REKLAMA

Mercedes-Benz przeprasza za posłużenie się cytatem dalajlamy

2018-02-06 20:19
publikacja
2018-02-06 20:19
Mercedes-Benz przeprasza za posłużenie się cytatem dalajlamy
Mercedes-Benz przeprasza za posłużenie się cytatem dalajlamy
fot. Albert Pena/Cal Sport Media / / FORUM

Mercedes-Benz, który na Instaramie posłużył się cytatem z dalajlamy - duchowego przywódcy Tybetańczyków - przeprosił za to w Chinach. Cytat "Przypatrz się sytuacji pod każdym kątem, a staniesz się bardziej otwarty" pojawił się na koncie Mercedesa na Instagramie.

Instagram jest jednym z mediów społecznościowych, do których dostęp próbują Chińczykom zablokować ich władze. Chińscy internauci, potrafiący omijać takie blokady, nie tylko zauważyli jednak cytat z dalajlamy, który na koncie Mercedesa pojawił się w poniedziałek, ale powielili go w chińskich mediach społecznościowych.

Dzień później Mercedes, nie wspominając o dalajlamie, przeprosił w chińskich mediach społecznościowych za zamieszczenie informacji, która "uraziła uczucia Chińczyków". Chińczyków zapewniono w oświadczeniu, że firma "podejmie konkretne działania, by pogłębić nasze zrozumienie (...) chińskiej kultury i wartości".

W Pekinie rzeczniczka niemieckiego koncernu Daimler AG, do którego należy Mercedes, powiedziała, że - o ile jej wiadomo - władze chińskie nie interweniowały w sprawie cytatu z dalajlamy.

Reuters poinformował we wtorek, powołując się na dwa źródła zaznajomione ze sprawą, że chińska spółka Geely Automobile Holdings Ltd kupiła udziały w koncernie Daimler AG. Wielkość tego udziału nie jest znana, ale zapewne nie przekracza 3 proc. akcji, czyli progu powyżej którego transakcję trzeba oficjalnie notyfikować.

Nie jest jasne, czy Geely, do którego należy m.in. szwedzki producent samochodów osobowych Volvo Cars, chciał nabyć więcej akcji Daimlera. Jak podała w niedzielę cytując własne źródła niemiecka gazeta "Bild am Sonntag", chiński inwestor zamierzał stać się największym akcjonariuszem niemieckiego koncernu.

Chiny często krytykują przedstawicieli innych państw za spotkania z Dalajlamą XIV, laureatem Pokojowej Nagrody Nobla z 1989 roku, którego władze w Pekinie oskarżają o działania na rzecz niepodległości Tybetu. Komunistyczne Chiny zajęły Tybet w latach 50. XX wieku, a Dalajlama XIV od 1959 roku przebywa na uchodźstwie.(PAP)

az/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki