Musk zbuduje walczące roboty?

2018-10-16 09:23
publikacja
2018-10-16 09:23

Elon Musk nie traci czasu. Po tym, jak musiał zrzec się funkcji prezesa Tesli, ma pomysł na kolejny biznes. Chodzi o stworzenie wielkich walczących robotów.

/ fot. Joe Skipper / Reuters

14 października na jego profilu na Twitterze pojawił się wpis mówiący o tym, że czas stworzyć humanoidalnego robota. Nie od dziś wiadomo o jego fascynacji anime i światem science fiction. "Mech" - w tym kontekście - to wielkie walczące i latające roboty, wyglądem przypominające człowieka z pilotem na pokładzie.

Nie byłby to pierwszy nietypowy pomysł Muska. W styczniu tego roku zaczął sprzedawać... miotacze ognia. Oferta zadziwia, choć jeszcze dziwniejsze jest to, że ludzie pokochali ten pomysł i w ciągu kilku dni ich sprzedaż osiągnęła poziom 10 mln dol.!

Czy tweet był prawdziwą zapowiedzią biznesu czy tylko żartem, pewnie okaże się już wkrótce. Jak jednak wiadomo, w przeszłości wpisy na serwisie społecznościowym przysporzyły Muskowi sporo problemów. Chodzi o wpis, w których napisał, że rozważa wykupienie Tesli po cenie 420 dol. Nie spodobało się to Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która bliżej przyjrzała się sprawie.

Kolejnym problemem Muska był pozew - złożony przez jednego z inwestorów - mówiący o manipulowaniu przez ówczesnego szefa Tesli kursem giełdowym. Wszystkie te wydarzenia doprowadziły do tego, że Elon Musk musiał zrezygnować z funkcji prezesa spółki motoryzacyjnej.

DU

Źródło:
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (1)

dodaj komentarz
lulu1
Kilka innych pomysłow na biznes http://trendion.pl/najlepsze-i-najciekawsze-pomysly-na-biznes-prace-z-domu/

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki