REKLAMA

Musk sprzedał miotacze ognia za 10 000 000 dol.

2018-02-01 10:02
publikacja
2018-02-01 10:02

Elon Musk to najwyraźniej złote dziecko amerykańskiego przemysłu, które potrafi sprzedać nawet nie do końca poważne produkty. Spółka Boring Co. założona przez Muska wstrzymała właśnie zamówienia na miotacze ognia. Apetyt firmy został zaspokojony obrotami sięgającymi 10 mln dolarów amerykańskich osiągniętymi w zaledwie kilka dni od startu sprzedaży – pisze Bloomberg.

/ fot. Mike Blake / Reuters

Głównym celem działalności Boring Co. jest budowa tuneli – w Los Angeles i Baltimore-Wahington Parkway. Nie przeszkadza to jednak w próbowaniu finansowania działalności innymi produktami i usługami – firma sprzedała m.in. 50 000 czapek, a w ofercie znajduje się jeszcze gaśnica „zbyt droga, ale z fajną naklejką”.

Od niedzieli do środy wieczorem „nudna spółka” zarobiła kolejne pieniądze na sprzedaży miotaczy ognia za 500 dol. sztuka. Sprzedaż osiągnęła poziom 10 000 000 dol. i jak na razie Musk postanowił o wstrzymaniu sprzedaży. Dochód z tej sprzedaży ma wspomóc realizację pomysłu na budowę wspomnianych tuneli. Środki zostaną przeznaczone na maszyny, prawników i lobbystów, co ma odegrać kluczową rolę w przekonaniu innych do idei Muska.

/ Boring Company

Miotacz ognia to kolejny żart Muska, który świetnie się sprzedał pomimo ceny i niewielkiej przydatności. – Musk, znany ze swojego poczucia humoru, na Twitterze zdementował plotki, że w celu wygenerowania popytu planuje wywołać apokalipsę zombie – jak sam twierdzi, nie byłby w stanie znaleźć odpowiednio dużej fabryki do ich wyprodukowania – dodał też, że miotacz ognia posiada świadomość, hasło bezpieczeństwa to „kryptowaluta” i naturalnie będzie korzystał z technologii blockchain – pisaliśmy w poniedziałkowym artykule na Bankier.pl.

MG

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (12)

dodaj komentarz
slc350
To jest gość który choć by nie wiem co wyprodukował to sprzeda z gigantycznym zyskiem... to tak ja Warren Buffett który tylko wspomni, że kupi jakieś akcje to te momentalnie lecą w górę.....
silvio_gesell
To się robi nudne. To wiercenie.
nostromo25
W nazwie "The Boring Co." jest czasownik - "boring", czyli wiercenie. "Nudne", to sa niekompetencje dziennikarskie.
specjalnie_zarejstrowany1
czyli argumentujesz ze "boring" to wcale nie znaczy "nudny/a/e" po angielsku?
nostromo25 odpowiada specjalnie_zarejstrowany1
Na halucynacje dobra jest przerwa w piciu.
londonern
To tak dla Ciebie - pun - a joke exploiting the different possible meanings of a word or the fact that there are words which sound alike but have different meanings.

Aluzju panial - Panie Kompetencjo?
nostromo25 odpowiada londonern
Odmieniles moje zycie, pozdrawiam Londyn.
ustronny
Ale to zupełnie bezsensowne tłumaczenie pojawia się w zasadzie wszędzie. To po prostu świadczy o poziomie dziennikarstwa. Kojarzenie faktów (wiercenie dziur - boring ).
Pewnie zamontować zamek w drzwiach po angielsku to
mount the castle:) in the door
londonern odpowiada nostromo25
Wiesz jak mowia - lepiej z madrym zgubic, niz z glupim znalezc. Nie dziekuj.
nostromo25 odpowiada londonern
Nie dziekowalem XD

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki