Premier zapowiedział powstanie anglojęzycznego kanału w TVP

Anglojęzyczna telewizja polska, która mówi prawdę o Polsce, powstanie w drugiej kadencji rządów PiS – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w sobotę podczas spotkania w Spale z członkami Klubów "Gazety Polskiej".

(fot. Kancelaria Premiera / Flickr)

"To jest bardzo ważne, żeby była anglojęzyczna telewizja polska, która mówi prawdę o Polsce, polskiej kulturze, polskich historii, architekturze i polskiej gościnności" – powiedział Morawiecki odpowiadając na pytania członków Klubów "GP". Zapewnił, że "taka telewizja powstanie w drugiej naszej (PiS-u - PAP) kadencji".

Premier zwrócił uwagę na ważną rolę kultury, w tym szczególnie filmu, w kształtowaniu pozytywnego obrazu Polski za granicą. "(…) filmy są bardzo ważne, ponieważ one poprzez popkulturę budują dostęp do szerokiej świadomości społeczeństw zachodnich" – ocenił.

Szef rządu wskazał, że obecny gabinet przeznacza "coraz więcej środków na promocję filmową". "Oprócz środków, które zwiększyliśmy na Instytut Sztuki Filmowej, mamy fundusz (…) promocji wsparcia filmów, które uczciwie przedstawiają polską rację stanu, polską historię" – wyjaśnił.

W jego ocenie "te rzeczy (realizacja filmów przedstawiających polską rację stanu i polską historię – PAP) idą też jak po grudzie". "Spójrzcie na środowisko aktorów. Nie chcę wymieniać ich po nazwisku, ale czy większość rozumie polską racje stanu, tak jak my ja rozumiemy? No, niestety nie za bardzo. Wręcz często gardzą polskim społeczeństwem. Spójrzcie na te inwektywy, które padają z ust celebrytów, aktorów, (jak – PAP) wypowiadają się na temat Polaków z małych miejscowości z terenów wiejskich. Nie wolno dzielić Polaków” – oznajmił Morawiecki. (PAP)

wk/ mmu/

Źródło: PAP
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 3 jes

Ciekawe czy pasek z tvp info będzie tłumaczony wprost przez google translator?

! Odpowiedz
15 12 nostsherlock

Znowu wyrzucanie publicznych środków w błoto? Kto to będzie oglądał? Pinokio widzę w banksterskiej formie

! Odpowiedz
9 6 jes

Przecież o to chodzi. A ile się przy tym wyciągnie kasy na bok, bo nikt nie będzie sprawdzał takiego kanału. Dodatkowo ilość zatrudnionych pisowskich pociotków - bezcenna.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
28 14 talmud

polin tv ??

! Odpowiedz
6 6 talmud

https://www.youtube.com/watch?v=8FHTAztzvU8

BUYAHA HAAHA HAHAH HAA

! Odpowiedz
12 28 and00

Niemcy mają deutsche welle, redakcja polska, Macron sieje internacjonalizm w France 24, to i my możemy przedstawiać swoje racje

! Odpowiedz
30 13 jkendy

Przepraszam ale pomyliło ci się kolego bo PIS to nie my. Ja z tym nie chce mieć nic wspólnego.

! Odpowiedz
4 3 jes

Odpowiedz tylko kto to będzie oglądał i jakie to będą racje. Racje Kurskiego?

! Odpowiedz
37 19 dmarch1

TVPLies ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil