REKLAMA

Zwrot podatku w rekordowe 14 dni. Oto najszybsze skarbówki w kraju

2020-02-19 15:20
publikacja
2020-02-19 15:20
Zwrot podatku w rekordowe 14 dni. Oto najszybsze skarbówki w kraju
Zwrot podatku w rekordowe 14 dni. Oto najszybsze skarbówki w kraju
fot. Proxima Studio / / Shutterstock

Im wcześniej wyślemy zeznanie do urzędu skarbowego, tym szybciej otrzymamy zwrot podatku. W 2019 roku podatnicy najszybciej otrzymali nadpłatę w województwie opolskim, świętokrzyskim oraz podlaskim. Miano "najszybszego fiskusa" zdobył Urząd Skarbowy w Grodzisku Wielkopolskim.

fot. Proxima Studio / / Shutterstock

Dynamiczne zmiany prawa podatkowego w 2019 roku dotyczączyły m.in. zmiany stawki podatkowej, zwolnienia dla młodych osób czy wprowadzenia nowych ulg. Nie zmienił się czas oczekiwania na przelew od państwa w przypadku nadpłaty. Zwrot dla podatników urzędy skarbowe muszą wypłacić odpowiednio w przeciągu:

  • 45 dni, jeżeli zeznanie złożone zostało elektronicznie,
  • 3 miesięcy w przypadku papierowej wersji.

Wśród największych miast najszybciej zwrot podatku otrzymali mieszkańcy Poznania (w 18 dni), Krakowa, Szczecina (20 dni) oraz Bydgoszczy (21 dni). Wśród województw dominowało opolskie, podlaskie oraz świętokrzyskie, gdzie średni czas oczekiwania to 29 dni.

Mieszkańcy w pięciu miastach w Polsce otrzymali zwrot podatku w ciągu 14 dni. Najszybsze w 2019 roku były urzędy skarbowe w:

  • Grodzisku Wielkopolskim,
  • Strzyżowie,
  • Dzierżonowie,
  • Busku-Zdroju,
  • Lubaczowie.

15 lutego ruszyła usługa Ministerstwa Finansów Twój e-PIT umożliwiająca rozliczenie z fiskusem bez wychodzenia z domu. Z rozwiązania nie mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy oczekują na udostępnienie przez państwo elektronicznych deklaracji. Podatnicy mają czas do 30 kwietnia br. na wypełnienie zeznań PIT.

Rozlicz PIT za 2019 rok przez internet. Bezpłatny, prosty w obsłudze program pobierz na komputer lub wypełnij deklarację online. W ten sposób wyślesz swój PIT do urzędu skarbowego bez wychodzenia z domu.

DF

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
mdebowski
Taaa, zwrot. Zaje**li mi dodatkowe 830 zł ponad to, co pracodawca za mnie odprowadził w ciągu roku. PODATKI TO KRADZIEŻ.
sammler
Jeżeli masz niedopłatę, to jest to wina płatnika zaliczek (np. twojego pracodawcy), a nie KAS/US. Czasami zaś nie jest to niczyja wina: jeżeli np. zmieniasz pracę na przestrzeni roku, to najczęściej nowy pracodawca nalicza zaliczki tak, jak byś zaczął pracę po raz pierwszy w danym roku. W efekcie odprowadza nisze zaliczki Jeżeli masz niedopłatę, to jest to wina płatnika zaliczek (np. twojego pracodawcy), a nie KAS/US. Czasami zaś nie jest to niczyja wina: jeżeli np. zmieniasz pracę na przestrzeni roku, to najczęściej nowy pracodawca nalicza zaliczki tak, jak byś zaczął pracę po raz pierwszy w danym roku. W efekcie odprowadza nisze zaliczki niż powinien i musisz to wyrównać w zeznaniu rocznym.

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2019

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki