ZAGŁOSUJ

Lewy w medialnym natarciu

2015-11-22 10:29
publikacja
2015-11-22 10:29

Po fali sukcesów media okrzyknęły Roberta Lewandowskiego najlepszym polskim produktem eksportowym. Wzrósł także jego potencjał marketingowy. Tylko w październiku Lewy zyskał promocję medialną wartą 115 mln złotych.

"PRESS-SERVICE Monitoring Mediów" przeanalizował medialność polskiego króla strzelców. W dziesiątym miesiącu tego roku na jego temat ukazało się 13,7 tys. publikacji. 70 proc. przekazu pochodziło z internetu, a głównie z portali Sport.se.pl (435), Eurosport.onet.pl (338) i Sport.pl (295). Drugim najpopularniejszym medium w stosunku do Lewego była prasa - 12 proc. ogółu materiałów. Dominowały tytuły "Przegląd Sportowy" (126), "Sport" (117) i "Piłka Nożna" (61). Po 9 proc. przekazu pochodziło z radia i telewizji. Informacje o Lewandowskim przeważały w mediach ogólnopolskich (56 proc.). Sportowca nie brakowało także na pierwszych stronach gazet. Na jedynkach pojawił się aż 145 razy.

Wykres 1. Liczba publikacji na temat Roberta Lewandowskiego w poszczególnych mediach w październiku 2015 r.

Promocja warta 115 mln złotych

Robert Lewandowski był najczęściej przywoływany w mediach 12 października - po meczu Polska-Irlandia. Tylko tego dnia opublikowano 1,6 tys. materiałów.Dziennikarze często pisali o mistrzu ligi niemieckiej także 9 i 20 października. Pierwszy pik dotyczył podsumowania rozgrywki Polska-Szkocja, a ostatni duży skok odnosił się do typowania RL9 na kandydata do nagrody Złotej Piłki FIFA.

Na olbrzymiej medialności sportowca na pewno zyskają sponsorzy, m.in. Nike i Audi. Od niedawna Lewandowski promuje także markę Huawei. Analitycy "PRESS-SERVICE Monitoring Mediów" oszacowali ekwiwalent reklamowy materiałów na temat piłkarza. W październiku wyniósł on 115 mln złotych. Publikacje mogły wygenerować dotarcie na poziomie 11 mld kontaktów.

Wykres 2. Liczba i dotarcie publikacji na temat Roberta Lewandowskiego

Lewandowski wygrywa w social media

Fani Lewego dzielą się sukcesami sportowca także w mediach społecznościowych. W trakcie analizowanego miesiąca na temat piłkarza pojawiło się aż 415,2 tys. wzmianek i komentarzy. Duża aktywność przypadła na 8 października (20,7 tys. materiałów) w związku z meczem Polska-Szkocja. Polak zaskoczył wszystkich, strzelając gola w ostatniej sekundzie meczu. Jednak internauci o RL9 najczęściej pisali 11 października (22,4 tys.) - tego dnia odnotowano aż 22,5 tys. wzmianek. Informacje dotyczyły bramki strzelonej przez Lewego podczas wygranego meczu Polska-Irlandia, który odbył się w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2016 i zapewnił Polsce awans do finałów.

Z analizy trendów aktywności internautów w Google wynika, że ich wzmożone zainteresowanie w większości pokrywa się z okresami najwyższej aktywności w mediach społecznościowych oraz publikacjami w mediach tradycyjnych.

Wykres 3. Wyszukiwania w Google w porównaniu z sumą publikacji w mediach. Liczby reprezentują zainteresowanie względem najwyższego punktu na wykresie

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

www.psmm.pl

Źródło:Artykuł sponsorowany
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki