REKLAMA
WEBINAR

Najlepsze TERAZ lokaty na rynku. Minimum 7 proc. w 6 bankach. Oto lista

Monika Dekrewicz2022-07-08 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2022-07-08 06:00

Ostatnie podwyżki stóp procentowych NBP zmotywowały banki do zaoferowania klientom zdecydowanie wyższych stawek niż przed kilkoma miesiącami. Rekordzista daje aktualnie 7,20 proc. w skali roku na miesięcznym depozycie.

Najlepsze TERAZ lokaty na rynku. Minimum 7 proc. w 6 bankach. Oto lista
Najlepsze TERAZ lokaty na rynku. Minimum 7 proc. w 6 bankach. Oto lista
fot. tryam / / Shutterstock

Choć informacji o podwyżkach stawek na lokatach nie brakuje, to nie zawsze czołówka cyklicznych rankingów lokat składa się z najwyżej oprocentowanych ofert. W tym przypadku można to uznać za wadę, bo najlepsze propozycje wcale nie muszą być dostępne na najpopularniejszych okresach. Zdarza się bowiem, że topowa lokata banku ma nieco bardziej nietypowy termin – 2, 4 czy 9 miesięcy.

Tym razem pierwsze skrzypce gra nie okres depozytu, a jego stawka. W tabeli można znaleźć zarówno depozyty krótkoterminowe, jak i oferty na wiele miesięcy. Ważne jest jedno – jak najwyższe oprocentowanie. Do zestawienia włączyliśmy zatem tylko oferty ze stawką w wysokości co najmniej 6,50 proc. w skali roku.

Reklama

Gdzie najwyższe stawki na lokacie?

Najwyżej oprocentowane lokaty na rynku – lipiec 2022 r.

Bank / Lokata

Oproc. [p.a.]

Okres

Dla kogo?

Bank Nowy

NOWYdepozyt 1M WYSOKI PROCENT

7,20%

1M

Dla nowych klientów, którzy otworzą portfel depozytowy

[do 10 tys. zł, maks. 1 lokata]

Alior Bank

Lokata na Nowe Środki

7,00%

19M

Dla wpłacających nowe środki na lokatę

Bank Nowy

NOWYdepozyt 12M GWARANTOWANY 

7,00%

12M

Dla nowych klientów, którzy otworzą portfel depozytowy

[do 100 tys. zł, maks. 4 lokaty]

BFF Banking Group

Lokata Facto 

7,00%

24M

Dla posiadaczy rachunku depozytowego

[min. 5 tys. zł]

18M

12M

Credit Agricole

Lokata Mobilna

7,00%

12M

Dla nowych klientów, którzy otworzą konto osobiste

[do 75 tys. zł]

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

7,00%

6M

Dla nowych klientów, którzy otworzą konto osobiste, zapewnią wpływ wynagrodzenia na ROR (min. 2000 zł/m-c) i będą dokonywali min. 3 transakcji na miesiąc. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych

[do 20 tys. zł, maks. 1 lokata]

Toyota Bank

Lokata Sprint

7,00%

200D

Dla posiadaczy konta osobistego

[do 15 tys. zł, maks. 20 lokat]

Bank Nowy

NOWYdepozyt 3M GWARANTOWANY

6,80%

3M

Dla nowych klientów, którzy otworzą portfel depozytowy

[do 100 tys. zł, maks. 4 lokaty]

neoBank

energoLOKATA 12M

6,70%

12M

Dla nowych klientów, którzy otworzą konto osobiste lub portfel depozytowy

[do 1 mln zł]

Alior Bank

Lokata na Nowe Środki

6,50%

12M

Dla wpłacających nowe środki na lokatę

Bank Millennium

Lokata Horyzont Zysku

6,50%

18M

Dla posiadaczy konta osobistego, którzy wpłacą nowe środki na lokatę

12M

BFF Banking Group

Lokata Facto

6,50%

9M

Dla posiadaczy rachunku depozytowego

[min. 5 tys. zł]

6M

3M

Getin Noble Bank

Lokata na Nowe Środki

6,50%

12M

Dla wpłacających nowe środki na lokatę, którzy wyrażą zgody marketingowe

[min. 5 tys. zł, do 180 tys. zł, maks. 5 lokat na każdy termin]

6M

Inbank

Lokata Lojalna

6,50%*

6M

*Brak możliwości zerwania jakiejkolwiek lokaty w banku pod rygorem obniżenia oprocentowania Lokaty Lojalnej do oprocentowania standardowego

[min. 5 tys. zł, do 50 tys. zł, maks. do 1 mln zł na wszystkich lokatach]

Toyota Bank

Lokata Plus

6,50%

12M

Dla posiadaczy konta osobistego

[do 40 tys. zł, maks. 10 lokat]

9M

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl, stan na 7 lipca 2022 r.

Obecnie na rynku można znaleźć kilka ofert oprocentowanych na min. 7 proc. w skali roku. Taki procent jest dostępny w sześciu bankach. W jednym z nich można wybrać między lokatą na krótki termin, a okresem wymagającym nieco dłuższego rozstania z oszczędnościami. Mowa o Banku Nowym, który proponuje 7,20 proc. w skali roku na lokacie NOWYdepozyt 1M WYSOKI PROCENT i 7 proc. rocznie na lokacie NOWYdepozyt 12M GWARANTOWANY. Obie propozycje są skierowane do nowych klientów, którzy otworzą portfel depozytowy. W przypadku pierwszej lokaty kapitał wraz z odsetkami zostanie przekazany klientowi już po miesiącu, ale można na nią wpłacić tylko do 10 000 zł. Kwota maksymalna drugiego depozytu wynosi 100 000 zł choć w praktyce jest ona zdecydowanie wyższa, bo klient może otworzyć nawet cztery lokaty na ten termin.

Aktualnie Bank Nowy zmaga się z problemami technicznymi związanymi z przeprowadzoną w weekend migracją danych między systemami bankowymi. Klienci banku mogą się spotkać m.in. z problemami z zalogowaniem do serwisu bankNOWY24.

7 proc. w skali roku oferuje również Alior Bank na bardzo nietypowym okresie Lokaty na nowe środki - 19 miesięcy. Główny warunek depozytu zdradza już sama jego nazwa. Zanim bank założy lokatę sprawdzi, czy wpłacone środki stanowią nadwyżkę ponad łączne saldo środków zgromadzonych na innych rachunkach należących do klienta według stanu na wybrany przez bank dzień (w tym przypadku 3 czerwca br.). Bank nie podaje limitu wpłat na ten depozyt.

Taki sam procent towarzyszy trzem okresom Lokaty Facto w BFF Banking Group. Co ciekawe, oprocentowanie w wysokości 7 proc. rocznie można otrzymać, decydując się na lokatę na 12, 18 lub 24 miesiące. Nie są to ani najdłuższe, ani tym bardziej najkrótsze terminy dostępne na Lokacie Facto. Przed otwarciem lokaty konieczne będzie założenie rachunku depozytowego. Środki wpłacone do BFF Banking Group są chronione przez włoski system gwarantowania depozytów.

Najnowsza tabela oprocentowania Credit Agricole przyniosła m.in. podwyżkę na rocznej Lokacie Mobilnej. Bank zwiększył stawkę na tym depozycie z 6 do 7 proc. w skali roku. Oferta jest dedykowana nowym klientom, którzy otworzą konto osobiste. Na Lokatę Mobilną można wpłacić do 75 000 zł.

Nest Lokata Witaj od Nest Banku to lider ostatniego rankingu lokat półrocznych Bankier.pl. Nic dziwnego bowiem bank oferuje najwyższą stawkę na ten okres, która wynosi 7 proc. w skali roku. Zainteresowani lokatą mogą na nią wpłacić do 20 000 zł, ale muszą spełnić szereg dodatkowych warunków – posiadać status nowego klienta, założyć konto osobiste, zapewniać wpływy wynagrodzenia i realizować po kilka transakcji z konta miesięcznie. Nie obejdzie się także bez wyrażenia zgód marketingowych.

Ostatnią ofertą na liście z 7 proc. w skali roku jest Lokata Sprint od Toyota Banku. To kolejna propozycja na termin, który nie gości w cyklicznych rankingach Bankier.pl. Bank oferuje wspomnianą stawkę pod warunkiem zamrożenia środków na 200 dni. Klient może założyć do 20 lokat, a każda z nich nie może opiewać na kwotę wyższą niż 15 000 zł. Bank wymaga założenia konta osobistego przed otwarciem lokaty.

Niewiele niższe stawki proponuje jeszcze kilka banków. Minimum 6,50 proc. w skali roku można znaleźć w neoBanku (energoLOKATA 12M na 6,70 proc. w skali roku), Banku Millennium (Lokata Horyzont Zysku na 12 i 18 miesięcy, 6,50 proc. w skali roku), Getin Noble Banku (Lokata na Nowe Środki na 6 i 12 miesięcy, 6,50 proc. w skali roku) oraz Inbanku (Lokata Lojalna na 6 miesięcy na 6,50 proc. w skali roku). Podobne stawki są również dostępne na innych okresach lub lokatach banków z czołówki tabeli – Banku Nowego, BFF Banking Group czy Toyota Banku.

Warunki dodatkowe w cenie

Prawie wszystkie lokaty z tabeli są obarczone koniecznością zrealizowania dodatkowych warunków. Wyjątkiem jest Lokata Lojalna od Inbanku choć trudno powiedzieć, że brak jej ograniczeń.

Zdecydowana większość banków stawia na warunek posiadania konta osobistego lub innego rachunku służącego do obsługi oszczędności klienta. Taki wymóg towarzyszy propozycjom od Banku Millennium, Banku Nowego, BFF Banking Group, Credit Agricole, neoBanku, Nest Banku oraz Toyota Banku. Wśród nich znajdują się instytucje, które do tego kryterium dorzucają warunek posiadania statusu nowego klienta. Do tej grupy należą Bank Nowy, Credit Agricole i Nest Bank. Z nie mniej popularnym wymogiem wpłaty nowych środków spotkają się natomiast zainteresowani ofertą Alior Banku, Banku Millennium i Getin Noble Banku.

Wysokie stawki również na lokatach z funduszami

W niektórych bankach wysokie stawki są dostępne również na lokatach z funduszami. To produkt, który wymaga od klienta wpłaty określonej z góry części środków na fundusz inwestycyjny. Wybierając tego typu ofertę, należy liczyć się z ryzykiem inwestycyjnym. Aktualnie najwięcej na lokatach z funduszami proponują Bank Pekao (do 7 proc. w skali roku) oraz Credit Agricole (do 7 proc. w skali roku).

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
jarunia
śmieciowe lokaty, co z oprocentowaniem istniejących?
xxpp
Dlaczego w ogole reklamujecie jakies absurdalne pseudo lokaty w śmieciowych bankach?
zoomek
ten entuzjazm na ilustracji to z powodu upośledzenia? Nadal to ok połowa inflacji...
powiemwamcomysle
Zyczliwie przypominam o tym ze bank nowy=podkarpacki bank spoldzielczy po restrukturyzacji
bankster-kreator
Fajnie, inflacja 15%, lokaty 7%. Dobra ta inwestycja.
gorszy1
Jaki jest sens podawać lokaty na 9 miesięcy. Za chwile się okaże, że bardziej się opłaca je zerwać i założyć nowe. Lokata 3-miesięczna to dziś maks.
ketevan
otóż to. Maks 3 msc, lub konto oszczędnościowe jeśli ktoś nie ma innych sposobów na inwestycje.
vacarlus
Lokata w banku 7% a dywidenda XTB 15% jak uratować pieniądze przed inflacją?
ketevan
to ratuj, bo w deweloperce juz na wypowiedzeniu. Umowa zlecenie też niedługo zostanie zerwana

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki