REKLAMA

Odbicie WIG20. Tauron znów czerwony

2020-09-02 18:00
publikacja
2020-09-02 18:00
Odbicie WIG20. Tauron znów czerwony
Odbicie WIG20. Tauron znów czerwony
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Po dwóch słabych sesjach WIG20 w końcu zanotował wzrosty. Blue chipy odbiły jednak lżej niż indeksy mniejszych spółek.

Wzrostem o 0,7 proc. zakończył dzień WIG20. To pierwsza wzrostowa sesja indeksu po czterech sesjach z rzędu, z czego dwie ostatnie sesje zakończyły się spadkiem o 1,5 proc. Dzisiejszą sesję można zatem traktować jako odbicie, choć nie było ono specjalnie mocne. Przykładowo wzrosty we Frankfurcie i Paryżu sięgały 2 proc., zatem znów możemy mówić o względnej słabości WIG20.

fot. / / Bankier.pl

Duże spółki słabo radziły sobie zresztą i na lokalnym tle. Przykładowo WIG zyskał 0,8 proc., mWIG40 1 proc., a sWIG80 1,2 proc. Wszystko to wzrosty wyższe niż WIG20. Obroty na szerokim rynku sięgnęły 739 mln zł. To mniej niż sierpniowa średnia, choć i sam sierpień był najsłabszym pod tym względem miesiącem od marca. Moda na GPW, która zapanowała w trakcie pandemii koronawirusa, w ostatnim czasie wyraźnie wyhamowała.

Najmocniej w WIG20 odbijało PGNiG (+4,2 proc.), ponad 2-proc. zanotowały także papier PGE i Dino. O odbiciu na energetyce ciężko jednak mówić, Tauron bowiem stracił aż 6 proc. i był najsłabszym ogniwem WIG20.

Dziś znów aktywny był Jacek Sasin. - Polski Fundusz Rozwoju musi pomóc Polskiej Grupie Górniczej i Jastrzębskiej Spółce Węglowej - uważa szef MAP. Jego zdaniem sytuacja w górnictwie nie jest łatwa, zwłaszcza PGG jest w trudnej sytuacji finansowej - potrzebny jest program naprawczy dla tej spółki. Wicepremier zaznaczył również, że Rozważane jest przesunięcie części inwestycji dystrybutorów energii na '21. Dla energetyki ważnym tematem pozostaje także kwestia rezygnacji z obliga giełdowego.

Dino z kolei wróciło do wzrostów po korekcie. Spółka wejdzie 21 września w skład indeksu STOXX Europe 600, a mBank zostanie usunięty z listy STOXX Eastern Europe 50 - podał STOXX na stronie internetowej.

Na szerokim rynku neutralnie dzień zakończyło Rafako. Zarząd spółki zdecydował o otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego i złożył wniosek do Monitora Sądowego i Gospodarczego w celu obwieszczenia o otwarciu postępowania o zatwierdzenie układu.

Na NewConnect z kolei zadebiutował dziś Skinwallet. Spółka przywitała się z rynkiem blisko 70-proc. wzrostami. Spółka Skinwallet zajmuje się handlem dobrami cyfrowymi w grach wideo, głównie „Counter Strike: Global Offensive” oraz „DOTA 2".

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jendreka
Cały czas potwierdza się teza, że gpw to nie platforma inwestycyjną tylko kasyno. Rządzi tu grupa cwaniaków do holowania drobnych ciułaczy.

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki