REKLAMA
WAŻNE

Lekarze orzecznicy grożą porzuceniem pracy

2017-11-21 02:01
publikacja
2017-11-21 02:01

Lekarze przyznający renty grożą, że porzucą pracę, bo nie chcą ujawniać swoich majątków - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita".

/ YAY Foto

"Prawie pół miliona Polaków może mieć po Nowym Roku poważne kłopoty; trudno będzie dostać rentę, świadczenie rehabilitacyjne, czy powypadkowe" - pisze gazeta. Jak dodaje, problemy mogą być również z wyjazdem do sanatorium. "Większość z 650 lekarzy decydujących o takich sprawach grozi, że porzuci pracę w ZUS" - alarmuje "Rz".

Jak czytamy w "Rz", lekarze chcą zrezygnować z pracy przez Ustawę o jawności życia publicznego. Zobowiązuje ich ona do składania od 1 stycznia 2018 roku oświadczeń majątkowych, w których znajdzie się informacja o ich zarobkach nie tylko w ZUS, ale także w innych miejscach.

"Wśród lekarzy orzeczników panują minorowe nastroje, bo i tak na co dzień zdarza się nam oglądać latające krzesła po niekorzystnej dla ubezpieczonego decyzji. Najczęściej dotyczy to rent" - mówi w rozmowie z gazetą orzecznik ZUS ze środkowej Polski.

Dodaje, że "niejeden lekarz miał już przebite opony, bo osoba niezadowolona z utraty prawa do renty zaczekała aż wyjdzie z pracy, by zobaczyć jakim jeździ samochodem". "Obawiamy się, że kiedy informacje o naszych zarobkach i stanie majątkowym będą ogólnie dostępne, dopiero się zaczną problemy" - dodaje.

"Wyprzedzająco zbieramy od lekarzy orzeczników informacje dotyczące ich decyzji, po wejściu w życie ustawy o jawności. Na podstawie tych informacji będziemy wypracowywać rozwiązania, które zabezpieczą bieżącą i sprawną obsługę klientów" - deklaruje Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Centrali ZUS w Warszawie.

dka/ pru/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (8)

dodaj komentarz
polak2
A lekarze boja sie Kicia ? A orzecznicy w MOPR i PCPR tam dopiero robią przekręty .
Potem widać sprawny człowiek parkuje w miejscu dla niepełnosprawnych wysiada z fury wart????? i odchodzi nie widać by utykał szedł wolno tylko jak sportowiec zapierdziela .
2kbb
Lekarze to następna kasta darmozjadów którzy zrobili sobie ze swojej pracy dojną krowę ....
Tymi wszystkimi orzecznikami którzy zrezygnują powinni zająć się służby i prześwietlić w trzech pokoleniach od rodziców ,dzieci , wnuków, rodzeństwa i dziadków.... !!! Precz z komuną !!!
krzy_
Niech rezygnują. Sprowadzi się lekarzy z Ukrainy.
glos_rozsadku
Za komuny o rente było łatwo tylko, że zarabiało się wtedy mniej niż w pracy, więc nie każdy chciał iść na rente. Moja ciocia jak stwierdziła, że już się jej nie chce pracować to załozyła krzywo kapelusz, dziwnie się umalowała i poszła do lekarza symulując chorobę psychiczną. I dostała.
grzechu_comeback
a marchewka wam w jelito grube !!! Nie od dziś słychać o rencistach całkowicie unieruchomionych przez chorobę, uprawiających jogging w Alpach. I co? Ich orzeczenie było tak z litości?! Ktoś, kto boi się transparentności tam, gdzie jest konieczna, sam sobie wystawia świadectwo.....Przyjdą inni. NATURA NIE LUBI PRÓŻNI.
lelo1949
Coś w główkach mają nie tak, tłumaczenie bezsensowne
lelo1949
Zakładamy,że są uczciwi,nie biorą prowizji od klientów ,tym bardziej dochody powinny być jawne dla ich własnego dobra
mkx odpowiada lelo1949
Czytaj ze zrozumieniem "osoba niezadowolona z utraty prawa do renty zaczekała aż wyjdzie z pracy, by zobaczyć jakim jeździ samochodem" - teraz nie będzie musiała stać na czatach, wystarczy, że przeczyta oświadczenie ;( Kto zapewni bezpieczeństwo lekarzowi?

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki