REKLAMA

Marek Belka zadebiutował na Twitterze

2019-03-20 08:15
publikacja
2019-03-20 08:15
fot. KACPER PEMPEL / FORUM

We wtorek profil na serwisie Twitter założył profesor Marek Belka, twórca podatku od lokat i giełdy, były premier i były szef Narodowego Banku Polskiego. To może być zaczątek wielu interesujących dysput.

@profMarekBelka zadebiutował na Twitterze 19 marca 2019 roku. „Zafascynowany nowymi kanałami komunikacji postanowiłem pojawić się również na Twitterze. Do napisania!” – napisał profesor Belka. Ten post w 21 godzin zdążył zebrać 2,2 tys. polubieni i 488 komentarzy.

Co prawda, trudno uznać Twittera za „nowy” kanał komunikacji, ale jest to bez wątpienia jedna z najbardziej demokratycznych form dyskusji. Gdzie każdy użytkownik niezależnie od majątku, statusu i wykształcenia może wejść w polemikę z politykami, naukowcami czy wpływowymi biznesmenami.

Świat ekonomiczno-dziennikarski zapewne liczy na taką interakcję z byłym szefem NBP, znanym z ostrego języka i ciętych ripost. A także uczestnika słynnych biesiad u „Sowy i Przyjaciół”, gdzie został nagrany, gdy uzgadnia z szefem MSW nielegalny (przynajmniej wówczas) skup obligacji skarbowych przez bank centralny – czyli drukowania pieniędzy na pokrycie przedwyborczych wydatków rządu.

RM

Źródło:Bankier24
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
specjalnie_zarejstrowany1
jego corka za to juz zaczela explorowac (czyt. wyzyskiwac) "nowe kanaly"

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki