Oferta specjalna Finax dla czytelników Bankier.pl. Prześwietlamy promocję

Monika Dekrewicz2021-11-04 08:50analityk Bankier.pl
publikacja
2021-11-04 08:50

Bankier.pl to nie tylko ciekawe artykuły i najświeższe informacje finansowe. Od czasu do czasu czytelnicy portalu mogą skorzystać z przygotowanych dla nich specjalnych promocji. Tym razem jest szansa na otrzymanie specjalnych warunków zarządzania portfelem w Finax.

Oferta specjalna Finax dla czytelników Bankier.pl. Prześwietlamy promocję
Oferta specjalna Finax dla czytelników Bankier.pl. Prześwietlamy promocję
fot. M M Vieira / / Shutterstock

Po raz pierwszy w „Prześwietlamy promocje” pojawia się oferta specjalna, która nie jest oferowana przez bank. Konta osobiste, karty kredytowe, a nawet kredyty hipoteczne – tych produktów do tej pory nie zabrakło w naszych analizach. Dziś pochylamy się nad ofertą Finax – słowackiej firmy, która ok. 2 lata temu weszła na polski rynek. Firma pozwala na inwestowanie pasywne dzięki wprowadzeniu automatycznych rozwiązań.

Co jest do zdobycia?

Promocja Bankier.pl przygotowana razem z Finax obejmuje lepsze warunki zarządzania zbudowanym portfelem. Klient, który skorzysta z oferty specjalnej, może liczyć na zwolnienie z opłaty manipulacyjnej za niskie wpłaty oraz roczną zniżkę na zarządzanie określoną kwotą zainwestowanych środków. Szczegóły promocji prezentuje poniższa tabela.

Promocja Finax i Bankier.pl – warunki zarządzania portfelem

Analizowane parametry

Oferta promocyjna

Oferta standardowa

Wysokość opłaty

Do jakiej kwoty

Na jak długo?

Wysokość opłaty

Do jakiej kwoty

Na jak długo?

Opłata za zarządzanie zainwestowanym majątkiem

0%

1000 EUR*

12 miesięcy

1% + VAT (20% z opłaty)

nd

do momentu ewentualnej zmiany opłat

Prowizja manipulacyjna za niskie wpłaty

0%

1000 EUR**

na zawsze

1% + VAT (20% z opłaty)

1000 EUR**

do momentu ewentualnej zmiany opłat

*Powyżej tej kwoty obowiązuje cennik standardowy.

**Powyżej tej kwoty Finax nie pobiera prowizji manipulacyjnej

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji na temat promocji

Finax udostępnia klientom swoje rozwiązania i zarządza wpłaconym majątkiem w zamian za wynagrodzenie w postaci opłaty za zarządzanie. Standardowo jest to 1% (+ słowacki VAT) rocznie. Opłata jest pobierana co miesiąc, ale nalicza się ją każdego dnia od aktualnej kwoty na koncie przez 365 dni. Rachunek przedstawia się następująco: wysokość zainwestowanej kwoty na dzień X * 0,012 * 1/365 + wysokość zainwestowanej kwoty na dzień Y *0,012* 1/365 + … itd.

płata jest pobierana co miesiąc. I tak, przykładowo klient, który posiada przez cały miesiąc na rachunku 1000 zł zapłaci – w ramach standardowej oferty – 1000 * 0,012* 30/365 = 0,99 zł. Dla większej kwoty wartości te proporcjonalnie rosną. Zarządzanie majątkiem w wysokości 4500 zł to ok. 4,44 zł na miesiąc. Taką kwotę wybraliśmy nie bez powodu – jest ona bliska limitowi objętemu darmowym zarządzaniem rocznym w ramach promocji Finax i Bankier.pl (4500 zł to obecnie ok. 975 EUR).

To jedna z korzyści dostępnych po skorzystaniu z promocji. Druga z nich dotyczy opłaty manipulacyjnej pobieranej za wpłaty niższe niż 1000 EUR. Poza promocją wynosi ona 1% (+VAT) i nalicza się ją od wysokości wpłaconej kwoty. Dla 100 zł będzie to 1,20 zł, 1000 zł – 12 zł itd. Uczestnicy promocji mogą dokonywać drobnych wpłat bez dodatkowych kosztów bezterminowo.

Do najważniejszych pozostałych opłat należą:

  • 0 zł za zakup/sprzedaż funduszy ETF,
  • 0 zł prowizji od osiągniętych zysków,
  • 0 zł za założenie konta,
  • 0 zł za zamknięcie konta,
  • 0 zł za wypłatę środków z rachunku,
  • 0,5% z uwzględnieniem VAT – opłata za zarządzanie inteligentną skarbonką,
  • Do 4% - opłata za osobiste doradztwo Dom Maklerski lub Agent Finansowy.

Finax przygotował także ofertę Elite z niższą opłatą za zarządzanie oraz brakiem opłaty za zaksięgowanie wpłaty dla wszystkich wpłat. Z takiej oferty mogą skorzystać osoby, których aktywa zarządzane w Finax wynoszą co najmniej równowartość 100 000 EUR.

Kompletny cennik Finax dostępny jest pod tym linkiem.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Warunki promocji nie należą do trudnych.

Należy:

To wszystko. Kwota minimalna depozytu została wyznaczona na 100 zł.

Promocja obowiązuje od 25 października do 7 listopada 2021 r. W ramach jednego rachunku można otworzyć kilka kont, które będą objęte promocyjnymi warunkami. Istotne jest tylko, aby zrobić to w czasie trwania promocji.  

Czym jest Finax?

Finax to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy poszukują rozwiązań pozwalających na osiąganie zysku z inwestycji, jednak nie mają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia pochodzącego z inwestowania aktywnego. Finax stworzył automatyczne rozwiązania, które pozwalają na przystępne i niskokosztowe inwestowanie w globalne fundusze ETF. Działalność firmy jest nadzorowana przez Narodowy Bank Słowacji, a jego licencja pozwala na działanie w innych krajach Unii Europejskiej. Do tej pory, w ciągu 4 lat działalności wszedł również na rynek Czech, Węgier oraz Polski, gromadząc ponad 200 mln euro aktywów.

Jak to działa?

Po założeniu konta klient wypełnia kwestionariusz, na podstawie którego robodoradca zasugeruje profil inwestowania. Klient może oczywiście sam dokonać tego wyboru. Finax przydzieli klienta do jednego z jedenastu „koszyków”. Każdy z nich zbudowany jest w oparciu o odpowiedni rozkład środków między fundusze inwestujące w akcje i obligacje uzależniony od wieku klienta i jego skłonności do ryzyka. Klient może w ramach jednego rachunku otworzyć kilka kont, które realizują różne strategie.

Więcej informacji na temat Finax można znaleźć w artykule:

Finax uczy taniego inwestowania na giełdzie. Promocja dla czytelników Bankier.pl.

Zapisz się na newsletter "Prześwietlamy promocje"

Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prześwietlamy promocje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki