Money Expert na podwójnych obrotach

Money Expert, jedna z firm doradztwa finansowego, od początku roku polepsza swoje wyniki. W ciągu ostatnich trzech kwartałów spółka poprawiała swoje przychody oraz wolumen sprzedaży wynikające z uruchomień zarówno kredytów hipotecznych, jak i gotówkowych. W stosunku do pierwszego kwartału 2010 roku zostały one prawie podwojone. 


Bardzo dobre wyniki Money Expert są dla nas powodem do dumy, tym bardziej, że mamy świadomość, że nie są one spowodowane wyłącznie odczuwalną stabilizacją gospodarki i korzystniejszą dla kredytobiorców sytuacją. Świadczy o tym fakt, że obecnie Money Expert rozwija się zdecydowanie dynamiczniej niż cały rynek – mówi Robert Barański, Wiceprezes Zarządu Money Expert SA. – Cieszymy się, że po trudnym dla całej branży okresie, dzięki cierpliwości i konsekwentnej pracy, wyszliśmy silniejsi i dalej równie mocno działamy nad jeszcze wyraźniejszym zaznaczeniem obecności Money Expert na rynku. Obecnie stale rozbudowujemy struktury w całym kraju oraz naszą ofertę, aby jak najlepiej dopasować się potrzeb naszych Klientów – dodaje Robert Barański.

Wolumen sprzedanych przez Money Expert kredytów hipotecznych w drugim kwartale przewyższył wynik z pierwszych trzech miesięcy roku o 34,6%, czyli o 38,65 mln PLN. Ostatni okres okazał się jeszcze bardziej owocny, ponieważ w stosunku do pierwszego i drugiego kwartału nastąpił wzrost procentowy odpowiednio o 56,5% i 110%. Taki wynik oznacza, że wolumen sprzedaży kredytów hipotecznych w porównywanych okresach wzrósł o 84,9 mln PLN (kw. III do kw. II) oraz o 123,5 mln PLN (kw. III do kw. I).

W tym wypadku podobnie kształtował się przychód spółki. Drugi kwartał wobec pierwszego oznacza zmianę o 37% (o 0,97 mln PLN). Z kolei przychód w trzecim kwartale w stosunku do drugiego był wyższy o 54% (o 1,95 mln PLN). Oznacza to, że w ostatnich trzech miesiącach Money Expert osiągnął ponad dwa razy lepszy wynik, niż miało to miejsce na początku roku (zmiana o 110%, czyli o 2,92 mln PLN).

Pierwsze trzy kwartały 2010 roku upłynęły także pod znakiem przyrostu uruchomień kredytów gotówkowych. W porównaniu drugiego kwartału z pierwszym wolumen sprzedaży wzrósł o 28%, czyli o 2,07 mln PLN. Z kolei trzeci kwartał wyróżniał się, podobną jak w przypadku kredytów hipotecznych, jeszcze wyższą dynamiką wzrostu. W stosunku do kwartału drugiego wynosiła ona 31% (o 2,94 mln PLN), a do pierwszego 68% (o 5,01 mln PLN).

Dzięki większej liczbie uruchomień kredytów gotówkowych Money Expert odnotował również wyższe przychody z tego tytułu. W stosunku drugiego do pierwszego kwartału był to przyrost na poziomie 63% (172,6 tys PLN), a z kolei w przypadku porównania ostatniego okresu z drugim kwartałem zmiana ta wyniosła 108% (o 482,3 tys PLN). Pokazuje to, że pod względem samych przychodów z kredytów gotówkowych w trzecim kwartale Money Expert odnotował wzrost w wysokości 238% (o 655 tys PLN).

Łącznie w pierwszym, drugim i trzecim kwartale Money Expert osiągnął przychody odpowiednio na poziomie 3,7 mln, 5 mln i 7,18 mln PLN./ Money Expert
Źródło: Money Expert

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne