REKLAMA

Nowy Polski Ład. Oto co PiS proponuje pracownikom

2021-05-15 10:39
publikacja
2021-05-15 10:39
Nowy Polski Ład. Oto co PiS proponuje pracownikom
Nowy Polski Ład. Oto co PiS proponuje pracownikom
/ PiS

Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało prezentację nowego programu. W zapowiedziach znalazło się dużo zmian dla pracowników - usunięcie umów śmieciowych, nowe progi podatkowe czy 500 tys. miejsc pracy. 

"Nasze zmiany, w tym pierwszym rzucie, dadzą co najmniej 500 tys. miejsc pracy", powiedział prezes Jarosław Kaczyński podczas prezentacji nowego programu Prawa i Sprawiedliwości. 

Jedna z pierwszych zapowiedzianych zmian to podniesienie sumy wolnej od podatku do 30 tys. złotych - według zapowiedzi 65 proc. emerytur i płaca minimalna będą "bez podatku". 

"Ci, którzy zarabiają do 10 tys. miesięcznie będą mieli niewielką dopłatę. To znaczy zmniejszenie podatku, później będzie inaczej - ale to jest sprawiedliwe", powiedział prezes PiS. 

Zostanie podniesiony drugi próg podatkowy, z 85 tys. na 120 tys. złotych, co oznacza pierwszą podwyżkę od kilkunastu lat. Kaczyński zapowiedział również elastyczne formy pracy dla rodziców, uregulowanie pracy zdalnej oraz oskładkowanie umów cywilnoprawnych. 

"Dążymy do tego, aby w krótkim czasie powstał jeden mechanizm, jeden model kontraktu pracy", zapowiedział Kaczyński. 

Nowy system podatkowy ma spowodować, że praca będzie się opłacać, że Polacy będą chcieli pracować. „Ludzie muszą więcej zarabiać przez swoje kwalifikacje”, powiedział Mateusz Morawiecki.

Kolejną zmianą jest 12 tysięcy złotych na 2, 3 i kolejne dzieci do elastycznego wykorzystania rodziców. Te działanie ma przyczynić się do zmian demograficznych i zachęcić rodziców do pracy w ciągu pierwszych trzech lat po pojawieniu się na świecie nowych członków rodziny. 

Emeryci mają pracować bez podatku, co spowoduje wyższy kapitał emerytalny. 

WS

Źródło:
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (9)

dodaj komentarz
antek10
zacznie sie exodus do czech informatykow i innych lepiej zarabiających.
300_pala
Raczej na CYpr albo do holandii
scuti1986
sprzeczność na sprzeczności popycha sprzeczność... praca ma się opłacać wykwalifikowanym ludziom więc zabierzemy im część wypłaty i damy tym mniej zarabiającym, a potem zabierzemy im jeszcze więcej, ale spokojnie - to będzie sprawiedliwe... super, już mi się nogi cofają jak widzę swoją firmę
loool
Gospodarka to system naczyn połączonych, jak gdzies dolejesz to gdzies wypłynie. Jak ma byc taki dobrobyt i socjal to kazdy bedzie mial po 1 mln zl ale nic za to nie kupi.
demeryt_69
Synku, socjal wolski to dziecinne igraszki przy skali tego zagadnienia w krajach rozwiniętych, trybisz?

Skąd wziąłeś ten mln zł? Amok!

300_pala odpowiada demeryt_69
Azja rośnie w siłę tam też jest socjal?
demeryt_69
Nikt Polakom nie obieca co chazarski bibliotekarz :)
vacarlus
dobrze że kasę trzymam w dynamicznie rozwijającym się dywidendowym XTB 10% zwrotu na dywidendzie rok do roku
zdzislaw_
...a teraz wszyscy trzymajmy się za portfel. Jeśli taki dobrobyt nas wszystkich czeka to ceny wszystkich usług i towarów o 100% do góry. Trzeba gdzieś upłynnić dodrukowaną gotówkę przez NBP.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki