REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Obajtek: Przez ostatnie pięć lat PKN Orlen przeżywa renesans rozwoju

2021-05-24 12:43
publikacja
2021-05-24 12:43
Obajtek: Przez ostatnie pięć lat PKN Orlen przeżywa renesans rozwoju
Obajtek: Przez ostatnie pięć lat PKN Orlen przeżywa renesans rozwoju
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Przez ostatnie pięć lat PKN Orlen przeżywa renesans swojego rozwoju. Bardzo mocno inwestujemy, (...) inwestujemy w czasach trudnych, w czasach pandemii, (...) mamy największe inwestycje, które prowadzimy. W historii Orlenu takich nie było - powiedział w poniedziałek prezes zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek.

Prezes PKN Orlen podczas poniedziałkowej konferencji dotyczącej inwestycji w budowę kompleksu Olefin III powiedział ,że "Orlen przez ostatnie 5 lat przeżywa renesans swojego rozwoju".

Jak podkreślił "bardzo mocno inwestujemy. Ale również inwestujemy w czasach trudnych, w czasach pandemii. W tym czasie mamy największe inwestycje, które prowadzimy. W historii Orlenu takich nie było" - powiedział Obajtek i dodał, że budowa "silnego, multienergetycznego koncernu, ma zapewnić siłę, dochody, ale również bezpieczeństwo energetyczne Polaków".

"Koncern rozwija się nie tylko w zakresie produkcji paliw, ale stawia bardzo mocno na aktywa za granicą, rozwijamy energetykę" - powiedział Obajtek. "Koncern patrzy również bardzo daleko w przyszłość. Nie będzie przyszłości, jeśli nie będziemy rozwijali nowoczesnej petrochemii. Nowoczesna petrochemia otacza nas wszędzie: w tworzywach, w motoryzacji, w rolnictwie, w branży spożywczej, w farmaceutycznej, wszędzie stosuje się wyroby petrochemiczne" - mówił prezes PKN Orlen na konferencji poświęconej budowie kompleksu Olefin III.

"Największa inwestycja petrochemiczna w Europie"

Wybudowanie za około 13,5 mld zł przez PKN Orlen kompleksu Olefin III to największa inwestycja petrochemiczna w Europie - poinformował w poniedziałek podczas konferencji prasowej prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

“Dziś mamy dzień największej inwestycji XXI wieku w Europie. Na tę chwilę jest to największa petrochemiczna inwestycja w Europie, (...) budowa nowoczesnej polskiej petrochemii, która zbilansuje import i zapewni nam bezpieczeństwo w wielu branżach, petrochemii, która zapewni nam stabilność, ale również stabilność cenową”- powiedział Obajtek.

PKN Orlen poinformował wcześniej w poniedziałek, że za ok. 13,5 mld zł wybuduje do 2024 r. w swym głównym zakładzie produkcyjnym w Płocku (Mazowieckie) kompleks instalacji Olefin III. Jego uruchomienie planowane jest w 2025 r. Według spółki, realizacja inwestycji przyczyni się do wzrostu EBITDA o ok. 1 mld zł rocznie.

Obajtek poinformował też, że inwestycja powstanie na powierzchni 100 ha.

“To jest działka Orlenu na terenie gminy Stara Biała. Obrazowo mogę powiedzieć, że te 100 ha to jest jak 140 boisk sportowych” - dodał szef Orlenu.

Jak powiedział Obajtek, na terenie inwestycji będzie pracowało około 10 tys. osób.(PAP)

Za ok. 13,5 mld zł PKN Orlen wybuduje do 2024 r. w swym głównym zakładzie produkcyjnym w Płocku (Mazowieckie) kompleks instalacji Olefin III. Jego uruchomienie planowane jest w 2025 r. Według spółki, realizacja inwestycji przyczyni się do wzrostu EBITDA o ok. 1 mld zł rocznie.

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (2)

dodaj komentarz
itso_argumentum_ad_ignorantiam
rozwoju trucizny i jej pochodnych prawdziwy sukces
lobotomek
Skoro tak powiedział prezes, to chyba prawda. A może pomylił renesans PIS z PKN Orlen.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki