REKLAMA

Obawy o globalną gospodarkę podtrzymują wysokie ceny złota

2016-03-08 12:54
publikacja
2016-03-08 12:54
Słabe dane nt. chińskiego bilansu handlowego, jakie poznaliśmy dzisiaj nad ranem na powrót zwiększyły obawy inwestorów związane z perspektywami dla globalnej gospodarki. A to był jeden z głównych motorów obserwowanej w ostatnich tygodniach zwyżki cen złota. Inwestorzy zdają się zakładać, że ponowne problemy Chin oddalą perspektywę szybszego zacieśnienia polityki w USA, a także dadzą więcej motywacji do działania Europejskiemu Bankowi Centralnemu, który podejmie decyzję już w najbliższy czwartek. Ostatnie dane z jednego z największych funduszy ETF na rynku złota - SPDR Gold Trust wskazały na nieznaczny spadek zasobów surowca, chociaż pozostają one blisko najwyższych poziomów od września 2014 r. wokół 25,5 mln ton.

Technicznie trend na rynku złota może być kontynuowany po tym, jak ujawniła się większa podaż po złamaniu ostatniego szczytu z 11 lutego przy 1263,5 USD za uncję (wykres FGOLD). Kolejny mocny opór to rejon 1307,5 USD bazujący na maksimum ze stycznia 2015 r.

fgolddaily.png

Wykres dzienny FGOLD

Sporządził:

Marek Rogalski - główny analityk walutowy DM BOŚ

Nota prawna:

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego
kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulamin doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajduje się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.
Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~mar
To nic dziwnego, że podaż na złoto wzrasta! Sam niedawno zdecydowałem się na jego kupno.
~zainteresowany
a gdzie warto kupowac? poleca ktos cos?
~rudy odpowiada ~zainteresowany
ja korzystam ze strony zlota uncja, maja konkurencyjne ceny

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki