Najlepsze konta oszczędnościowe – grudzień 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

W tym roku święty Mikołaj nie przyniósł wyższych stawek na kontach oszczędnościowych. W grudniu maksymalne oprocentowanie to w dalszym ciągu 3,60 proc. w skali roku - oferowane klientom, którzy spełnią szereg dodatkowych warunków. Ci, których nie interesują propozycje z tak zwanymi haczykami, nie mają co liczyć na zbliżoną stawkę.

Kolejny w tym tygodniu ranking Bankier.pl przedstawia najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe dostępne dla klientów, którzy zgromadzili kapitał w wysokości 10 000 zł. Podobnie jak w przypadku rankingu lokat, najlepsze propozycje na tę kwotę przedstawiamy z zachowaniem podziału na oferty wymagające od klienta realizacji dodatkowych warunków oraz konta, które nie mają takich obostrzeń. W danej tabeli jeden bank pod daną marką może pojawić się tylko raz. W przypadku, kiedy instytucja posiada w ofercie kilka kont oszczędnościowych, do zestawienia włączono produkt z wyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe – grudzień 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze konta oszczędnościowe – grudzień 2017 [Ranking Bankier.pl] (YAY Foto)

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najwyżej oprocentowaną propozycją wśród kont oszczędnościowych z dodatkowymi warunkami wciąż jest oferta Orange Finanse. Stawka na Koncie oszczędnościowym może wzrosnąć do 3,60 proc. w skali roku, jeśli klient skorzysta z promocji konta osobistego. Do wymogów stawianych przez bank należy – poza otwarciem ROR-u – korzystanie z abonamentowych usług mobilnych lub telefonu na kartę w sieci Orange oraz dokonywanie płatności za pomocą karty debetowej na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Oferta obejmuje ograniczoną wysokość środków w wysokości 10 000 zł. Promocyjne oprocentowanie stosowane jest przez pół roku.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Orange Finanse

Konto oszczędnościowe

3,60%

24,76 zł

Oferta dla klientów Orange posiadających abonamentowe usługi mobilne lub korzystających z usług Orange w ramach oferty na kartę. Konieczne jest założenie ROR-u w Orange Finanse i aktywne korzystanie z karty debetowej (transakcje na 300 zł miesięcznie). Wyższa stawka obowiązuje przez 6 miesięcy; do 10 000 zł

2.

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto 500+

3,00%

20,63 zł

Oferta dla beneficjentów programu "Rodzina 500+". Wymagane zasilanie konta wpływami pochodzącymi ze świadczenia na kwotę min. 500 zł; oprocentowanie gwarantowane do 31 grudnia 2017 r., do 10 000 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

3,00%

20,63 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 92 dni, do 50 000 zł.

3.

Getin Bank / Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Na nowe środki”

2,70%

18,57 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 122 dni, do 200 000 zł.

4.

Deutsche Bank Polska

db Konto Oszczędnościowe Plus

2,55%

17,54 zł

Oferta dla nowych klientów lub nowych środków, obowiązuje przez 4 miesiące, do 100 000 zł

5.

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

2,50%

17,19 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 92 dni, do 100 000 zł

BGŻOptima

Konto BGŻOptima (Rachunek Smart)

2,50%

17,19 zł

Oferta dla klientów, którzy ulokują nowe środki, obowiązuje do 25 stycznia 2018 r., do 150 000 zł.

eurobank

Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk

2,50%*

17,05 zł

Oferta dla nowych klientów otwierających ROR, promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące dla środków do 30 000 zł

Alior Bank

Konto Lokacyjne

2,50%**

0 zł**

Oferta dla klientów, którzy ulokują nowe środki, obowiązuje przez 4 miesiące, do 100 000 zł.

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

2,50%**

0 zł**

Oferta dla klientów, którzy nie posiadają konta oszczędnościowego lub nie korzystali z niego we wskazanym w regulaminie czasie, obowiązuje przez 4 miesiące, do kwoty poniżej 100 000 zł

*Odsetki kapitalizowane są z częstotliwością dzienną.

**Odsetki dopisywane są na koniec okresu promocji (po  4 miesiącach od otwarcia konta).

Źródło: Bankier.pl, stan na 05.12.2017 r.

Banki z drugiego miejsca rankingu oferują stawkę o 0,60 pp. niższą. Mowa o Pocztowym Koncie 500+ proponowanym przez Bank Pocztowy oraz o Koncie oszczędnościowym od T-Mobile Usługi Bankowe. Pierwsza oferta jest produktem skierowanym do beneficjentów programu „Rodzina 500+”. Podwyższone oprocentowanie zostanie zastosowane, jeśli klient zagwarantuje zasilanie konta kwotą ze świadczenia w wysokości nie mniejszej niż 500 zł. Również Bank Pocztowy naliczy wyższe oprocentowanie do wkładu nie przekraczającego 10 000 zł. Podana stawka obowiązywać będzie do końca tego roku.

Konto oszczędnościowe od T-Mobile Usługi Bankowe może zainteresować osoby, które nie korzystały jeszcze z oferty banku. Posiadacze statusu nowego klienta będą mogli przez 92 dni cieszyć się stawką w wysokości 3,00 proc. w skali roku, jeśli otworzą również konto osobiste. Lepszym oprocentowaniem zostaną objęte oszczędności do 50 000 zł.

TOP3 zamyka promocja „Na nowe środki” w Getin Banku. Posiadanie konta osobistego i ulokowanie nowych środków uprawnia do otrzymania na 122 dni oprocentowania w wysokości 2,70 proc. w skali roku. W tym przypadku kwota maksymalna objęta promocją wynosi więcej niż u konkurencji – 200 000 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

W ofertach banków można także znaleźć propozycje, których dostępność nie zależy od spełnienia kilku punktów z regulaminu promocji. Klient, który się na nie zdecyduje, będzie się musiał liczyć z niższą stawką. Posiadacz 10 000 zł otrzyma w tym przypadku maksymalnie 2,23 proc. w skali roku. Jest to oprocentowanie, które ma do zaoferowania Toyota Bank na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym. Na sumę oprocentowania składa się stawka WIBOR 3M oraz bonus od banku. Najbliższa aktualizacja nastąpi 1 stycznia 2018 r. Za prowadzenie konta bank pobiera opłatę w wysokości 30 zł, jednak jest ona zwracana, jeśli klient nie wypłaci środków w danym miesiącu.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,23%

15,34 zł

2.

Lion’s Bank

Lion’s Excellence*

1,50%

10,31 zł

3.

Bank BPS

Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt

1,30%

8,94 zł

4.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

1,06%

7,29 zł

5.

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

1,00%

6,87 zł

Deutsche Bank Polska

db Konto Oszczędnościowe 24h

1,00%

6,87 zł

Getin Bank / Noble Bank

Konto oszczędnościowe

1,00%

6,87 zł

PlusBank

Konto oszczędnościowe

1,00%

6,87 zł

*Nowy klient może założyć konto w oddziale lub przez infolinię.

Źródło: Bankier.pl, stan na 05.12.2017 r.

Kolejne miejsca zestawienia zajmują oferty, w których stawka nie przekracza 2 proc. w skali roku. Oczko niżej od lidera znajduje się konto Lion’s Excellence od Lion’s Banku, na którym można otrzymać oprocentowanie w wysokości 1,50 proc. w skali roku. Klienci banku mają szansę otrzymać lepszą ofertę po spełnieniu dodatkowych warunków, w tym posiadania konta osobistego. Trzecia lokata to Rachunek oszczędnościowy od Banku BPS na 1,30 proc. w skali roku.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Klienci, którzy liczyli na pojawienie się pod koniec roku lepszych propozycji wśród kont oszczędnościowych, będą musieli obejść się smakiem. Zaledwie jeden bank poprawił warunki swojej oferty, jednak odsetkami będzie można się cieszyć dopiero po upływie okresu promocyjnego.

ING Bank Śląski podwyższył stawkę na swojej ofercie „Bonus na start” przy okazji przedłużenia okresu jej trwania. Od 1 grudnia br. oprocentowanie wynosi 2,50 proc. w skali roku, czyli o 0,50 pp. więcej niż poprzednio. Tym samym bank zasilił listę najlepszych ofert z dodatkowymi warunkami. Promocyjne oprocentowanie obejmuje środki poniżej 100 000 zł i obowiązuje przez 4 miesiące. W przypadku tej oferty istotna dla niektórych może być częstotliwość kapitalizacji zysków. Bank podkreśla w regulaminie, że odsetki wynikające z podwyższonego oprocentowania zostaną dopisane do salda rachunku w pierwszym dniu roboczym następującym po upływie obowiązywania okresu promocyjnego, czyli 4 miesięcy. Dla oszczędności, które nie są objęte promocyjną stawką, bank zastosuje oprocentowanie standardowe oraz miesięczną kapitalizację odsetek.  

Warto podkreślić, że kilka ofert specjalnych kończy się właśnie w grudniu. 17 grudnia br. to ostatni dzień na skorzystanie z oferty „Na nowe środki” w Getin Banku, a w sylwestra upływa termin obowiązywania promocji Konta oszczędnościowego w T-Mobile Usługi Bankowe. Nowe propozycje banków mogą przynieść zmiany w kolejnym zestawieniu najlepszych kont oszczędnościowych

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 15 czytacz

Wszystkie te propozycje to o kand d...(dużego stołu) potłuc

! Odpowiedz
0 16 mjwhite

A rachunek oszczędnościowy dobry zysk w pekao to oprocentowanie całe 0,2%
........
szkoda że w lokatach bgż optima gwiazdek jest więcej niż tych na niebie.

! Odpowiedz
0 12 czytacz

Bo to są właśnie lokaty gwiazdkowe:)

! Odpowiedz