REKLAMA

Łódź: Bez karty VISA zakaz wstępu do szkoły

2010-08-31 07:25
publikacja
2010-08-31 07:25
31.08. Warszawa (PAP/Media) - Uczniowie XXIII LO im. ks. Józefa Tischnera w Łodzi będą pierwszymi w kraju, którzy oprócz tradycyjnego kompletu podręczników zostaną wyposażeni w specjalne karty Visa - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Bez karty nie będzie można wejść na teren szkoły. Ale za to będzie można nią płacić nie tylko w szkolnym sklepiku. Dziecko będzie mogło wydać tylko tyle pieniędzy, ile rodzice przeleją na jego konto.

Dyrekcja szkoły wskazuje, że umożliwi to młodzieży obycie się z nowoczesną technologią i poprawi bezpieczeństwo poprzez ograniczenie dostępu do budynku szkoły.

Ponadto karta ma służyć rejestracji uczniów w czytelni, jeśli np. są zwolnieni z WF-u, a niebawem za jej pomocą będzie można także wypożyczać ksiązki z biblioteki.

Visa wspólnie z BZ WBK w ten sposób testują nowy program - szkoła otrzymała od banku karty, czytniki, bramki i oprogramowanie. W najbliższym czasie podobny system ma ruszyć w kolejnych szkołach w Łodzi, a także we Wrocławiu, Nowym Targu, Rzeszowie i Zielonej Górze. (PAP)

rda/

Źródło:PAP
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~Ildefons
a za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat... chip pod skórę i żyć nie umierać!!
~uważny_czytelnik
o samej idei się nie wypowiadam. Ale dlaczego z czytelni mogą skorzystać tylko zwolnieni z wf? Książki tylko dla otyłych? Okularników nie wpuszczamy na salę gimnastyczną? Autor powinien czytać własny artykuł, albo zdobyć kartę Visa i skończyć wreszcie liceum!
~Wierzbno
Polecam czytanie ze zrozumieniem, z tekstu ewidentnie wynika, że to prepaid. I nie opowiadaj głupot, że kk to bubel, bo dla banków to jeden z najważniejszych produktów obok kont firmowych.
~garbaty
...miasta, gdzie wprowadzają takie idiotyczne decyzje.

To jest propagowanie uzależnienia od kredytów od najmłodszych lat, przypomina rozdawanie narkotyków za darmo.
infinum
~garbaty Karta pre-paid to kredyt? Zastanów się co piszesz.
~bumbumbum
zastanawiam się, jak szkoła oficjalnie umotywowała swoją decyzję i czy rodzice w pełni zdają sobie z konsekwencji, bo podejrzewam, że właściwie używać będzie jej 50% uczniów, a drugie 50 na zakupy na facebook'u.
~donald
Karta wagarowicza dla wszystkich uczniów.
~apacz
to przeciez PARANOJA! w imie zyskow jakiejs %$"% korporacji dzieciakom kladzie sie do glow kapitalistyczna propagande
infinum
~apacz, co Ty wiesz o kapitalizmie?

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki