Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – kwiecień 2019 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

4,00 proc. w skali roku – tyle od marca 2015 r. wynosi maksymalna stawka dostępna na lokatach kwartalnych. Mimo że od tego czasu na pozycji lidera znajdowały się różne oferty, to jedno pozostaje niezmienne – taki procent można było i można nadal zyskać dopiero po spełnieniu dodatkowych warunków.

Po publikacji rankingu najlepszych lokat miesięcznych, prezentujemy zestawienie najwyżej oprocentowanych lokat kwartalnych. W artykule można znaleźć trzy tabele przedstawiające najkorzystniejsze propozycje w tym miesiącu dla odpowiednio posiadaczy 10 000 zł skłonnych spełnić dodatkowe warunki, posiadaczy 10 000 zł poszukujących ofert w tak zwanym standardzie oraz klientów, którzy zgromadzili kapitał w wysokości 100 000 zł. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka lokat o podobnych parametrach, do danego zestawienia włączyliśmy depozyt z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

1.

Bank Millennium

Lokata "Lubię to Polecam"

4,00%

80,78 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki, o których mowa to wyrażenie zgód marketingowych, zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Getin Bank

Lokata Mobilna

4,00%

80,78 zł

tylko dla osób, które mają dostęp do bankowości internetowej (np. posiadacze konta osobistego)

Idea Bank

Lokata HAPPY

4,00%

80,78 zł

tylko dla nowych klientów

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

80,78 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

PlusBank

Lokata na Start

4,00%

80,78 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3,50%

70,68 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

mBank

Dla nowych klientów

3,50%

70,68 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

Alior Bank

Lokata dla nowego klienta*

3,00%

60,57 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto.

eurobank

Lokata na start mobilna

3,00%

60,57 zł

tylko dla posiadaczy konta, dostępna przez 30 dni od aktywacji aplikacji mobilnej

4.

BOŚ Bank

e-Lokata na Plusie

2,50%

50,48 zł

tylko dla nowych klientów

neoBank

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,50%

50,48 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku

5.

PKO Bank Polski

Lokata na nowe środki

1,80%

36,35 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy wpłacą nowe środki, zakładana przez aplikację mobilną lub serwis internetowy

*Lokata na 100 dni.

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.04.2019 r.

Maksymalna stawka na lokatach kwartalnych w dalszym ciągu wynosi 4,00 proc. w skali roku. Taką ofertę mają wyłącznie lokaty z dodatkowymi warunkami, które zajmują pierwsze miejsce w tabeli na 10 000 zł. Zarobek w takiej wysokości można otrzymać, wybierając jedną z pięciu propozycji – Lokatę „Lubię to Polecam” (Bank Millennium), Lokatę Mobilną (Getin Bank), Lokatę HAPPY (Idea Bank), Nest Lokatę Witaj (Nest Bank) lub Lokatę na Start (PlusBank).

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – kwiecień 2019 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – kwiecień 2019 [Ranking Bankier.pl] (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Polujący na taką stawkę będą musieli przygotować się na spełnienie dodatkowych wymogów. Jakich? To zależy od oferty. Bank Millennium stawia na posiadanie konta, wyrażenie zgód marketingowych oraz dokonanie płatności bezgotówkowych na kwotę min. 360 zł w podanym terminie. Ostatni warunek dotyczy jedynie nowych klientów zaproszonych do programu rekomendacyjnego, bo to właśnie w jego ramach można skorzystać z promocyjnej lokaty. Posiadacze konta osobistego w Banku Millennium mogą skorzystać z oferty, o ile skutecznie polecili rachunek nowemu klientowi. Getin Bank natomiast kieruje Lokatę Mobilną do osób, które – zgodnie z nazwą depozytu – korzystają z aplikacji mobilnej oraz posiadają dostęp do systemu transakcyjnego banku. Kolejnym bankiem z ofertą na 4,00 proc. w skali roku na lokacie kwartalnej jest Idea Bank. Tyle otrzymają klienci wybierający Lokatę HAPPY skierowaną wyłącznie do osób, które do tej pory nie korzystały z produktów Idea Banku oraz Lion’s Banku. Na liście najlepszych znalazł się także Nest Bank z Nest Lokatą Witaj. Tutaj także należy pochwalić się statusem nowego klienta, jednak jest to zaledwie połowa wymogów do spełnienia. Nie obejdzie się również bez założenia konta osobistego. Na pierwszym miejscu znalazł się także PlusBank z Lokatą na Start oferowaną posiadaczom konta, którzy do tej pory nie zdecydowali się jeszcze na produkt z oferty depozytowej banku.

Miejscem wicelidera podzieliły się dwie oferty na 3,50 proc. w skali roku. Mowa o Lokacie Bezkarnej od BGŻOptima oraz Lokacie dla nowych klientów od mBanku. Obie oferty są zarezerwowane dla nowych klientów, którzy dodatkowo zdecydują się na jeszcze jeden produkt. Zainteresowani ofertą BGŻOptima będą mieli obowiązek założyć konto oszczędnościowe natomiast rozważający propozycję mBanku – konto osobiste.

TOP3 zamykają Lokata dla nowego klienta od Alior Banku oraz Lokata na start mobilna od eurobanku oprocentowane na 3,00 proc. w skali roku. Wśród warunków stawianych przez banki można dostrzec wspólny mianownik – wymóg posiadania konta osobistego przy czym eurobank wychodzi z ofertą do użytkowników, którzy niedawno aktywowali aplikację mobilną (do 30 dni), natomiast Alior Bank do nowych klientów.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata NR 1

2,90%

58,56 zł

2.

Inbank

Lokata standardowa

2,45%

49,47 zł

3.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,55%

31,29 zł

4.

Toyota Bank

Lokata Standard

1,50%

30,29 zł

5.

Lion’s Bank

Lokata Miracle

1,45%

29,28 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.04.2019 r.

Najlepsza lokata 3-miesięczna bez dodatkowych wymogów oferuje w kwietniu stawkę o ponad 1 pp. niższą niż liderzy pierwszej tabeli. 2,90 proc. w skali roku to maks, który towarzyszy Lokacie NR 1 od Idea Banku. Na pozycji drugiej plasuje się Lokata standardowa od Inbanku objęta oprocentowaniem w wysokości 2,45 proc. rocznie. Oszczędności ulokowane w Inbanku są objęte estońskim systemem gwarantowania depozytów. Pierwszą trójkę zamyka e-Lokata Tradycyjna, którą można znaleźć w Getin Banku. Klienci wybierający tę lokatę mogą liczyć na 1,55 proc. w stosunku rocznym.

Najlepsze lokaty kwartalne na 100 000 zł

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata HAPPY PRO

3,50%

706,80 zł

tylko dla nowych klientów

2.

eurobank

Lokata na dobry początek

3,00%

605,84 zł

tylko dla nowych klientów, którzy otworzą konto oraz:

a) dokonają min. 9 transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą,

b) dokonają wpływu wynagrodzenia w kwocie min 500 zł,

LUB

dokonają wpływu w wysokości min. 1500 zł co najmniej dwa razy

3.

Getin Bank

e-Lokata na nowe środki

2,80%

565,44 zł

tylko dla nowych środków

4.

BOŚ Bank

e-Lokata na Plusie

2,50%

504,86 zł

tylko dla nowych klientów, zakładana on-line

neoBANK

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,50%

504,86 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana przez bankowość elektroniczną

5.

Nest Bank

Nest Lokata Lojalna

2,05%

413,99 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy zapewnią

a) wpływ wynagrodzenia na ROR w kwocie min. 1000 zł/m-c

lub

b) wpływ na rachunek firmowy w kwocie min. 6000 zł/m-c oraz zrealizowanie zaliczki podatku dochodowego do US-u lub płatności składki do ZUS-u

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 08.04.2019 r.

4,00 proc. w skali roku to stawka nieosiągalna dla posiadaczy większego kapitału. Klient, który zgromadził 100 000 zł, może liczyć na co najwyżej 3,50 proc. rocznie. Taka oferta jest dostępna w Idea Banku na Lokacie HAPPY PRO oferowanej nowym klientom. 3,00 proc. w skali roku to z kolei stawka, która pozwoliła Lokacie na dobry początek od eurobanku znaleźć się na drugim miejscu zestawienia. Propozycja jest skierowana do nowych klientów, którzy otworzą konto, będą płacić kartą dołączoną do ROR-u oraz zasilą rachunek wynagrodzeniem lub dowolnym wpływem. Wysokość wpływu jest uzależniona od jego źródła. Getin Bank i e-Lokata na nowe środki zajmują trzecie miejsce dzięki stawce w wysokości 2,80 proc. w skali roku. Bank zastosuje takie oprocentowanie, jedynie pod warunkiem wpłaty nowych środków na depozyt.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

Na początku kwietnia kilka banków zdecydowało się na cięcia stawek. Z rynku lokat na 3-miesiące zniknęły również dwie oferty regularnie zajmujące czołowe pozycje. Mowa o Lokacie Desire oprocentowanej na 2,90 proc. w skali roku oraz Lokacie Confort ze stawką 2,20 proc. rocznie. Pierwsza z nich zajmowała czwarte miejsce w dwóch zestawieniach – najlepszych lokat kwartalnych na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami oraz najwyżej oprocentowanych depozytów na 100 000 zł. Z kolei Lokata Confort zasilała pierwszą piątkę najlepszych lokat na 10 000 zł bez dodatkowych warunków.

Mniejszy zarobek niż przed miesiącem oferują także PlusBank oraz Getin Bank. Lokata standardowa od PlusBanku zanotowała spadek o 1,20 pp. Obniżka w takiej wysokości nie pozwoliła jej na utrzymanie miejsca w środkowym zestawieniu. Cięcie na e-Lokacie na nowe środki wyniosło natomiast 0,50 pp. Depozyt posiada obecnie stawkę w wysokości 2,80 proc. rocznie i zajmuje trzecie miejsce w zestawieniu na 100 000 zł, spotykając się ze spadkiem z pozycji wicelidera.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne