REKLAMA

Wszystkie sklepy Kaufland będą otwarte w każdą niedzielę

2021-05-28 14:29
publikacja
2021-05-28 14:29
Wszystkie sklepy Kaufland będą otwarte w każdą niedzielę
Wszystkie sklepy Kaufland będą otwarte w każdą niedzielę
fot. Piotr Opoka / / Shutterstock

Kaufland będzie czynny w każdą niedzielę, również w te niehandlowe. Sieć sklepów wprowadza usługi pocztowe w każdej placówce, co oznacza, że zwiększa się liczba marketów, w których można zrobić zakupy w niedzielę z zakazem handlu.

Kolejny sklep będzie otwarty w niedziele niehandlowe. Kaufland rozszerza swoją działalność o usługi pocztowe. Sieć marketów poinformowała, że wdrożyła we wszystkich placówkach możliwość nadania oraz odebrania paczek pocztowych. W praktyce oznacza to, że zgodnie z prawem sklepy Kaufland mogą być otwarte w każdą niedzielę.

Kaufland otwarty w niedziele niehandlową

"Wdrożenie usług pocztowych pozwala sklepom na prowadzenie działalności również w niedziele niehandlowe, niezależnie od wielkości placówki – taką funkcję mogą pełnić zarówno sklepy osiedlowe, jak i duże dyskonty czy hipermarkety" – czytamy w komunikacie prasowym sieci Kaufland.

Niedziele handlowe w 2021 r. Kiedy sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe w 2021 r. będą w styczniu, marcu, kwietniu, czerwcu, sierpniu oraz grudniu. Łącznie siedem razy w roku. Sprawdzamy daty niedziel, w które nie obowiązuje zakaz handlu. Przeważnie są to ostatnie niedziele w miesiącu.

Kaufland początkowo przeprowadzał testy wdrożenia usług pocztowych w części sklepów. Wyniki pilotażu nowego rozwiązania były pozytywne, więc sieć zdecydowała się na ich rozszerzenie. "Jeszcze do niedawna usługa była dostępna w ponad 100 marketach sieci, ale już teraz mogą cieszyć się nią kupujący we wszystkich sklepach Kaufland w całej Polsce" – podaje Kaufland.

Niedziela niehandlowa – coraz więcej sklepów otwartych

– Na rynku handlowym obserwujemy tendencję uruchamiania tego typu działalności, która jednocześnie stwarza możliwość prowadzenia sprzedaży w niedziele niehandlowe. Uważnie obserwujemy konkurencję oraz trendy i nie zamykamy się na żadne z rozwiązań, które będzie odpowiadać potrzebom naszych klientów – mówi Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska.

Kaufland to kolejna sieć sklepów, która "przekwalifikowuje się" na placówkę pocztową. W ostatnim czasie z tej możliwości skorzystały m.in. Polomarket, Intermarché, Abc, Euro Sklep, Chata Polska, Stokrotka Express, Delikatesy Centrum, Sklep Polski, Lewiatan oraz Biedronka.

DF

Źródło:
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (49)

dodaj komentarz
rl13
A Kaufland jak był zamknięty w niedzielę tak jest, fake news.
prawnuk
pracujący w niedziele powinien mieć po prostu OBOWIĄZKOWO wyższe wynagrodzenie, np o 20% nie mniej jednak niż o 10 zł za godzinę, a w przypadku gdy nie płaci podatku wg najwyzszej grupy podatkowej, pracodawca dodatkowo odprowadza podatek wg maksymalnej stawki.

I w ten sposób w niedziele będą pracować tylko ci, którzy muszą
batic
bez sensu - będą się zabijać o pracę w święta
xazoir
W Holandii za pracę w niedzielę/święta dostają 200%.
tysiak35
Wielkie sieci mają kasy samoobsługowe do ich pracy wystarczy ochroniarz , personel wykłada towar w sobote a w niedziele nie przychodzi do pracy i taki sklep może działać zupełnie legalnie .
najmadrzejszy
Wszystko wskazuje, ze ustawa zakazujaca byla napisana pod Zabkę. A ludziom sie wydawało, ze to dla malych polskich sklepikow...tylko ze ten maly polski sklepik na niedziele moze miec tylko personel rodzinny. Rodzina wiec padała na pysk od rana do nocy, zeby sie ratowac. A Poczta Zabka moze wszystko. A teraz inni tez. Nie bądzmy naiwni Wszystko wskazuje, ze ustawa zakazujaca byla napisana pod Zabkę. A ludziom sie wydawało, ze to dla malych polskich sklepikow...tylko ze ten maly polski sklepik na niedziele moze miec tylko personel rodzinny. Rodzina wiec padała na pysk od rana do nocy, zeby sie ratowac. A Poczta Zabka moze wszystko. A teraz inni tez. Nie bądzmy naiwni , ze to idioci napisali ustawe....
jasiek2017
Super informacja !
Oby więcej sklepów poszło tą drogą !
Na pohybel PiSowskiej bandzie !
adam.1983
Zrobią nowelizacje ustawy i wycofają usługi pocztowe albo zostawią tylko możliwość otwarcia tylko okienka do nadawania i odbierania i się skończy obchodzenia przepisów.
demeryt_69
Każdy nocny sklep z alkoholem jest czynny w niedziele i święta 7/24 - ciekawe czy u nic też można odbierać przesyłki :)

thomashkis
Ja się cieszę z dwóch powodów. Po pierwsze będę mógł zrobić zakupy w niedzielę, co jest wygodne i często nie ma kiedy indziej tego załatwić. Po drugie będzie kolejna alternatywa dla Poczty Polskiej, która obecnie bardziej skupia się na wciskaniu ludziom kalendarzy, ubezpieczeń, świętych obrazków i napojów niż na dostarczaniu przesyłek,Ja się cieszę z dwóch powodów. Po pierwsze będę mógł zrobić zakupy w niedzielę, co jest wygodne i często nie ma kiedy indziej tego załatwić. Po drugie będzie kolejna alternatywa dla Poczty Polskiej, która obecnie bardziej skupia się na wciskaniu ludziom kalendarzy, ubezpieczeń, świętych obrazków i napojów niż na dostarczaniu przesyłek, a ceny ma wyższe niż firmy kurierskie :D

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki