Marek Belka zadebiutował na Twitterze

We wtorek profil na serwisie Twitter założył profesor Marek Belka, twórca podatku od lokat i giełdy, były premier i były szef Narodowego Banku Polskiego. To może być zaczątek wielu interesujących dysput.

@profMarekBelka zadebiutował na Twitterze 19 marca 2019 roku. „Zafascynowany nowymi kanałami komunikacji postanowiłem pojawić się również na Twitterze. Do napisania!” – napisał profesor Belka. Ten post w 21 godzin zdążył zebrać 2,2 tys. polubieni i 488 komentarzy.

Co prawda, trudno uznać Twittera za „nowy” kanał komunikacji, ale jest to bez wątpienia jedna z najbardziej demokratycznych form dyskusji. Gdzie każdy użytkownik niezależnie od majątku, statusu i wykształcenia może wejść w polemikę z politykami, naukowcami czy wpływowymi biznesmenami.

Świat ekonomiczno-dziennikarski zapewne liczy na taką interakcję z byłym szefem NBP, znanym z ostrego języka i ciętych ripost. A także uczestnika słynnych biesiad u „Sowy i Przyjaciół”, gdzie został nagrany, gdy uzgadnia z szefem MSW nielegalny (przynajmniej wówczas) skup obligacji skarbowych przez bank centralny – czyli drukowania pieniędzy na pokrycie przedwyborczych wydatków rządu.

RM

Źródło: Bankier24
Firmy:
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 specjalnie_zarejstrowany1

jego corka za to juz zaczela explorowac (czyt. wyzyskiwac) "nowe kanaly"

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil