Money Expert lepszy o 100%, czyli podsumowanie 2010 roku

Firma Money Expert znacznie poprawiła swoje wyniki w 2010 roku. Pozytywna zmiana dotyczy zarówno kredytów hipotecznych, jak i pożyczek gotówkowych.


W przypadku tych pierwszych, w porównaniu z 2009 rokiem, nastąpił wzrost o 102,7%. Łącznie w 2010 roku doradcy Money Expert doprowadzili do uruchomienia kredytów hipotecznych o wartości 770 mln PLN. W roku poprzedzającym podsumowywany okres kwota ta była dwa razy mniejsza i wyniosła 380 mln PLN. Ponadto można zauważyć stały trend wzrostowy, gdyż wyniki za poszczególne kwartały 2010 roku kształtowały się odpowiednio na poziomie: 112, 148, 236 i 274 mln PLN.

Dla pożyczek gotówkowych zmiana jest jeszcze większa. W całym 2010 roku uruchomione kredyty gotówkowe osiągnęły wartość ponad 34 mln PLN, podczas gdy w 2009 roku doradcy Money Expert uruchomili pożyczki o łącznej wartości 12,9 mln PLN. Oznacza to, że Money Expert zanotował wzrost o 164,5%.

Dobre wyniki wiążą się również z rozwojem samej sieci. W 2010 roku Money Expert otworzył 6 nowych oddziałów i dzięki temu posiada obecnie 25 placówek. Rozbudowa sieci objęła Poznań, Gdynię, Białystok, Koszalin, Zieloną Górę oraz Leszno. Wraz z rozbudową sieci stacjonarnej Money Expert wzmacniał również swoją kadrę. Na koniec 2010 roku w firmie zatrudnionych było 600 osób, co oznacza przyrost o 76,5%, gdyż na koniec 2009 roku kadra Money Expert liczyła 340 pracowników.

2010 rok dla Money Expert przyniósł także inne istotne zmiany. Poszerzeniu uległy oferowane przez firmę usługi. Obecnie, oprócz kredytów i pożyczek dla osób fizycznych, Money Expert prowadzi analogiczne usługi dla przedsiębiorstw. Ten rodzaj działalności będzie stale rozwijany i udoskonalany. Bardzo dobrze rozwija się także sieć Money Expert Partners.

Spółka na rok 2011 ma kolejne, ambitne plany związane z poszerzeniem oferty produktowej i znacznym rozwojem sieci sprzedaży./ Money Expert
Źródło: Money Expert

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~kris71

Sprzedaż to sprzedaż. Ciekawe jak wyglądają wyniki finansowe tego biznesu. Dlaczego nie chca sie pochwalić danymi finansowymi? ;)

! Odpowiedz
0 0 ~mari

jak czytam o tym jak Money Expert jest dobre to mi się w brzuchu przewraca. O tym ile osób jest zatrudnionych to jakaś żenada, niech powiedzą w jaki sposób, jak można zatrudnić na 1/64 etatu osobę pracująca już np. w biurze nieruchomości i jeszcze się tym chwalić ile to osób u niech pracuje. Całe Money Expert to jedno wielkie bagno!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Brawo

106 900 kredytu hipotecznego miesiecznie per pracownik - jeszcze raz Brawo. Chyba Arek "Fruki" Fruk acz jest naprawde dumny z siebie i calej sprzedazy. I na pewno wyciaga reke po pieniadze w ramach nagrody rocznej czy innego bonusa :)
A mozna poprosic o wyniki finansowe???

!
Polecane
Najnowsze
Popularne