Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – listopad 2018 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Klienci, którzy chcą wycisnąć najwięcej z ulokowanych 10 000 zł, powinni rozważyć założenie depozytu w jednej z pięciu instytucji, które wypłacą do 4,00 proc. w skali roku. Jest tu jednak pewien haczyk – deponent nie uniknie spełnienia dodatkowych warunków.

Tym razem publikujemy najnowsze zestawienie najlepszych lokat kwartalnych na rynku. Depozyty z najwyższą stawką dla wkładu 10 000 zł podzieliliśmy na dwie tabele – jedna z nich obejmuje oferty, które stawiają przed klientem dodatkowe warunki, z kolei druga to propozycje dostępne bez wymogów tego typu. Uzupełniająco prezentujemy również czołowe propozycje dla 100 000 zł. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka depozytów o podobnych parametrach, do danego zestawienia włączyliśmy lokatę z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – listopad 2018 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – listopad 2018 [Ranking Bankier.pl] (YAY Foto)

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Mimo kilku zmian w zestawieniach pierwsze miejsce tabeli najlepszych lokat kwartalnych na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami pozostało niezagrożone. Już od kilku miesięcy okupują je te same banki, czyli Bank Millennium, Idea Bank, Lion’s Bank, Nest Bank oraz Plus Bank, oferując na swoich najwyżej oprocentowanych produktach 4,00 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

1.

Bank Millennium

Lokata "Lubię to Polecam"

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki, o których mowa to zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Idea Bank

Lokata HAPPY

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów

Lion’s Bank

Lokata Welcome

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

Plus Bank

Lokata na Start

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

mBank

Dla nowych klientów

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

Alior Bank

Lokata dla nowego klienta*

3,00%

61,25 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto.

eurobank

Lokata na start mobilna

3,00%

61,25 zł

tylko dla posiadaczy konta, dostępna przez 30 dni od aktywacji aplikacji mobilnej

4.

neoBank

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,70%

55,11 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku

5.

BOŚ Bank

e-Lokata na Plusie

2,80%

51,03 zł

tylko dla nowych klientów

*Lokata na 100 dni.

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 13.11.2018 r.

W przypadku oferty od Banku Millennium (Lokata Lubię to Polecam) kluczowe jest posiadanie konta osobistego oraz przystąpienie do programu rekomendacyjnego. Nowi klienci muszą przy tym pamiętać, że rachunek musi być otwarty z polecenia, a obecni – aby ten produkt zarekomendować innemu klientowi. Drugim warunkiem jest spełnienie wymogów stawianych w regulaminie promocji przez nowego klienta zaproszonego do programu. Należy do nich dokonanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę min. 360 zł w ciągu 30 dni. Depozyt to jedna z kilku dostępnych nagród. Idea Bank (Lokata HAPPY) oraz Lion’s Bank (Lokata Welcome) posiadają bliźniacze oferty wymagające od zainteresowanego posiadania statusu nowego klienta. Jest to warunek wystarczający do otwarcia depozytu na wskazany procent. Nowi klienci są także mile widziani w Nest Banku, który właśnie do nich kieruje ofertę Nest Lokaty Witaj. Kwartalny wariant depozytu wymaga dodatkowo otwarcia konta osobistego. Ostatnim na liście wypłacających 4,00 proc. w skali roku na 3-miesięcznym depozycie jest Plus Bank (Lokata na Start). Posiadanie konta osobistego nie dłużej niż 12 miesięcy oraz niekorzystanie do tej pory z oferty depozytowej banku to kryteria, które musi spełnić wpłacający 10 000 zł.

Druga pozycja to także „powtórka” z zeszłego miesiąca. 3,50 proc. w skali roku dadzą zarobić BGŻOptima (Lokata Bezkarna) oraz mBank (Lokata dla nowych klientów). To także propozycje skierowane tylko do tych, którzy nie korzystali do tej pory z oferty banku lub upłynął odpowiednio długi okres od rozwiązania poprzedniej umowy. Nie obejdzie się także bez dobrania dodatkowego produktu – konta osobistego (oferta mBanku) lub konta oszczędnościowego (BGŻOptima).

Na podium wskoczyły jeszcze dwie lokaty ze stawką w wysokości 3,00 proc. rocznie. Są to Lokata dla nowego klienta od Alior Banku oraz Lokata na start mobilna od eurobanku. Pierwszy z wymienionych depozytów to oferta dla nowych klientów otwierających konto osobiste w banku, z kolei druga to propozycja dla posiadaczy ROR-u, którzy zarządzają swoimi środkami przez aplikację mobilną od niedawna.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Pierwsza trójka pierwszej tabeli pozostała niezmienna. Tego samego nie można jednak powiedzieć o zestawieniu na tę samą kwotę bez dodatkowych wymogów, które uległo sporemu przemeblowaniu.

W fotelu lidera wciąż zasiada Idea Bank, jednak z innym produktem. Mowa o Lokacie Wielki Procent na 3,00 proc. w stosunku rocznym,

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata Wielki Procent

3,00%

61,25 zł

2.

Plus Bank

Lokata internetowa

2,40%

48,99 zł

3.

Lion’s Bank

Lokata Confort

2,20%

44,91 zł

4.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

1,75%

35,72 zł

5.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,55%

31,64 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 13.11.2018 r.

Drugie miejsce przypadło w listopadzie Lokacie internetowej od Plus Banku oprocentowanej na 2,40 proc. w skali roku. 0,20 pp. mniej zarobią ci, którzy wybrali Lokatę Confort z oferty Lion’s Banku.

Najlepsze lokaty kwartalne na 100 000 zł

Większe oszczędności nie zaowocują wyższym procentem, jeśli klient zechce wpłacić wszystkie środki na jeden depozyt. Lokując 100 000 zł na depozycie kwartalnym, można otrzymać 3,00 proc. w skali roku, czyli o 1 pp. mniej niż na najwyżej oprocentowanej lokacie na 10 000 zł.

Klient, który chce zgarnąć najwyższy dostępny procent, powinien udać się ze swoim kapitałem do jednego z trzech banków – eurobanku, Idea Banku lub Lion’s Banku. Oferta od eurobanku (Lokata na dobry początek) to propozycja dla nowych klientów, którzy otworzą ROR, będą płacić kartą debetową oraz spełnią jeszcze jeden warunek – dokonają wpływu (lub wpływów) na określoną w regulaminie kwotę. 3,00 proc. rocznie towarzyszy także Lokacie Wielki Procent od Idea Banku, która poza wymogiem założenie jej przez internet nie posiada żadnych warunków, a także Lokacie Welcome od Lion’s Banku oferowanej w oddziałach nowym klientom.  

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

eurobank

Lokata na dobry początek

3,00%

612,48 zł

tylko dla nowych klientów, którzy otworzą konto oraz:

a) dokonają min. 9 transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą,

b) dokonają wpływu wynagrodzenia w kwocie min 500 zł,

LUB

dokonają wpływu w wysokości min. 1500 zł co najmniej dwa razy

Idea Bank

Lokata Wielki Procent

3,00%

612,48 zł

zakładana on-line

Lion’s Bank

Lokata Welcome

3,00%

612,48 zł

tylko dla nowych klientów, zakładana w oddziale

2.

neoBANK

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,70%

551,24 zł

dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana przez bankowość elektroniczną

3.

Alior Bank

Lokata internetowa (dla nowego klienta)*

2,50%

510,41 zł

tylko dla nowych klientów, zakładana on-line

BOŚ Bank

e-Lokata na Plusie

2,50%

510,41 zł

tylko dla nowych klientów, zakładana on-line

4.

Plus Bank

Lokata internetowa

2,40%

489,99 zł

zakładana on-line

5.

Nest Bank

Nest Lokata Lojalna

2,25%

459,36 zł

dla posiadaczy konta, którzy zapewnią:

a) wpływ wynagrodzenia na ROR w kwocie min. 1000 zł/m-c

lub

b) wpływy na rachunek firmowy w kwocie min. 6000 zł/m-c oraz zrealizują zaliczkę podatku dochodowego do US lub płatność składki do ZUS.

*Lokata na 90 dni. 

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 13.11.2018 r.

neoLokata 3M Gwarantowana od neoBanku zajmuje miejsce tuż za liderami rankingu ze stawką w wysokości 2,70 proc. rocznie. Aby z niej skorzystać, należy być nowym klientem, który otworzy konto osobiste lub portfel depozytowy.

Oczko niżej znajdują się dwie oferty na 2,50 proc. w skali roku. Lokata internetowa (dla nowego klienta) od Alior Banku zgodnie z nazwą skierowana jest do osób, które na dzień składania wniosku nie posiadają zawartej umowy z bankiem. Druga opcja na ten sam procent to e-Lokata na Plusie od BOŚ Banku, która posiada podobny wymóg – posiadanie statusu nowego klienta.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

Po dwóch bardziej stabilnych miesiącach listopad przyniósł kilka zmian w rankingu najlepszych lokat kwartalnych. Najbardziej zauważalne są roszady w środkowej tabeli, czyli dotyczące ofert bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł. W jej przypadku zmieniła się nie tylko dostępna stawka maksymalna.

Z lepszymi warunkami wyszły w ostatnich dniach trzy banki – Idea Bank, Nest Bank i Plus Bank. Idea Bank ponownie uruchomił Lokatę Wielki Procent – tym razem na trzy miesiące, oferując przy tym stawkę w wysokości 3 proc. rocznie. Lokata zastąpiła Lokatę NR 1 w tabeli bez dodatkowych warunków na miejscu lidera. Nest Bank poprawił 13 listopada 2018 r. ofertę m.in. Nest Lokaty Lojalnej, która aktualnie ma stawkę w wysokości 2,25 proc. w skali roku (poprzednio 2,00 proc.). Plus Bank podniósł natomiast stawki na wszystkich swoich depozytach kwartalnych do 2,40 proc. w skali roku. Jednym z nich była Lokata internetowa, która jest stałym bywalcem zestawienia na 10 000 zł bez dodatkowych warunków. Dzięki podwyżce o 0,85 pp. znalazła się na pozycji wicelidera tabeli.

To nie koniec zmian – kilka instytucji postawiło na cięcia. BOŚ Bank obniżył oprocentowanie na e-Lokacie na Plusie o 0,30 pp. (choć podniósł kwotę maksymalną, co pozwoliło na znalezienie się w trzeciej tabeli), a Lion’s Bank zapłaci za założenie Lokaty Confort o 0,10 pp. mniej.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 opiekunnestbank

Szanowni Państwo, Klienci Nest Banku oraz osoby nieposiadające u Nas konta bankowego mogą liczyć na kilka ofert lokat. Obecnie w Nest Banku mamy m.in. promocyjną Nest Lokatę Witaj na okres 3 lub 6 miesięcy dla Klientów Nest Banku, którzy założą u Nas konto bankowe. Lokaty dostępne są: 30 dni od otwarcia konta - lokata na 3 miesiące oraz 60 dni - lokata na 6 miesięcy. Oprocentowanie każdej z nich wynosi 4,00% w skali roku, a minimalna kwota lokaty to 1000 zł (maksymalnie aż 10 000 zł). W przypadku lokaty na 6 miesięcy, promocyjne oprocentowanie 4,00% obowiązuje w całym okresie trwania lokaty przy założeniu spełnienia określonych warunków promocji, a mianowicie wpływu wynagrodzenia na Nest Konto Klienta, w kwocie nie niższej niż 2 500,00 zł w co najmniej jednym miesiącu kalendarzowym. Po zakończeniu każdej z dwóch lokat można je odnowić na warunkach standardowej Nest Lokaty. Cała oferta lokat dostępna jest na stronie banku nestbank pl/indywidualny/oszczednosci/lokaty.html

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 opiekunnestbank

Szanowni Państwo, Klienci Nest Banku oraz osoby nieposiadające u Nas konta bankowego mogą liczyć na kilka ofert lokat. Obecnie w Nest Banku mamy m.in. promocyjną Nest Lokatę Witaj na okres 3 lub 6 miesięcy dla Klientów Nest Banku, którzy założą u Nas konto bankowe. Lokaty dostępne są: 30 dni od otwarcia konta - lokata na 3 miesiące oraz 60 dni - lokata na 6 miesięcy. Oprocentowanie każdej z nich wynosi 4,00% w skali roku, a minimalna kwota lokaty to 1000 zł (maksymalnie aż 10 000 zł). W przypadku lokaty na 6 miesięcy, promocyjne oprocentowanie 4,00% obowiązuje w całym okresie trwania lokaty przy założeniu spełnienia określonych warunków promocji, a mianowicie wpływu wynagrodzenia na Nest Konto Klienta, w kwocie nie niższej niż 2 500,00 zł w co najmniej jednym miesiącu kalendarzowym. Po zakończeniu każdej z dwóch lokat można je odnowić na warunkach standardowej Nest Lokaty. Cała oferta lokat dostępna jest na stronie banku nestbank.pl/indywidualny/oszczednosci/lokaty.html

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 19 stanisz

Ach te rankingi :)
Kto się nie boi teraz Idei to ma dzisiaj na 3M - zwrotną na 3,8% albo beztroską na 3,9%.

! Odpowiedz