Najlepsze lokaty bankowe na 6 miesięcy – czerwiec 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Wśród lokat bankowych pojawiła się nowa oferta, która w zamian za przechowanie środków na półrocznym depozycie proponuje 4,00 proc. w skali roku. Atrakcyjny procent jest dostępny dla tych, którzy ulokują co najwyżej 10 000 zł i spełnią liczne warunki stawiane przez bank. Pozostali nie mogą liczyć na więcej niż 2,40 proc. w skali roku.

Najnowszy ranking Bankier.pl dotyczy najwyżej oprocentowanych lokat półrocznych. Dla czytelników zainteresowanych zdeponowaniem 10 000 zł przygotowaliśmy dwa zestawienia. Pierwsze z nich przedstawia najlepsze propozycje wymagające od klienta spełnienia dodatkowych warunków. W drugiej tabeli można znaleźć oferty, które nie posiadają takich ograniczeń. Ostatnie zestawienie to depozyty, które są dostępne dla kwoty wynoszącej 100 000 zł. Jeśli bank pod daną marką ma w ofercie większą liczbę produktów o podobnych parametrach, to do danej tabeli trafiła propozycja z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty bankowe na 6 miesięcy – czerwiec 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 6 miesięcy – czerwiec 2017 [Ranking Bankier.pl] (YAY Foto)

Najlepsze lokaty na 6 miesięcy na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Na pierwszym miejscu zestawienia lokat półrocznych z dodatkowymi warunkami dla wkładu wynoszącego 10 000 zł znajduje się nowy wariant Nest Lokaty Witaj od Nest Banku. Stawka na tej lokacie jest taka sama, jak w przypadku kwartalnego depozytu i wynosi 4,00 proc. w skali roku, jednak lista kryteriów do spełnienia jest trochę dłuższa. Aby otworzyć półroczną lokatę, nie wystarczy posiadanie statusu nowego klienta i otwarcie konta osobistego. Deponent ma obowiązek zapewnić wpływ wynagrodzenia na ROR (2500 zł) lub zagwarantować wpływy na rachunek firmowy (6000 zł) wraz ze zleceniem płatności do Urzędu Skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Na spełnienie tego warunku klient ma 60 dni od otwarcia lokaty. Czas na założenie depozytu pozostaje niezmienny – możliwość jego założenia zamyka się po 30 dniach od otwarcia Nest Konta. Podobnie rzecz ma się z kwotą maksymalną depozytu, która wynosi 10 000 zł.

Najlepsze lokaty 6M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

162,44 zł

posiadanie konta; tylko dla nowych klientów, którzy zapewnią:

a) wpływ wynagrodzenia na ROR w kwocie min. 2 500 zł

lub

b) wpływy na rachunek firmowy w kwocie min. 6 000 zł oraz zrealizują zaliczkę podatku dochodowego do US lub płatność składki do ZUS

otwórz konto w Nest Banku»

2.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,40%

97,46 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Koncie Idealnym

3.

BOŚ Bank

EKOlokata Superprocentująca

1,95%

79,19 zł

posiadanie konta i aktywne korzystanie z karty debetowej

Lion’s Bank

Lokata Profitable PLUS

1,95%

79,19 zł

posiadanie konta w banku

4.

Bank Zachodni WBK

Lokata bonusowa

1,90%

77,16 zł

dostępna tylko w oddziale po złożeniu wniosku o ubezpieczenie lub kartę kredytową; posiadanie konta osobistego w przypadku wyboru ubezpieczenia

5.

PlusBank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,80%

73,10 zł

posiadanie konta w banku

Toyota Bank

Depozyt Plus

1,80%

73,10 zł

posiadanie konta w banku

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 19.06.2017 r.

Mimo że Lokata Cloud od Idea Banku spadła o oczko niżej w rankingu, oferuje taką samą stawkę, co do tej pory. 2,40 proc. w skali roku to propozycja dla klientów, którzy założą lub posiadają Konto Idealne, na którym będą skłonni utrzymywać dodatkowe oszczędności w wysokości 10 proc. wartości lokaty. Na te środki zostanie nałożona blokada na cały okres trwania lokaty. W razie jej naruszenia bank zastosuje obniżoną stawkę – 0,50 proc. w skali roku.

Na dalszych pozycjach w tabeli na próżno można szukać ofert, które zagwarantują zysk w wysokości co najmniej 2,00 proc. w skali roku. Blisko tego poziomu znajdują się EKOlokata Superprocentująca od BOŚ Banku oraz Lokata Profitable PLUS, którą można założyć w Lion’s Banku. Obie propozycje są oprocentowane na 1,95 proc. w skali roku. Zainteresowani ofertami będą musieli otworzyć konto osobiste w banku. BOŚ Bank stawia jeszcze jeden warunek – korzystanie z dołączonej do rachunku karty debetowej.

Najlepsze lokaty na 6 miesięcy na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Znacznie niżej od lidera pierwszego z zestawień oprocentowane są lokaty nie wymagające od klienta realizacji dodatkowych warunków. W ich przypadku można liczyć na niewiele więcej niż 2,00 proc. w skali roku. Najwięcej można otrzymać, decydując się na e-Lokatę granatową od Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie, który za przekazanie oszczędności w wysokości 10 000 zł płaci 2,15 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty 6M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-lokata granatowa

2,15%

87,30 zł

2.

Inbank

Lokata standardowa

2,00%

81,21 zł

3.

Idea Bank

Lokata NR 1

1,80%

73,10 zł

4.

Lion’s Bank

Lokata Profitable

1,70%

69,03 zł

PlusBank

Lokata internetowa

1,70%

69,03 zł

Toyota Bank

Lokata standardowa

1,70%

69,03 zł

5.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

załóż lokatę»

1,65%

67,01 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 19.06.2017 r.

2,00 proc. w skali roku to stawka, którą na swojej Lokacie standardowej oferuje Inbank prowadzący działalność za pośrednictwem oddziału i działający na zasadach tzw. jednolitego paszportu europejskiego. Oszczędności przechowywane w tym banku objęte są ochroną estońskiego systemu gwarantowania depozytów. Idea Bank, który często zajmuje czołowe pozycje w rankingach, w przypadku lokaty półrocznej bez dodatkowych warunków jest skłonny zaproponować oprocentowanie w wysokości 1,80 proc. w skali roku. Taką stawkę można znaleźć na Lokacie NR 1.

Najlepsze lokaty na 6 miesięcy na 100 000 zł

Niska kwota maksymalna na Nest Lokacie Witaj uchroniła Lokatę Cloud od Idea Banku przed spadkiem w kolejnym zestawieniu. Razem z Lokatą Fortune z oferty depozytowej Lion’s Banku jest to najlepsza propozycja dla klienta, który chce przekazać na przechowanie 100 000 zł. Oba produkty mają taką samą stawkę, która wynosi 2,40 proc. w skali roku. Zbliżone są także warunki depozytu. Oprocentowaniem na takim poziomie cieszyć się będą mogli klienci, którzy posiadają dodatkowe oszczędności stanowiące równowartość 10 proc. wysokości lokaty, czyli 10 000 zł. Tę sumę trzeba będzie przechowywać na posiadanym w banku koncie osobistym przez cały okres trwania lokaty.  

Najlepsze lokaty 6-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Odsetki

Warunki

1.

Lion’s Bank

Lokata Fortune

załóż lokatę»

2,40%

974,66 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowym prowadzonym przez bank

Idea Bank

Lokata Cloud

2,40%

974,66 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Koncie Idealnym, zakładana przez bankowość internetową

2.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata granatowa

2,15%

873,14 zł

lokata zakładana on-line

3.

Nest Bank

Nest Lokata na Nowe Środki

2,00%

812,21 zł

dla posiadaczy konta w banku, wyłącznie na nowe środki w banku

4.

BOŚ Bank

EKOlokata Superprocentująca

1,95%

791,91 zł

dla posiadaczy konta w banku z aktywną kartą debetową

5.

Bank Zachodni WBK

Lokata bonusowa

1,90%

771,60 zł

dostępna tylko w oddziale po złożeniu wniosku o ubezpieczenie lub kartę kredytową; posiadanie konta osobistego w przypadku wyboru ubezpieczenia

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 19.06.2017 r.

Podobnie jak przed miesiącem druga pozycja przypadła e-Lokacie granatowej z oferty PBS w Ciechanowie. Oprocentowanie jest takie samo, jak dla niższych kwot depozytu, czyli 2,15 proc. w skali roku. O 0,15 pp. mniej zarobić można, jeśli wybierze się Nest Lokatę na Nowe Środki w Nest Banku. Klient, który zechce skorzystać z tego produktu, będzie musiał zdeponować nowe środki oraz pochwalić się kontem osobistym w banku.

Najlepsze lokaty półroczne – sytuacja na rynku

Ten miesiąc warto odnotować w kalendarzu. Na rynku pojawiła się oferta, która znacząco podbiła stawkę na lokatach półrocznych, oferując 4,00 proc. w skali roku. Tak wysokie na obecne realia oprocentowanie nie jest niczym nowym na lokatach kwartalnych, jednak w przypadku dwukrotnie dłuższego terminu było ono w ciągu ostatniego roku nieosiągalne. Ostatnio tyle proponował lider rankingu z lutego 2016 r.  

Poprzeczkę podniósł Nest Bank, który 1 czerwca br. wprowadził do oferty nowy okres Nest Lokaty Witaj. Stawka na depozycie jest taka sama jak w przypadku dotychczas proponowanej lokaty kwartalnej – 4,00 proc. w skali roku. Różnicy należy upatrywać w warunkach, które bank stawia przed klientem. Dla 6-miesięcznego okresu deponowania ich lista jest odpowiednio dłuższa. To nie koniec zmian, jakie zostały przeprowadzone przez Nest Bank. Podniesiona została m.in. stawka na Nest Lokacie na Nowe Środki. Przed miesiącem wynosiła o 0,10 pp. mniej niż obecnie.

Natomiast Getin Bank kolejny już raz obniża oprocentowanie na e-Lokacie Tradycyjnej. Tym razem jest to większe cięcie przeprowadzone w dwóch turach. 17 maja br. stawka stopniała z 1,85 proc. do 1,75 proc. w skali roku. 12 czerwca zostało przedstawione nowe oprocentowanie – 1,65 proc. w skali roku. Tym samym e-Lokata Tradycyjna straciła miejsce w pierwszej trójce najlepszych lokat bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł i aktualnie zajmuje piątą pozycję w zestawieniu. 

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 7 1as

Szkoda, że w zestawieniu zabrakło lokaty na 10%, pod warunkiem, że założysz ją w towarzystwie Erica Claptona, a wypłatę można zrealizować tylko do rąk własnych Elvisa Presleya. Mogla by sie nazywać "Muzyczna dziesiątka przebojów!".

! Odpowiedz
0 7 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne