REKLAMA

Mabion nadal drożeje. "Szczepionkowy szał" na giełdzie trwa

Michał Żuławiński2021-03-04 09:14, akt.2021-03-04 15:23analityk Bankier.pl
publikacja
2021-03-04 09:14
aktualizacja
2021-03-04 15:23

Akcje Mabionu są w czwartek, podobnie jak w środę, najjaśniejszą gwiazdą sesji na GPW. Informacja o produkcji amerykańskich szczepionek napędziła liczne grono zainteresowanych spółką z Konstantynowa Łódzkiego.

Mabion nadal drożeje. "Szczepionkowy szał" na giełdzie trwa
Mabion nadal drożeje. "Szczepionkowy szał" na giełdzie trwa
/ Mabion

O 09:18 akcje Mabionu drożały o 59,2 proc. do 90 zł przy największych na rynku obrotach przekraczających 26 mln zł. Po gwałtownej zwyżce notowania zostały wstrzymane, a teoretyczny kurs otwarcia wskazuje na 100 zł.

[Aktualizacja 15:22] Temperatura wokół Mabionu nieco spadła, choć spółka nadal drożeje o prawie 20 proc., do poziomu 70,70 zł.

Dzisiejsze wzrosty to kontynuacja wczorajszego ruchu, który wyniósł walory spółki lekowej w górę o 89,14 proc. Jego podstawą był komunikat o podpisaniu umowy z Novavax ws. produkcji szczepionki przeciw Covid-19. Wsparcie finansowe dla spółki zapowiedział Polski Fundusz Rozwoju, co z perspektywy inwestorów jest kolejną dobrą informacją.

Jeszcze wczoraj wieczorem zarząd Mabionu zorganizował telekonferencję, w trakcie której poinformował o szczegółach całego przedsięwzięcia. Niewiadomych wciąż jest wiele, aczkolwiek pierwszych przychodów spółka spodziewa się już w roku bieżącym.

- Podpisaliśmy umowę i mamy dosyć dobre zrozumienie procesu, ale nie znamy jego szczegółów, bo dopiero podpisanie umowy warunkuje możliwość przekazania dokumentacji technicznej. (...) Dopiero po szczegółowym zaznajomieniu się z tymi informacjami będziemy w stanie określić liczbę dawek, którą uzyskamy z jednej serii produkcyjnej" - powiedział Sławomir Jaros, członek zarządu Mabionu, podczas środowej wideokonferencji.

Z kolei dziś przed rozpoczęciem sesji Mabion poinformował o rozpoczęciu budowania księgi popytu w drodze subskrypcji prywatnej nie więcej niż 2.430.554 akcji serii U emitowanych przez spółkę. O emisji do 2,43 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru dla obecnych akcjonariuszy walne zgromadzenie spółki zdecydowało 23 lutego.

Wczorajsze wydarzenia sprawiły, że Mabion z marszu stał się najbardziej popularną spółką wśród użytkowników Bankier.pl. Ożywiona dyskusja dotycząca spółki i stojących przed nią perspektyw trwa na forum Bankier.pl

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
mrbeast
źródło: https://www.ft.com/content/22d3805e-c304-4d95-ae32-f559ff34886a

Warto przeczytać do końca. Co się okazuje Novavax wpompowuje od 33 lat miliony dolarów z grantów w produkcję różnego rodzaju szczepionek ale jak dota żaden ich wynalazek nigdy nie dostał atestu. W zeszłym roku po latach obietnic i zwodzenia inwestorów
źródło: https://www.ft.com/content/22d3805e-c304-4d95-ae32-f559ff34886a

Warto przeczytać do końca. Co się okazuje Novavax wpompowuje od 33 lat miliony dolarów z grantów w produkcję różnego rodzaju szczepionek ale jak dota żaden ich wynalazek nigdy nie dostał atestu. W zeszłym roku po latach obietnic i zwodzenia inwestorów NASDAQ planował wykreślenie Novavax z notowań swojej giełdy. Akceptacja nowej szczepionki na COVID jest DOPIERO PRADOPODOBNA, ale cały scenariusz wpisuje się w serię niezrealizowanych obietnic tej firmy. Ale, świat naukowy popiera tę firme, artykuł jest pozytywnie nastawiony do tej firmy i możliwości technologiczne tej firmy są nowatorskie i duże. Szczepionka na COVID19, która miałby powstać byłaby jakościowo lepsza i tańsza od tej Pfizera lecz też oparta na mRNA.
mrbeast
Z wiadomości Reutersa wynika, że umowa jest wstępna i na próbę Mabion ma spróbowac wyprodukować szczepionke wg. wysokich standardów. Nie wiadomo ile na tym Mabion zarobi, nie wiadomo w ogóle czy podoła, bo to może byc wypucha amerykanów by skompromitować polski rząd, itd. Za wczesnie jest by rzucać się na akcje jak hieny. Za wcześnie,Z wiadomości Reutersa wynika, że umowa jest wstępna i na próbę Mabion ma spróbowac wyprodukować szczepionke wg. wysokich standardów. Nie wiadomo ile na tym Mabion zarobi, nie wiadomo w ogóle czy podoła, bo to może byc wypucha amerykanów by skompromitować polski rząd, itd. Za wczesnie jest by rzucać się na akcje jak hieny. Za wcześnie, zważywszy tez to, że Spółka była na skraju upadłości.
1as
Już nie drożeje.
Teraz czekać na hiobowe wieści...nie warto naganiać na takie firmy krzaki z ujemnym kapitałem.
forresty
Ciekawe ile taki mabion w funduszach może dodać do wyniku przy takich spadkach na nasdaqu i na polskiej gpw. Warto dziś obserwować wyniki TFI. +80% piechotą codziennie nie chodzi.
1as
Co ciekawe NN ma to coś w portfelu.
A to spółka generująca tylko straty...no zobaczymy, ale jak dla mnie, ryzyko za duże.
tomaszektoma
https://www.wykop.pl/link/5985365/novavax-od-30lat-nie-wypuscil-zdatnej-do-uzycia-szczepionki-pfr-inwestuje-40mln/
atx
prrrrrrrrrrrrr już balonik się spuścił
spekulacja na informacji i tyle ...szkoda tych ludzi co się teraz wieszają
powinni zabronić takich firm strategicznych na giełde wpuszczać szczególnie w takich czasach

Powiązane: Koronawirus na GPW i giełdach światowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki