REKLAMA

Kurs euro najniżej od 1 marca

2021-04-12 09:46
publikacja
2021-04-12 09:46
fot. Mathias Richter / Shutterstock

Kurs euro spadł do najniższego poziomu od ponad miesiąca, zmierzając w kierunku 4,50 zł. Hamulcem dla dalszej aprecjacji złotego pozostaje postawa Narodowego Banku Polskiego.

W poniedziałek o 9:45 kurs euro wynosił 4,5323 zł, a więc bez większych zmian względem piątkowego wieczoru. Wcześniej notowania wspólnotowej waluty osiągnęły najniższy poziom od 1 marca. Przez poprzednie dwa tygodnie kurs euro  obniżył się o 15 groszy po tym, jak w lutym i marcu wzrósł o 20 groszy, pod koniec poprzedniego miesiąca osiągając najwyższą wartość od 12 lat.

/ Bankier.pl

Pomimo kwietniowego umocnienia złoty pozostaje bardzo słaby jak na historyczne standardy. „Zawdzięczamy” to polityce Narodowego Banku Polskiego, który chciałby mieć walutę trochę słabszą niż przed koronakryzysem. Równocześnie kierownictwo NBP zapewne nie chciałoby doświadczyć niekontrolowanej deprecjacji złotego, co zmusiłoby Radę Polityki Pieniężnej do gwałtownych podwyżek stóp procentowych.

Blisko najniższych poziomów od miesiąca ustabilizowały się także notowania dolara amerykańskiego, który w poniedziałek rano wyceniany był na 3,8156 zł. Kurs franka szwajcarskiego kształtował się na poziomie ok. 4,12 zł. Funt brytyjski kosztował prawie 5,24 zł.

KK

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
volksempfanger
Siema zakredytowane po korek trolle nieroby! :)

Czy złoty wstał już z kolan i zaczął nieubłagany marsz na 3,30 za ojro? Co ja mówię, na złotówke za euroska :)
marxs
i znów chłopaki i dziewczęta z londyńskiego City wywiozą z PISlandeshu te marne miliony euro i dolarów każdy spadek ceny waluty jest tylko okazją do kupna i do pozbycia się śmieciowego złotego przy najwyższej inflacji w Europie i najnizszych stopach procentowych nie ma co do tego żadnych i znów chłopaki i dziewczęta z londyńskiego City wywiozą z PISlandeshu te marne miliony euro i dolarów każdy spadek ceny waluty jest tylko okazją do kupna i do pozbycia się śmieciowego złotego przy najwyższej inflacji w Europie i najnizszych stopach procentowych nie ma co do tego żadnych wątpliwości
grzegorzkubik
Złotówka się umacnia bo takie jest jej prawo.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki