REKLAMA

Biedronka czynna także w niedziele niehandlowe. Nowy format sklepów

2020-10-23 09:50
publikacja
2020-10-23 09:50
fot. Andrzej Bogacz / FORUM

Biedronka będzie czynna także w niedziele niehandlowe. Sieć dyskontów uruchomiła nowy format marketów - sklep franczyzowy. Pierwszy powstał w Dobrzycy koło Kalisza.

Biedronka w czwartek (22 października) uruchomiła sklep franczyzowy - czynny także w niedziele niehandlowe. Pierwszy market nowego formatu sieci Biedronka powstał w Dobrzycy koło Kalisza i zatrudnia 20 osób. Obowiązujące przypisy umożliwiają sklepom franczyzowym pracę także w niedziele objęte zakazem handlu. Warunkiem jest to, że za ladą musi stać sam właściciel placówki.

Ustawa dotycząca ograniczenia handlu przewiduje jeszcze jeden wyjątek - sklepy, które są jednocześnie placówką operatorów pocztowych mogą być czynne w niedziele niehandlowe. InPost prowadzi z Biedronką test w jednej lokalizacji, w której miałby być punkt PUDO, czyli punkt odbioru i nadań przesyłek, mówił portalowi wiadomoscihandlowe.pl Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPostu.

Zakaz sprzedaży w niedziele niehandlowe wprowadzony został dwa lata temu, początkowo jedna niedziela w miesiącu była zamknięta. Stopniowo coraz mniej ostatnich dni tygodnia było nieobjętych zakazem. W tym roku jest siedem niedziel, w które sklepy mogą być otwarte.

Obecnie Biedronka posiada 7 marketów, które są otwarte w niedziele niehandlowe. Sklepy mogą być czynne w ostatni dzień tygodnia jeżeli znajdują się na terenie dworców autobusowych lub kolejowych. Zakupy w Biedronce można również zrobić za pośrednictwem aplikacji Glovo.

DF

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (9)

dodaj komentarz
stachsgh
Witam !!
Czekam, aż będzie tak jak w LIDL-u https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30
darius19
panowie - w obecnej sytuacji - sklepy otwarte w niedziele moglyby doprowadzic do redukcji "zageszczenia"
jas2
Albo odwrotnie. Mniej ludzi będzie się szwendać po sklepach = mniej zarażeń.
rysiek58
było wiele artykułów podnoszących ideę otwierania sklepów w niedziele. Mnóstwo użytkowników podpisywało się pod tym rozwiązaniem obiegami rękami. Gdzie jesteście, dostaliście co chcieliście. Oto mamy nowy format sklepów pozwalający na to a wy się nie cieszycie. Jak was zrozumieć i zadowolić i gdzie tu logika.
carlito1
Zgadzam się, Biedronka i lidle są zatłoczonymi miejscami szczególnego kultu rządzących i tam wirusa nie ma.

Za to smiertelnie niebezpieczne miejsce to bazary na świeżym powietrzu, siłownie do podbudowania kondycji.

No i czekam na lasy ???
dziki_losos
Szczerze mówiąc, to bazary są śmiertelnie niebezpieczne. Mieszkam blisko bazaru i codziennie widzę ludzi bez maseczek, kłębiących się przy stoiskach - szczególnie sprzedawców i rzemieślników 60+, którzy od zawsze mają tu kram i tyle. Dziś z samego rana za to środkiem alejki bazaru szedł typ, i... smarkał nos Szczerze mówiąc, to bazary są śmiertelnie niebezpieczne. Mieszkam blisko bazaru i codziennie widzę ludzi bez maseczek, kłębiących się przy stoiskach - szczególnie sprzedawców i rzemieślników 60+, którzy od zawsze mają tu kram i tyle. Dziś z samego rana za to środkiem alejki bazaru szedł typ, i... smarkał nos w przestrzeń. Nie w chusteczkę, rękę, czy coś - tylko takie "pfuuuuuu" w generalnym kierunku wszystkich innych ludzi. Co za przeklęte miejsce...
carlito1 odpowiada dziki_losos
Plucie czy smarkanie na ulicę, czy choć by jakiś dystans w kolejce to ogólnie powinno być przyjęte jako dobre wychowanie.
carlito1 odpowiada carlito1
Wróććć.... Nie plucie i nie smarkanie....
jas2 odpowiada carlito1
Masz plusy w obu przypadkach.

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki