Lekarze orzecznicy grożą porzuceniem pracy

Lekarze przyznający renty grożą, że porzucą pracę, bo nie chcą ujawniać swoich majątków - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita".

(YAY Foto)

"Prawie pół miliona Polaków może mieć po Nowym Roku poważne kłopoty; trudno będzie dostać rentę, świadczenie rehabilitacyjne, czy powypadkowe" - pisze gazeta. Jak dodaje, problemy mogą być również z wyjazdem do sanatorium. "Większość z 650 lekarzy decydujących o takich sprawach grozi, że porzuci pracę w ZUS" - alarmuje "Rz".

Jak czytamy w "Rz", lekarze chcą zrezygnować z pracy przez Ustawę o jawności życia publicznego. Zobowiązuje ich ona do składania od 1 stycznia 2018 roku oświadczeń majątkowych, w których znajdzie się informacja o ich zarobkach nie tylko w ZUS, ale także w innych miejscach.

"Wśród lekarzy orzeczników panują minorowe nastroje, bo i tak na co dzień zdarza się nam oglądać latające krzesła po niekorzystnej dla ubezpieczonego decyzji. Najczęściej dotyczy to rent" - mówi w rozmowie z gazetą orzecznik ZUS ze środkowej Polski.

Dodaje, że "niejeden lekarz miał już przebite opony, bo osoba niezadowolona z utraty prawa do renty zaczekała aż wyjdzie z pracy, by zobaczyć jakim jeździ samochodem". "Obawiamy się, że kiedy informacje o naszych zarobkach i stanie majątkowym będą ogólnie dostępne, dopiero się zaczną problemy" - dodaje.

"Wyprzedzająco zbieramy od lekarzy orzeczników informacje dotyczące ich decyzji, po wejściu w życie ustawy o jawności. Na podstawie tych informacji będziemy wypracowywać rozwiązania, które zabezpieczą bieżącą i sprawną obsługę klientów" - deklaruje Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Centrali ZUS w Warszawie.

dka/ pru/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 3 polak2

A lekarze boja sie Kicia ? A orzecznicy w MOPR i PCPR tam dopiero robią przekręty .
Potem widać sprawny człowiek parkuje w miejscu dla niepełnosprawnych wysiada z fury wart????? i odchodzi nie widać by utykał szedł wolno tylko jak sportowiec zapierdziela .

! Odpowiedz
6 12 2kbb

Lekarze to następna kasta darmozjadów którzy zrobili sobie ze swojej pracy dojną krowę ....
Tymi wszystkimi orzecznikami którzy zrezygnują powinni zająć się służby i prześwietlić w trzech pokoleniach od rodziców ,dzieci , wnuków, rodzeństwa i dziadków.... !!! Precz z komuną !!!

! Odpowiedz
4 13 krzy_

Niech rezygnują. Sprowadzi się lekarzy z Ukrainy.

! Odpowiedz
7 11 glos_rozsadku

Za komuny o rente było łatwo tylko, że zarabiało się wtedy mniej niż w pracy, więc nie każdy chciał iść na rente. Moja ciocia jak stwierdziła, że już się jej nie chce pracować to załozyła krzywo kapelusz, dziwnie się umalowała i poszła do lekarza symulując chorobę psychiczną. I dostała.

! Odpowiedz
6 21 grzechu_comeback

a marchewka wam w jelito grube !!! Nie od dziś słychać o rencistach całkowicie unieruchomionych przez chorobę, uprawiających jogging w Alpach. I co? Ich orzeczenie było tak z litości?! Ktoś, kto boi się transparentności tam, gdzie jest konieczna, sam sobie wystawia świadectwo.....Przyjdą inni. NATURA NIE LUBI PRÓŻNI.

! Odpowiedz
13 34 lelo1949

Coś w główkach mają nie tak, tłumaczenie bezsensowne

! Odpowiedz
7 30 lelo1949

Zakładamy,że są uczciwi,nie biorą prowizji od klientów ,tym bardziej dochody powinny być jawne dla ich własnego dobra

! Odpowiedz
20 12 mkx odpowiada lelo1949

Czytaj ze zrozumieniem "osoba niezadowolona z utraty prawa do renty zaczekała aż wyjdzie z pracy, by zobaczyć jakim jeździ samochodem" - teraz nie będzie musiała stać na czatach, wystarczy, że przeczyta oświadczenie ;( Kto zapewni bezpieczeństwo lekarzowi?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil