REKLAMA
»

Notowania ropy spadły poniżej 60 dolarów za baryłkę

2007-03-12 08:52
publikacja
2007-03-12 08:52
Dziś w notowaniach azjatyckich kurs kwietniowych kontraktów na ropę crude obniżył się o 64 centy do 59,41 USD. Spadkowi cen ropy sprzyja wyższa niż zwykle o tej porze roku temperatura w Stanach Zjednoczonych, a w konsekwencji, mniejszy popyt na olej opałowy.

W piątek notowania kontraktów na ropę na New York Mercantile Exchange obniżyły się o ponad 2% do 60,05 USD. Dziś w notowaniach azjatyckich kurs spadł o kolejne 64 centy.

W tym tygodniu w Wiedniu spotkają się ministrowie krajów należących do kartelu OPEC. W opinii ekspertów kartel na tym posiedzenie nie zdecyduje się na zmianę poziomu wydobycia.

Na rynek ropy wpływać będą także publikowane w tym tygodniu raporty. National Weather Service opublikuje długookresowe prognozy, a International Energy Agency upubliczni miesięczny raport.
Źródło:
Tematy
Tanie konto firmowe i wysoki procent na lokacie
Tanie konto firmowe i wysoki procent na lokacie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: pknorlen

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki