Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – luty 2019 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Wyższa stawka dla ograniczonej kwoty maksymalnej i po spełnieniu dodatkowych warunków to nic nowego w przypadku depozytów kwartalnych. Maksimum, które oferują w lutym, to w dalszym ciągu 4 proc. rocznie.

Tym razem wzięliśmy pod lupę najlepsze lokaty na okres 3 miesięcy. Najwyżej oprocentowane propozycje przedstawiamy w trzech tabelach. Dwie pierwsze zarezerwowaliśmy dla wpłaconych oszczędności w wysokości 10 000 zł. Jedna z nich przybliża warunki lokat z tak zwanymi wymogami, z kolei na drugą składają się oferty dostępne bez takich ograniczeń. Ostatnie zestawienie to propozycje, z których mogą skorzystać posiadacze kapitału wynoszącego 100 000 zł. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka depozytów o podobnych parametrach, do danego zestawienia włączyliśmy lokatę z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

1.

Bank Millennium

Lokata "Lubię to Polecam"

4,00%

78,99 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki, o których mowa to zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Getin Bank

Lokata Mobilna

4,00%

78,99 zł

tylko dla osób, które mają dostęp do bankowości internetowej (np. posiadacze konta osobistego)

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

78,99 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

PlusBank

Lokata na Start

4,00%

78,99 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3,50%

69,12 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

Idea Bank

Lokata HIT

3,50%

69,12 zł

tylko dla nowych klientów

mBank

Dla nowych klientów

3,50%

69,12 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

Alior Bank

Lokata dla nowego klienta*

3,00%

59,25 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto.

eurobank

Lokata na start mobilna

3,00%

59,25 zł

tylko dla posiadaczy konta, dostępna przez 30 dni od aktywacji aplikacji mobilnej

4.

Lion’s Bank

Lokata Desire

2,90%

57,27 zł

tylko dla nowych środków

5.

BOŚ Bank

e-Lokata na Plusie

2,50%

49,37 zł

tylko dla nowych klientów

neoBank

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,50%

49,37 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku

*Lokata na 100 dni.

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.02.2019 r.

Pierwszą pozycję zestawienia na 10 000 zł z uwzględnieniem dodatkowych warunków zajmują cztery propozycje ze stawką w wysokości 4,00 proc. w skali roku. Na liście zwycięzców znajdują się Lokata „Lubię to Polecam” (Bank Millennium), Lokata Mobilna (Getin Bank), Nest Lokata Witaj (Nest Bank) i Lokata na Start (PlusBank).

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – luty 2019 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – luty 2019 [Ranking Bankier.pl] (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Zainteresowani ofertą od Banku Millennium będą mieli obowiązek zapisania się do programu rekomendacyjnego „Lubię to Polecam” jako obecny klient posiadający już konto lub nowy klient zaproszony do akcji, który dopiero decyduje się na założenie rachunku. Dodatkowym wymogiem jest dokonanie płatności bezgotówkowych na kwotę min. 360 zł przez nowego klienta w określonym przez bank czasie. Konto osobiste jest również wymagane w Nest Banku (Nest Lokata Witaj) oraz PlusBanku (Lokata na Start), przy czym Nest Bank kieruje swoją ofertę wyłącznie do nowych klientów, a PlusBank do osób, które nie korzystały wcześniej z oferty depozytowej banku. Trochę inne kryteria stawia przed klientem debiutująca w zestawieniu Lokata Mobilna od Getin Banku. Aby ulokować na niej 10 000 zł, należy posiadać dostęp do bankowości internetowej banku. Oferta dostępna jest wyłącznie w aplikacji mobilnej.

Na miejscu wicelidera uplasowały się trzy depozyty, którym towarzyszy stawka w wysokości 3,50 proc. rocznie. Jednym z nich jest Lokata Bezkarna od BGŻOptima zarezerwowana dla nowych klientów, którzy skuszą się także na konto oszczędnościowe z oferty banku. Lokata HIT od Idea Banku oraz Lokata dla nowych klientów od mBanku również są dostępne wyłącznie dla osób, które nie korzystały wcześniej z usług danego banku. mBank sprawdzi jeszcze, czy klient założył u niego konto osobiste, które jest jednym z warunków oferty.

Najniższy stopień podium zajmują dwie propozycje oprocentowane na 3,00 proc. rocznie. Są to Lokata dla nowego klienta od Alior Banku oraz Lokata na start mobilna z oferty eurobanku. Na liście warunków w Alior Banku znajduje się posiadanie statusu nowego klienta oraz założenie konta osobistego, a eurobanku posiadanie rachunku bankowego oraz zainstalowanie aplikacji mobilnej. Dodatkowe ograniczenie drugiej z nich to czas, w którym można skorzystać z oferty – 30 dni od instalacji aplikacji.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata NR 1

3,10%

61,22 zł

2.

Inbank

Lokata standardowa

2,45%

48,38 zł

3.

PlusBank

Lokata standardowa

2,40%

47,40 zł

4.

Lion’s Bank

Lokata Confort

2,20%

43,44 zł

5.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,55%

30,60 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.02.2019 r.

Najlepsza lokata 3-miesięczna bez dodatkowych warunków posiada stawkę niższą o blisko 1 pp. od lidera pierwszego zestawienia. 3,10 proc. w skali roku wypłaci Idea Bank na Lokacie NR 1. Na drugiej pozycji zameldowała się Lokata standardowa od Inbanku ze stawką 2,45 proc. w stosunku rocznym. Oszczędności wpłacone do Inbanku są objęte estońskim systemem gwarantowania depozytów. Niewiele mniej, bo 2,40 proc. rocznie oferuje depozyt, który znajduje się na trzecim miejscu tabeli – Lokata standardowa od PlusBanku.

Najlepsze lokaty kwartalne na 100 000 zł

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata HIT

3,50%

691,26 zł

tylko dla nowych klientów

2.

Lion’s Bank

Lokata Desire

2,90%

572,76 zł

tylko dla nowych środków

3.

BOŚ Bank

e-Lokata na Plusie

2,50%

493,76 zł

tylko dla nowych klientów, zakładana on-line

neoBANK

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,50%

493,76 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana przez bankowość elektroniczną

4.

Plus Bank

Lokata standardowa

2,40%

474,02 zł

brak

5.

Nest Bank

Nest Lokaty Lojalna

2,15%

424,64 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy zapewnią:

a) wpływ wynagrodzenia na ROR w kwocie min. 1000 zł/m-c lub
b) wpływy na rachunek firmowy w kwocie min. 6000 zł/m-c oraz zrealizowanie zaliczki podatku dochodowego do US lub płatności składki do ZUS-u

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.02.2019 r.

Posiadacze 100 000 zł, którzy chcą ulokować całą kwotę na jednej lokacie, mogą zarobić do 3,50 proc. w stosunku rocznym. Takim procentem jest objęta przytoczona już wyżej Lokata HIT od Idea Banku. Warunek dodatkowy pozostaje bez zmian – posiadanie statusu nowego klienta. Oczko niżej można znaleźć Lokatę Desire od Lion’s Banku na 2,90 proc. rocznie dostępną pod warunkiem ulokowania na depozycie nowych środków. Na miejscu trzecim znajdują się ex aequo e-Lokata na Plusie od BOŚ Banku oraz energoLOKATA 3M Gwarantowana od neoBanku objęte oprocentowaniem w wysokości 2,50 proc. rocznie. W przypadku obu depozytów nie obejdzie się bez posiadania statusu nowego klienta. Co więcej, neoBank wymaga otwarcia dodatkowego produktu z oferty – konta osobistego lub portfela depozytowego.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

Do banków, które najwięcej zapłacą za założenie lokaty na 3 miesiące, dołączyła Lokata Mobilna od Getin Banku. Nie jest to jednak nowość na rynku – przed zmianą tabeli oprocentowania 28 stycznia br. depozyt można było założyć na inny okres  2 miesiące. Po raz pierwszy w zestawieniu lokat kwartalnych pojawiła się także Lokata standardowa od Inbanku, która niedawno zasiliła ofertę banku.

Pozostałe zmiany w tabelach wiążą się z cięciami stawek. Niższy procent niż przed miesiącem obowiązuje w Idea Banku na Lokacie HIT (obniżka z 3,80 proc. na 3,50 proc. rocznie) oraz Lokacie NR 1 (spadek z 3,80 proc. na 3,10 proc. w skali roku), a także na energoLOKACIE 3M Gwarantowanej od neoBanku (cięcie z 2,7 proc. na 2,50 proc. w stosunku rocznym).

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 sylwester81

trumpeter81 to jest lokata z funduszem inwestycyjnym dlatego nigdzie jej nie ma

! Odpowiedz
0 0 sylwester81

Witaj trumpeter81 możesz podesłać jakiś link do tej lokaty w Ing bo nie można jej znaleźć

! Odpowiedz
2 11 czytacz

Lokata połączona z funduszem-na krótkiej lokacie zyskasz kilka złotych ,a na funduszu Cię wycyckają.Lokaty z funduszem nie są zwykłymi lokatami i dlatego nie ma ich tu w zestawieniu.Ciekawe kiedy menadżerowie banków zmądrzeją i starym sprawdzonym klientom będą oferowali lepsze warunki niż nowym.KIEDY WRESZCIE DOJDZIE DO NORMALNOŚCI?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 7 trumpeter81

Założyłem kilka dni temu lokatę w ING z oprocentowaniem 3,25%. Lokata na 3 miesiące. W żadnej z tabel nie odnalazłem pozycji z „moją lokatą”. Czy autor zestawienia na pewno sprawdził oferty wszystkich banków? Czy tylko niektórych?

! Odpowiedz
8 5 zenonn

Taką: ?

Lokata z Funduszem Premium
Połączenie atrakcyjnej, 3-miesięcznej lokaty z wybranym przez Ciebie funduszem inwestycyjnym. Część Twoich pieniędzy trafia na lokatę, a część inwestujesz w fundusz.

3,25% w skali roku na 3-miesięcznej lokacie
0 zł za kupno i zamianę funduszy
Masz do wyboru 5 funduszy o zróżnicowanym poziomie ryzyka
Dostępna od 10 000 zł (3 000 zł na lokacie i 7 000 zł na funduszu inwestycyjnym)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 6 zenonn

Taka?

Lokata z Funduszem Premium
Połączenie atrakcyjnej, 3-miesięcznej lokaty z wybranym przez Ciebie funduszem inwestycyjnym. Część Twoich pieniędzy trafia na lokatę, a część inwestujesz w fundusz.

3,25% w skali roku na 3-miesięcznej lokacie
0 zł za kupno i zamianę funduszy
Masz do wyboru 5 funduszy o zróżnicowanym poziomie ryzyka
Dostępna od 10 000 zł (3 000 zł na lokacie i 7 000 zł na funduszu inwestycyjnym)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 19 pluto85md

Widze ze oprocentowanie w Idea Bank spadlo, chyba sytuacja w banku opanowana.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne