urzędu..

Żeby nie czekać na zwrot podatku, warto zweryfikować prawidłowość przygotowanej przez fiskusa deklaracji. Trzeba też pamiętać, że w systemie nie pojawi się PIT-36. Ten warto przygotować za pośrednictwem programu online. Dodatkowo w tym roku program naszego partnera pozwala na darmowe przeliczenie i sprawdzenie, która forma opodatkowania jest lepsza dla podatnika składającego rozliczenie. Prawidłowo sporządzone zeznanie nie spowoduje wnoszenia korekt. Trzeba bowiem pamiętać, że korekta zeznania powoduje, że termin zwrotu podatku od jej wniesienia jest liczony od nowa.

Źródło:
Ewelina Czechowicz
Ewelina Czechowicz
redaktor Bankier.pl

Prawnik. Doświadczenie zawodowe zdobywała w jednej z największych wrocławskich spółek giełdowych (2008-2017), gdzie zajmowała się dochodzeniem odszkodowań, była Kierownikiem Działu Oceny i Uzupełnienia Spraw, Kierownikiem Działu Kolizji Drogowych. W latach 2012-2015 Zastępca Kierownika Departamentu Szkód Korporacyjnych jednej z największych kancelarii prawnych na Dolnym Śląsku. Pracownik Krajowej Administracji Skarbowej w latach 2018-2020. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie. W swoich publikacjach na łamach Bankier.pl i PIT.pl porusza tematykę prawno-podatkową oraz dotyczącą odszkodowań.

Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (23)

dodaj komentarz
polityka_to_nie_ekonomia
I gdzie teraz te tuzy intelektu na czele z soboniem i morawieckim (on za to odpowiadał) co wprowadzili Polski Ład? Gdzie urzędnicy z MF, który (podobno) dostali za to premie? Oni teraz powinni być na pierwszej linii wsparcia i pomagać obywatelom rozliczać podatki, tyle że szybciej Wisła popłynie w przeciwną stronę niż to nastąpi...
dawid_gmyrek
Obniżenie kosztów codziennej działalności operacyjnej jest dla wielu przedsiębiorstw wysokim priorytetem. Naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców wychodzą różnego rodzaju firmy usługowe i agencje. Takie usługi to między innymi doradztwo biznesowe.
dawid_gmyrek
Firma Sikorski Global działa w obszarze doradztwa biznesowego, czyli opracowuje strategie dla klientów tak, aby poprawić ich płynność finansową i pozycję na rynku.

Adres: Chobielin-Dwór 1, 89-100 Chobielin-Dwór
itso_battlestar_point_g odpowiada dawid_gmyrek
czyli jak koneksjami politycznymi uzyskać przewagę konkurencyjną na rynku nad sprawnie działających firm niepotrzebujących takowego doradztwa

Tulsa King
dawid_gmyrek
Bankier podpowiada podatnikom jak zapłacić mniej podatku? Nu ładna :)
gruking
W transporcie podobnie. Do 1 ładunku zgłasza sie po kilka firm...ceny lecą na łeb. Gdzie jeszcze poł roku temu przewoźnicy dyktowali warunki. Firmy ktore napompowały sie leasingami będą padać najszybciej.
itso_battlestar_point_g
bo kredyt to jak steryd
sterl
Kiedy zamiast płacić wiele tysięcy na NFZ bez możliwości skorzystania ze specjalisty będzie można odliczyć prywatną wizytę?
dawid_gmyrek
Podatnicy w Stanach oraz w Izraelu mogą odliczać odsetki płacone od kredytu hipotecznego.
keaman
W tamtym roku próbowałem rozliczyć się przez ich platformę internetową. O mało mnie szlag nie trafił. Finalnie usłyszałem od wsparcia, że mam wydrukować PIT i zanieść do lokalnego urzędu.

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2022

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki