PAIiIZ namawia do inwestowania na wschodzie

Po upadku komunizmu przez wiele lat ten kierunek inwestycji był pomijany, a oczy polskich przedsiębiorców były zwrócone na Brukselę czy Waszyngton. Teraz biznes w krajach azjatyckich może być szansą polskich firm na duży zarobek.

Zdaniem prezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomira Majmana, firmy znad Wisły powinny zainteresować się ekspansją na teren krajów Azji Środkowej i Zakaukazia. Zdaniem rozmówcy IAR, szczególnie ten pierwszy kierunek może być atrakcyjny dla przedsiębiorców. Chiny zapowiedziały inwestycje w tak zwany Nowy Jedwabny Szlak. To oznacza duże wydatki, w których polskie firmy mogą mieć udział.

Jak podkreśla Sławomir Majman, na inwestycjach w tamtej części świata będą mogły skorzystać polskie firmy z wielu branż, głównie budowlanej, w szczególności budującej infrastrukturę komunikacyjną czy produkującej materiały budowlane. Na zmianach w tej części świata mogą zarobić także producenci i przetwórcy żywności.

Inwestycje polskich firm na wschodzie to jeden z głównych tematów Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który odbywa się w Białymstoku. W ciągu dwóch dni ponad 1300 osób dyskutuje też o wykorzystaniu środków z budżetu Unii Europejskiej.

Jutro (19.09) gościem wydarzenia będzie prezydent Bronisław Komorowski.

Polskie Radio jest patronem medialnym kongresu.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Karol Tokarczyk/wk
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl