REKLAMA

Rafako rozpoczyna restrukturyzację

2020-09-02 14:50
publikacja
2020-09-02 14:50
Rafako

Zarząd Rafako zdecydował o otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego i złożył wniosek do Monitora Sądowego i Gospodarczego w celu obwieszczenia o otwarciu postępowania o zatwierdzenie układu - poinformowała spółka w komunikacie.

W komunikacie prasowym Rafako podało, że liczy na wypracowanie, w możliwie krótkim terminie, porozumienia, które będzie satysfakcjonujące dla wszystkich interesariuszy, a uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne jest elementem planu naprawczego, który ma zapewnić sprawne kontynuowanie kontraktów i działalności spółki.

Dodano, że decydującą przesłanką do podjęcia decyzji o rozpoczęciu restrukturyzacji jest istotne pogorszenie sytuacji finansowej spółki.

"Wynika ona przede wszystkim z realizacji nierentownych kontraktów oraz konieczności dokonania istotnych odpisów aktualizujących wartość aktywów oraz rezerw na przyszłe koszty. Rafako realizuje swoje kontraktowe zobowiązania i zamierza wywiązywać się z tych umów. W najbliższym czasie przedstawimy nasze propozycje i dołożymy wszelkich starań, aby porozumienia z interesariuszami zostały zawarte na partnerskich zasadach, które pozwolą nam na dalszą współpracę" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Mariusz Zawisza.

Obecnie, największym kontraktem, który realizuje spółka celowa z grupy Rafako, E003B7, jest budowa bloku energetycznego 910 MW w Jaworznie.

Wiceprezes Rafako i prezes spółki E0003B7 Radosław Domagalski-Łabędzki poinformował, że złożony przez Rafako wniosek nie wpływa bezpośrednio na realizację prac na kontraktach, w tym na budowie w Jaworznie.

Prezes Zawisza powiedział, że aktualnie Rafako pracuje nad stworzeniem nowego modelu biznesowego oraz zamierza pozyskiwać nowe, ale tylko rentowne kontrakty. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
ravauw
a wystarczyloby powiedziec, ze bierzecie sie za fotowoltaike, solary, wiatraki lub gry.
kenn
Jest więcej możliwości. Można się np. zabrać jeszcze za konopie albo maseczki... :P

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki