Najlepsze konta oszczędnościowe – styczeń 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Od stycznia ubiegłego roku najwyższa stawka na koncie oszczędnościowym dostępna dla kwoty 10 000 zł nie przekracza 3,50 proc. w skali roku. Oferta wymaga jednak spełnienia wielu warunków i obowiązuje przez maksymalnie 6 miesięcy od momentu otwarcia konta.

Najlepsze konta oszczędnościowe proponują obecnie stawkę od 2,55 do 3,50 proc. w skali roku. Oferty te dostępne są jedynie po spełnieniu dodatkowych wymogów. Wśród warunków wymienianych przez banki można znaleźć posiadanie konta osobistego wraz z kartą debetową, korzystanie z dołączonego plastiku czy zasilanie rachunku wskazaną kwotą. W propozycjach kont oszczędnościowych nie ograniczonych takimi kryteriami trudno o ofertę, której stawka jest choćby zbliżona. W tym wypadku klient nie może liczyć na więcej niż 2,23 proc. w skali roku.

Najlepsze konta oszczędnościowe – styczeń 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze konta oszczędnościowe – styczeń 2017 [Ranking Bankier.pl] (SXC)

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Zwycięzcą rankingu kont oszczędnościowych z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł jest rachunek od Orange Finanse ze stawką 3,50 proc. w skali roku. Nie jest to oferta standardowa banku. Środki na koncie klienta zostaną objęte wspomnianym oprocentowaniem, jeśli jest on klientem Orange, założy ROR oraz będzie dokonywał płatności za pomocą karty debetowej. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez 6 miesięcy i dotyczy wyłącznie oszczędności do 10 000 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Orange Finanse

Konto oszczędnościowe

3,50%

24,08 zł

oferta jest skierowana tylko do klientów Orange posiadających abonamentowe usługi mobilne lub korzystających z usług Orange w ramach oferty na kartę, konieczne jest założenie ROR w Orange Finanse; aktywne korzystanie z karty debetowej (transakcje na 300 zł miesięcznie); wyższa stawka obowiązuje przez 6 miesięcy; maks. 10 000 zł

2.

BOŚ Bank

EKOprofit (dla klientów 500+)

3,00%

20,63 zł

ROR z wpływami świadczenia 500+, aktywna karta debetowa, zasilanie konta oszczędnościowego kwotą min. 500 zł/m-c, brak wypłat z konta oszczędnościowego. Dla klientów nie otrzymujących świadczenia 500+ oprocentowanie promocyjne wynosi 2,75%*

3.

Idea Bank

Konto Zyskowne

otwórz konto Idealne»

2,80%

19,26 zł

dla posiadaczy Konta Idealnego, na które wpływa min. 1000 zł, aktywnie korzystających z karty wydanej do konta (transakcje bezgotówkowe min. 100 zł miesięcznie), stawka dla kwoty do 10 000 zł

4.

Bank Millennium

Konto oszczędnościowe

otwórz konto»

2,70%

18,57 zł

dla posiadaczy Konta 360º w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 3 miesiące, do 100 000 zł

5.

Deutsche Bank Polska

db Konto Oszczędnościowe Plus

2,55%

17,54 zł

dla nowych klientów lub nowych środków, obowiązuje przez 4 miesiące, do 100 000 zł

*Wymagane zagwarantowanie wpływu w wysokości min. 1000 zł/m-c, zasilanie konta oszczędnościowego kwotą min. 500 zł/m-c, brak wypłat z konta oszczędnościowego w danym kwartale kalendarzowym okresu promocji.

Źródło: Bankier.pl, stan na 04.01.2017 r.

Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje BOŚ Bank z kontem EKOProfit. Rachunek można założyć w wielu wariantach. 3,00 proc. w skali roku będzie osiągalne dla klientów zakładających konto osobiste w banku, na które wpływać będzie świadczenie udzielane w ramach programu „Rodzina 500 Plus”. Posiadacz rachunku jest dodatkowo zobowiązany do korzystania z karty debetowej oraz zasilania konta oszczędnościowego kwotą minimalną w wysokości 500 zł. To jednak nie koniec warunków – w danym kwartale klient nie może wypłacić pieniędzy z konta oszczędnościowego. Maksymalne oprocentowanie konta EKOprofit dla klientów, którzy nie są beneficjentami programu rządowego wynosi 2,75 proc. w skali roku.

Konto Zyskowne od Idea Banku zajmuje trzecią pozycję w rankingu najlepszych rachunków oszczędnościowych z dodatkowymi warunkami. Oprocentowanie na koncie wyniesie 2,80 proc. w skali roku, o ile w danym miesiącu na założony ROR (Konto Idealne) wpłynie 1 000 zł oraz bank rozliczy płatności dokonane kartą na kwotę min. 100 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

W ofertach banków nie brakuje rachunków oszczędnościowych dostępnych dla klientów, którzy nie chcą wiązać się z bankiem na dłużej kontem osobistym ani nie mają woli spełniać żadnych innych wymogów. Najlepsze konto tego typu ma stawkę 2,23 proc. w skali roku i jest to produkt Toyota Banku. Konkurencyjne oprocentowanie jest jednak okupione wysoką opłatą za prowadzenie rachunku przez bank, która wynosi 30 zł. Jest ona zwracana, jeśli klient nie naruszy w danym miesiącu utrzymywanych na koncie środków.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,23%

15,34 zł

2.

BOŚ Bank

EKOprofit

1,75%

12,03 zł

3.

BGŻOptima

Konto BGŻ Optima

1,50%

10,31 zł

Lion’s Bank

Lion’s Excellence*

otwórz konto»

1,50%

10,31 zł

4.

Bank BPS

Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt

1,30%

8,94 zł

5.

PlusBank

Konto oszczędnościowe

1,10%

7,56 zł

*Nowy klient może założyć konto w oddziale lub przez infolinię.

Źródło: Bankier.pl, stan na 04.01.2017 r.

Druga pozycja w rankingu to propozycja BOŚ Banku. EKOprofit kusi stawką 1,75 proc. w skali roku tych klientów, którzy nie spełniają wymogów oferty promocyjnej. Trzecia lokata to oferty BGŻOptima (Konto BGŻ Optima) oraz Lion’s Banku (Lion’s Excellence) oprocentowane na 1,50 proc. w skali roku.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Obecne na początku roku cięcia stawek nie ominęły również rachunków oszczędnościowych. Największy zawód może spotkać klientów, którzy planowali założyć konto w eurobanku. Jeszcze miesiąc temu rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk mógł pochwalić się oprocentowaniem 3,00 proc. w skali roku dostępnym dla nowych klientów, którzy założyli również konto osobiste. Jego stawka została obniżona aż o 0,50 pp. i nie pozwoliła na znalezienie się w TOP5.

PlusBank także znalazł się w gronie tych, którzy dadzą klientom mniej niż pod koniec 2016 roku. Przekazując instytucji 10 000 zł klient nie otrzyma już 1,15 proc., lecz 1,10 proc. w skali roku.

Niewielką zmianę na plus można z kolei zaobserwować u lidera rankingu kont oszczędnościowych bez dodatkowych warunków. Zmiana stawki z 2,21 proc. do 2,23 proc. została podyktowana wzrostem stopy procentowej WIBOR 3M. Nowe oprocentowanie obowiązuje do końca marca br.

Nowe tabele oprocentowań opublikowane przez banki na początku nowego roku nie napawają optymizmem. Na wzrost oprocentowania na najlepszych kontach oszczędnościowych trzeba będzie poczekać. Kluczem jest podniesienie stóp procentowych przez Narodowy Bank Polski. 

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~nazloscklietna

Ankiete bankier przeprowadzil na temat co zycza sobie klienci od bankow Najwiecej oczywicie otrzymaly oprocentowanie kont i lokat a teraz bonkkkk zmniejszenie oprocentowanie Wychodzi z tego ze lepiej im nie odp na ankiety ........

! Odpowiedz
1 0 ~Kasia

Witam serdecznie. Najlepsze lokaty dostepne z poziomu bankowości mobilnej - oczywiście w Getin Banku. Polecam :-)

! Odpowiedz
0 2 ~Radek

jak w tych rankingach tutaj ładnie i sprytnie unika się wymieniania Raiffeisena:] konto wymarzony cel nie trafiło do zestawienia "bezwarunkowego" mimo 1,5%. Za to żeby na tym samym koncie mieć 2% trzeba spełnić STRASZLIWE warunki - nie wypłacić i wpłacić choćby ZŁOTÓWKĘ:D

! Odpowiedz
1 5 ~Edward

Oj krecicie banksterzy na sibie bat krecicie. Coz jak Polacy zaczna wyplacac kase do sloika to sie wtedy zorientujecie kto tu jest Panem.

! Odpowiedz
4 0 ~Reporter

W roku 2017 z hologramu pod którym świat żyje obecnie opadnie kurtyna, i to sprowadzi nas do epoki kamienia łupanego ! – To nie jest żart i ja się bardzo obawiam tego co nastąpi. Tak środki masowego „rażenia” W pewnym sensie będą za to odpowiedzialne bo rozpowszechniały i ukrywały za przywileje, propagandę elit o świetlanej przyszłości i wychodzeniu z kryzysu ! Tak takie główne ośrodki to CNN a w Polsce TVN. Wyjrzyjcie proszę poza ten „kokon zniewolenia umysłowego” !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~BZWBK

ING Bank Śląski ma oprocentowanie promocyjne na 4 miesiące 2% do 100 000 złotych. Powyżej tej kwoty jest 0,7%. Promocje te zazębiają się i co cztery miesiące można przelewać z męża na żonę i tak w kółko.

! Odpowiedz
18 34 ~Reporter

Zróbmy sobie ankietę - kto jest za usunięciem posłów PO i N. z sali plenarnej przez Straż Marszałkowską - zielona łapka, kto przeciw - czerwona łapka.

! Odpowiedz
6 9 ~mhm

Rozumiem, że ty ze swoimi kumplami spod biedronki nie jesteś zainteresowany kontami oszczędnościowymi, ale nie zaśmiecaj nam forum, bo następnym razem na Twoje „szefuniu, do winka nam brakuje” nic nie dostaniesz!

! Odpowiedz
0 0 ~seth

sami się usuwają wystarczy wyłączyć kamerę.

! Odpowiedz
4 0 ~silvio_gesell

Pieniędzy nie da się pomnażać bez ryzyka jeśli nie pomnaża się populacja.

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl