REKLAMA

Maliszewski: Za PO można było kupić mniej bochenków chleba niż obecnie

2021-09-18 13:22
publikacja
2021-09-18 13:22
Maliszewski: Za PO można było kupić mniej bochenków chleba niż obecnie
Maliszewski: Za PO można było kupić mniej bochenków chleba niż obecnie
/ Platforma Obywatelska

Za rządów PO-PSL można było kupić mniej bochenków chleba niż obecnie - tak szef Rządowego Centrum Analiz Norbert Maliszewski odniósł się do sobotniego wystąpienia lidera PO Donalda Tuska. Z kolei wicerzecznik PiS Radosław Fogiel ironizował, że "gdy PO udaje, że jest blisko ludzi (...) efekt jest komiczny".

W sobotę podczas konwencji krajowej Platformy Obywatelskiej lider ugrupowania Donald Tusk ocenił, że PiS chce "wyprowadzić Polskę z UE". Krytykował też rządzących za rosnące ceny żywności, w tym chleba, i - jak oceniał - brak wiedzy na ten temat przedstawicieli PiS i rządu.

Do słów Tuska odniósł się we wpisie na Twitterze szef Rządowego Centrum Analiz. Maliszewski zacytował wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z wywiadu dla PAP, w której wicepremier zapewnił, że "żadnego polexitu nie będzie", a cała sprawa to "propagandowy wymysł PO".

"Wierzą w to zagrożenie tylko wyborcy PO. Brexit obnażył słabość Tuska jako szefa Rady Europejskiej, więc niech w Polsce nie doradza" - napisał Maliszewski.

Szef Rządowego Centrum Analiz przytoczył także dane GUS dotyczące średniego wynagrodzenia na przestrzeni rządów PO-PSL (2007-2015).

"Za czasów rządów PO-PSL można było kupić mniej bochenków chleba (1180, 1246) niż obecnie (1314) za średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw" - napisał Maliszewski.

Również wicerzecznik PiS Radosław Fogiel odniósł się do wypowiedzi lidera PO na temat cen żywności, w tym chleba.

"Tusk mówi o cenach żywności. Faktycznie, ich wzrost to problem, nie tylko w Polsce, jak widać z poniższych nagłówków. Ale zasadnicze pytanie brzmi: ile można było kupić za pensję minimalną lub średnią za jego rządów, a ile dziś. I to jest kluczowe w tej sprawie" - napisał Fogiel, który zamieścił również nagłówki różnych europejskich gazet dotyczące wzrostu cen żywności.

Zastępca rzecznika PiS ironizował także na temat objazdu szefa PO po Polsce.

"Donald Tusk odkrywa Polskę: +Byłem w Goleniowie, Olecku, Gołdapi. Wiecie co? Wszędzie jest podobnie, ci ludzie wszędzie mają te same ambicje+. Imponujący wysiłek poznawczy. Zawsze gdy Platforma udaje, że jest blisko ludzi i wyjeżdża z Warszawy, efekt jest komiczny" - napisał Fogiel. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

mro/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Komentarze (48)

dodaj komentarz
carlito1
PiS plPo jedno g***o. Pamiętajcie. Nie ma lepszych czy gorszych.! To jeden syf na układzie.
grzegorzkubik
Donuś wynajem kawalerki za twych rządów to koszt ok 1200 zł i dziś jest podobnie ale wtedy zarabiało się 1500 zł a dziś 3000 zł. Chleba to ja już prawie nie kupuję bo UE wprowadziła środki ochrony roślin do zbóż i zatruliście pszenicę i żyto. Chleb stał się dziś czymś w rodzaju chipsów lub batoników z syropem Donuś wynajem kawalerki za twych rządów to koszt ok 1200 zł i dziś jest podobnie ale wtedy zarabiało się 1500 zł a dziś 3000 zł. Chleba to ja już prawie nie kupuję bo UE wprowadziła środki ochrony roślin do zbóż i zatruliście pszenicę i żyto. Chleb stał się dziś czymś w rodzaju chipsów lub batoników z syropem glukozowo fruktozowym.
300_pala
Dodaj po ile był
Metr kwadratowy mieszkania pisarzu
dzo_bajden
za tuska jeszcze w 2015 kolega wynajmowal 2 pokojowe 50m na ochocie za 1200/mies
karllos7799
PiS to ideologicznie dno, ale Tusk udający troskę o szarego obywatela PL....wygląda jeszcze bardziej kuriozalnie niż kaczor gadający że kocha UE
drzaraza
He, he, za Tuska frank był po 2 złote.
drzaraza
Jak tak daje pójdzie to wrócimy do czasów , gdy przeciętny Polak zarabiał w przeliczeniu 15$/ m-c.
300_pala
Czyli za komuny??? Ile wtedy Jaro zarabiał jako bibliotekarz ??
dzo_bajden
za PO metr kwadratowy mieszkania w Warszawie kosztował 6tys. tyle w temacie
daniel_1
Od kiedy w Polsce obowiązuje jednakowa cena za bochen chleba?
Co więcej, w piekarni widzę wiele gatunków chleba w różnych cenach.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki