Michalczewski zablokował sprzedaż napoju energetycznego Tiger

10.12. Warszawa (PAP/media) - Słynny bokser Dariusz Michalczewski zablokował sprzedaż napoju energetycznego Tiger - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Tiger, to pseudonim sportowy, którym bokser posługiwał się podczas kariery na ringu. Wielokrotny mistrz świata w wadze półciężkiej użyczył swojego wizerunku i przezwiska napojowi energetyzującemu. Aby należycie zabezpieczyć własny interes, w 2003 r. zarejestrował nazwę "Tiger" w urzędzie patentowym. Dzięki temu regularnie otrzymywał od firmy FoodCare, producenta napoju, opłatę licencyjną.

Źle zaczęło się dziać już w 2008 r. Wówczas producent podstępem próbował w Urzędzie Patentowym przerejestrować nazwę na siebie. Gdy Michalczewski poznał prawdę, zażądał wyjaśnień i ujawnienia wszystkich dokumentów. Nie zobaczył ich do dzisiaj, a od kilku miesięcy nie otrzymywał także pieniędzy z tytułu sprzedaży napoju.

Sprawa trafiła do sądu, który nakazał komornikowi wstrzymać produkcję "Tigera" na wypadek roszczeń boksera. Ten zaś twierdzi, że firma zalega mu obecnie na kwotę 12 mln zł.

Firmie FoodCare nie pomogła zmiana nazwy na "Black Tiger". Sąd przychylił się do argumentu Michalczewskiego, mówiącego o nieuczciwej konkurencji.

"Tiger" jest obecnie liderem w tej kategorii napojów na polskim rynku, a przychody Dariusza Michalczewskiego z tytułu opłaty licencyjnej mogą wynosić nawet milion złotych miesięcznie - szacuje "Dziennik Gazeta Prawna".(PAP)

kmad/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

    Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl