REKLAMA

Nieudany debiut giełdowy wydawcy gier

2016-11-17 09:27
publikacja
2016-11-17 09:27

[Aktualizacja godz. 17:00] Kurs akcji Artifex Mundi, producenta i wydawcy gier przygodowych, spadł w debiucie na warszawskiej GPW o 2,2 proc. do 22,00 zł.

fot. / / Artifex Mundi

W ramach oferty publicznej do inwestorów trafiło łącznie 4,42 mln akcji, w tym 0,5 mln akcji nowej emisji s. C. Cena emisyjna akcji w ofercie została ustalona na 22,5 zł, co oznacza, że spółka pozyskała 11,25 mln zł. Akcje serii B sprzedawane były przez Warsaw Equity PE Fund I FIZAN, Artifex Mundi Investments (podmiot zawiązany przez twórców Artifex Mundi) oraz osoby prywatne.

Główni akcjonariusze (osoby zrzeszone w ramach Artifex Mundi Investments oraz Warsaw Equity PE Fund I FIZAN) podpisały tzw. umowę lock-up. Zobowiązuje ich ona do niezbywania akcji, które pozostaną w ich posiadaniu po ofercie, przez rok od dnia przydziału akcji.

W październiku nieudany debiut zaliczył inny producent gier - PlayWay. Kurs akcji spółki spadł w środowym debiucie na rynku głównym GPW o 2,87 proc. Pod koniec października rozczarował również debiut Stelmetu.

Hossa producentów gier - czy to już bańka?

Hossa producentów gier - czy to już bańka?

O polskich grach jest głośno, akcje producentów notowanych na GPW notowane są blisko historycznych maksimów, a spółki, które do tej pory były poza parkietem, zgłaszają swoją chęć debiutu. Hossa u producentów gier trwa w najlepsze. Cały ten entuzjazm coraz bardziej zaczyna jednak przypominać bańkę.

(PAP)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (21)

dodaj komentarz
~mark
Debiut nieudany?Ja się nie dziwię bo prawdziwi inwestorzy długoterminowi,którzy inwestują własne oszczędności zostali wycięci na GPW w pień.Miałem kupić akcje tej spółki po 22,5 a kto mi da gwarancję że w przyszłości nie będzie nowej emisji np.po 10 bo spółka potrzebuje na rozwój,nowe projekty itp.i czy zarząd Debiut nieudany?Ja się nie dziwię bo prawdziwi inwestorzy długoterminowi,którzy inwestują własne oszczędności zostali wycięci na GPW w pień.Miałem kupić akcje tej spółki po 22,5 a kto mi da gwarancję że w przyszłości nie będzie nowej emisji np.po 10 bo spółka potrzebuje na rozwój,nowe projekty itp.i czy zarząd ma uczciwe zamiary czy tylko chciał pozyskać tanie fundusze.Życzę powodzenia,ale beze mnie.
~Eskimos
Debiut jest udany, akcje pozenione.
Okazuje się, że największym sukcesem nowych spółek jest pozyskiwanie nowych środków, skąd się tylko da, jak się tylko da.
Caly majątek takich firm to....No właśnie co posiada ww firma?
Ja już omijam szerokim kołem od dawna takie nowe wynalazki.
Debiut jest udany, akcje pozenione.
Okazuje się, że największym sukcesem nowych spółek jest pozyskiwanie nowych środków, skąd się tylko da, jak się tylko da.
Caly majątek takich firm to....No właśnie co posiada ww firma?
Ja już omijam szerokim kołem od dawna takie nowe wynalazki.
Popieram.
~kasiazgb
pisalismy tak jak z xtb i inpost nic nowego
~Inwestor
NIC DZIWNEGO!!
BRANŻA PRZEWARTOŚCIOWANA!!!

WŁAŚCIECIELE FIRMY MAJĄ SUKCES..INWESTORZY PORAŻKĘ!!
PZDR
~GraczKomputerowy
Już wprowadzają w błąd -sa firmy przewartościowane ale sa tez niedoceniane np. JuuBee kapitalizacja tylko 60 mln i 2 premiery b dobrych gier na dniach -przypomnę ze CDProjekt startowal na GPW od 100mln teraz 3 mld wzrost 3 000 % (to może być banka ) inne sa w fazie rozwoju i wszystko przed nimi.
~ech
> np. JuuBee
Naganiasz na to badziewie na forach od 2 lat.
Idź do prawdziwej pracy.
~stopazwrotu
Debiut jest udany. Zarobiła rodzina znajomi itd którzy kupowali akcje za przysłowiowe grosze!
~r6uikfy
Przecież GPW to w chwili obecnej to giełda w kraju o ustroju socjalistycznym :) 'Pracujmy wszyscy na wszystkich', ci którym się bardziej chce na tych którym chce się trochę mniej.
~WRC
To chyba nie mądre inwestować na giełdzie w obecnej sytuacji politycznej. No chyba że w JSW :D
~wredny
dopóki nie zniosą szkodliwego podatku Belki będziemy dreptać w miejscu , dopóki minister Tchórz będzie wygadywał i robił to co robi tylko desperaci będą inwestować na GPW w cokolwiek - bardzo proste ? dla mnie tak , dla nich nie

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki