REKLAMA

Mocne wzrosty na GPW. W górę KGHM, PZU, JSW

2016-11-10 10:41
publikacja
2016-11-10 10:41
Mocne wzrosty na GPW. W górę KGHM, PZU, JSW
Mocne wzrosty na GPW. W górę KGHM, PZU, JSW
fot. Krzysztof Pacula / / FORUM

[Aktualizacja: 13:15] Wczoraj rynki szybko odrobiły powyborcze straty, pokazując, że wbrew wcześniejszym sugestiom nie boją się prezydenta Trumpa. Dziś dobre nastroje znów dominują na giełdach, przy Książęcej handel upływa pod znakiem mocnych wzrostów.

O ponad 2% rosną około godziny 13.00 notowania indeksu WIG20. Blue chipy są najmocniejszym ogniwem rynku, wzrosty są również obserwowane na mWIG-u (+1,5%) i sWIG-u (+0,5%). WIG zyskuje zaś 1,8%. Obroty na szerokim rynku kwadrans przekroczyły już poziom 700 mln zł, należy je więc uznać za wyjątkowo wysokie.

Mocne wzrosty na GPW. W górę KGHM, PZU, JSW / fot. Adam Torchała / Bankier.pl

Gwiazdą Książęcej ponownie jest KGHM. Jego akcje nie tylko drożeją o 9%, ale odpowiadają także za ponad 1/3 giełdowego obrotu. Notowania kombinatu wspiera drożejąca miedź oraz lepsze od oczekiwań wyniki za III kwartał. Warto dodać, że KGHM błyszczał także wczoraj, a więc jeszcze przed publikacją sprawozdania finansowego. Wówczas również notowano na spółce bardzo wysokie obroty (ponad 300 mln zł).

Po wynikach drożeje także JSW. Choć strata netto spółki w III kwartale wyniosła 139 mln zł wobec konsensusu 12,4 mln zł straty, akcje jastrzębian rosną o 5,5% i są obecnie najdroższe od 3 lat. Straty dla akcjonariuszy spółki nie są zresztą niczym nowym, w ciągu ostatnich 11 kwartałów zanotowała ona stratę aż 9-krotnie. JSW jest również drugą najchętniej handlowaną dziś spółką na rynku.

Na trzecim miejscu w klasyfikacji obrotów znajduje się PZU. Spółka zaraportowała 649 mln zł zysku w III kwartale 2016 roku i jej akcje drożeją o 2,6%. Mocniej w składzie WIG20 drożeją m.in. papiery Lotosu, CCC, mBanku oraz Enei. W pierwszej z wymienionych spółek doszło wczoraj do roszady na fotelu prezesa - stanowisko utracił Robert Pietryszyn. CCC z kolei - podobnie jak JSW, KGHM i PZU - opublikowało wyniki za III kwartał. Świetny dzień notuje Orlen, którego papiery drożeją aż o 7%.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Henek
Poprostu irytuje mnie bardzo toarogancja rynku , ktory nie chce sluchac dobrych rad naszego GURU - Kuczunskiego ! Czas juz zrobic porzdwk z ta swawola rynkow ! He he he he he he!
~Mietek
A nie zauważyłeś, że to sztuczne pompowanie ministerka.
~WTF_WTF_WTF

http://www.bankier.pl/wiadomosc/DM-BZ-WBK-rekomenduje-sprzedaj-KGHM-cena-docelowa-45-zl-3606895.html
~braćkase
Czy anal moze sie nie wysilac na swoje brednie. Plamy na sloncu, pierd prezydęta, pomrocznosć jasna anala z bejzbolem w dupie i inne guwno nie ma wplywu na wynik giełd. Jedyny efekt to wkurwienie czutelników, ze anal znowu nic nie wie .
wiczewski
Dzisiaj GPW mocno wyprzedza giełdy europejskie i komentarza do tego wydarzenia jakos nie ma. Gdy tylko GPW nie nadążą za Europą wtedy szybko pojawiaja się uwagi, że GPW to trup, a wszystkiemu winna dobra zmiana, PiS i ogólnie polskie nieudacznictwo.
~woj
To Tramp w końcu be czy cacy , bo się pogubiłem.
wiczewski
Establishment nadal mówi, że Trump to tragedia, ale nie przekłada sie to na giełdy, bo Establishment nie żyje z giełdy tylko z przewałów.

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki