Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online TERAZ

Redakcja poleca

Rozliczającym PIT-y kolejny rok z rzędu polecamy sprawdzony, a przy tym darmowy program e-Pity. To proste w obsłudze narzędzie, z którym poradzi sobie każdy podatnik. Co ważne - umożliwia też wysłanie gotowego druku do urzędu skarbowego.

Malwina Wrotniak

Malwina Wrotniak redaktor naczelna Bankier.pl

Zwrot podatku w rekordowe 14 dni. Oto najszybsze skarbówki w kraju

Im wcześniej wyślemy zeznanie do urzędu skarbowego, tym szybciej otrzymamy zwrot podatku. W 2019 roku podatnicy najszybciej otrzymali nadpłatę w województwie opolskim, świętokrzyskim oraz podlaskim. Miano "najszybszego fiskusa" zdobył Urząd Skarbowy w Grodzisku Wielkopolskim.

14 dni na zwrot nadpłaty PIT
14 dni na zwrot nadpłaty PIT (fot. Proxima Studio / Shutterstock)

Dynamiczne zmiany prawa podatkowego w 2019 roku dotyczączyły m.in. zmiany stawki podatkowej, zwolnienia dla młodych osób czy wprowadzenia nowych ulg. Nie zmienił się czas oczekiwania na przelew od państwa w przypadku nadpłaty. Zwrot dla podatników urzędy skarbowe muszą wypłacić odpowiednio w przeciągu:

 • 45 dni, jeżeli zeznanie złożone zostało elektronicznie,
 • 3 miesięcy w przypadku papierowej wersji.

Wśród największych miast najszybciej zwrot podatku otrzymali mieszkańcy Poznania (w 18 dni), Krakowa, Szczecina (20 dni) oraz Bydgoszczy (21 dni). Wśród województw dominowało opolskie, podlaskie oraz świętokrzyskie, gdzie średni czas oczekiwania to 29 dni.

Mieszkańcy w pięciu miastach w Polsce otrzymali zwrot podatku w ciągu 14 dni. Najszybsze w 2019 roku były urzędy skarbowe w:

 • Grodzisku Wielkopolskim,
 • Strzyżowie,
 • Dzierżonowie,
 • Busku-Zdroju,
 • Lubaczowie.

15 lutego ruszyła usługa Ministerstwa Finansów Twój e-PIT umożliwiająca rozliczenie z fiskusem bez wychodzenia z domu. Z rozwiązania nie mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy oczekują na udostępnienie przez państwo elektronicznych deklaracji. Podatnicy mają czas do 30 kwietnia br. na wypełnienie zeznań PIT.

Rozlicz PIT za 2019 rok przez internet. Bezpłatny, prosty w obsłudze program pobierz na komputer lub wypełnij deklarację online. W ten sposób wyślesz swój PIT do urzędu skarbowego bez wychodzenia z domu.

DF

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
16 6 mdebowski

Taaa, zwrot. Zaje**li mi dodatkowe 830 zł ponad to, co pracodawca za mnie odprowadził w ciągu roku. PODATKI TO KRADZIEŻ.

! Odpowiedz
2 15 sammler

Jeżeli masz niedopłatę, to jest to wina płatnika zaliczek (np. twojego pracodawcy), a nie KAS/US. Czasami zaś nie jest to niczyja wina: jeżeli np. zmieniasz pracę na przestrzeni roku, to najczęściej nowy pracodawca nalicza zaliczki tak, jak byś zaczął pracę po raz pierwszy w danym roku. W efekcie odprowadza nisze zaliczki niż powinien i musisz to wyrównać w zeznaniu rocznym.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.