REKLAMA

Klienci Banku Nowego zgłaszają problemy z bankowością internetową po migracji danych

Wojciech Boczoń2022-07-06 10:08analityk Bankier.pl
publikacja
2022-07-06 10:08
Klienci Banku Nowego zgłaszają problemy z bankowością internetową po migracji danych
Klienci Banku Nowego zgłaszają problemy z bankowością internetową po migracji danych
/ Bankier.pl

Problemy klientów Banku Nowego po migracji systemów informatycznych. Jak donoszą nam czytelnicy na adres [email protected], od początku lipca występują problemy z internetową obsługą finansów osobistych. To pokłosie zmiany systemu z PBSbank24 na nowyBank24.

Na początku lipca Bank Nowy dokonał zmiany systemów bankowości internetowej. Dotychczasowy system PBSbank24 został zastąpiony przez nowyBank24. Migracja miała zakończyć się 4 lipca, ale jak się okazuje, niektórzy klienci zgłaszają problemy. Piszą do redakcji Bankier.pl:

„Po migracji danych związanych z łączeniem systemów bankowych, trwającej od 01-04.07, w nowym systemie nie zostały zmigrowane żadne z posiadanych rachunków depozytowych. System nie udostępnia historii, infolinia nie pracuje”.

„Klienci są odcięci od środków na rachunkach bankowych od 01.07.2022. Od wczoraj wyzerowane zostały salda na niektórych rachunkach firmowych oraz osobistych. Wyzerowane zostały salda lokat u niektórych klientów. Infolinia przyjmuje jedynie zgłoszenia. Kolejki w banku, brak żadnych informacji”.

Na stronie banku pojawił się komunikat o następującej treści:

„Informujemy, że z uwagi na nadal trwające prace modernizacyjne serwisu bankNOWY24, funkcjonalność serwisu może być czasowo ograniczona. Aktualnie niedostępna jest możliwość skorzystania z: bazy odbiorców zaufanych, historii operacji oraz wyciągów z okresu sprzed 30.06.2022 r. Trwają prace nad udostepnieniem danych. O rezultatach będziemy informowali na bieżąco”.

Poprosiliśmy bank o komentarz w tej sprawie. Otrzymaliśmy taką odpowiedź:

"Potwierdzamy fakt, ze trwają prace związane z migracją danych między systemami bankowymi, w związku z powyższym mogą występować czasowe problemy z logowaniem do serwisu bankNOWY24. Zapewniamy, że wszyscy Klienci posiadają środki na swoich rachunkach. Mogą jednak występować chwilowe utrudniania w dostępnie do tych środków przez bankowość elektroniczną. Sukcesywnie podłączamy Klientów i ich produkty, aby zapewnić pełną funkcjonalność. Obsługa w placówkach przebiega prawidłowo.

Na stronie Banku - na bieżąco publikowane są aktualne komunikaty o zaawansowaniu prowadzonych prac.

Przepraszamy za wszystkie utrudnienia towarzyszące wykonywanym pracom migracyjnym. Chcielibyśmy uspokoić wszystkich Klientów i zapewnić, że ich środki są absolutnie bezpieczne. Będziemy wdzięczni za uzbrojenie się w cierpliwość."

Bank Nowy to instytucja, która powstała przed dwoma laty po przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku. Od ubiegłego roku pakiet większościowy banku należy do Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego działającego pod nazwą neoBank. W ostatnich tygodniach Bank Nowy zasłynął w mediach przede wszystkim ze względu na rekordowo wysokie oprocentowanie lokat bankowych. Więcej na ten temat tutaj.

Kliknij, by przejść do strony alertu (Bankier.pl)

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (1)

dodaj komentarz
forfun
ciekawe czy będą tak wyrozumiali w momencie gdy to klient będzie miał kilkudniowe opóźnienie w spłacaniu rat itp.
no ciekawe co odpowiedzą na prośbe o uzbrojenie się w cierpliwość - aaa pewnie że takiego wymogu w stosunku do nich nie ma w regulaminie

Powiązane: Alert

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki