Kto kupi Allegro? Na liście Alibaba, eBay, Onet i WP

O sprzedaży Allegro przez południowoafrykański koncern Naspers mówi się od dawna. Agencja Reuters podaje listę potencjalnych zainteresowanych nabyciem największego serwisu aukcyjnego w tej części Europy.

Alibaba, eBay, fundusz CVC Capital Partners – nazwy tych firm Reuters podaje w kontekście zainteresowania nabyciem Allegro. Według ustaleń agencji, serwis aukcyjny ma być wart od 2 do 3 mld euro.

Według informatorów agencji, zainteresowany kupnem serwisu może być też Onet oraz Wirtualna Polska, choć podmiotom tym może być trudno nawiązać walkę z gigantami w postaci eBaya i Alibaby.

Nowy właściciel Allegro zyska natychmiastową pozycje numer jeden na polskim rynku e-commerce, który obecnie wart jest 32 mld zł, a do 2020 r. ma podwoić swoją wartość. Ponadto Allegro posiada także silną pozycję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Allegro powstało w 1999 roku. W 2007 roku koncern Naspers kupił platformę za 1,44 mld dolarów.

W ubiegłym miesiącu Naspers wynajął bank inwestycyjny Morgan Stanley, który ma pełnić rolę doradcy przy ewentualnej sprzedaży.

Bankier.pl był częścią grupy Allegro w latach 2009-2015. W styczniu ubiegłego roku 100% udziałów Grupy Bankier.pl nabył Bonnier Business Polska, wydawca „Pulsu Biznesu”. Miesiąc później Allegro sprzedało serwis Wykop.pl.

Michał Żuławiński

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~Maniuś

Oby nie te szwabski portale onet i WP

! Odpowiedz
5 1 ~jolo

Oby WP, kapitał by w Polce w końcu został...

! Odpowiedz
6 7 ~alek

Allegro to shit. Ostatnio kupiłem odkurzacz. Okazało się, że sprzedawca mi to z chin wysyła do 35 dni roboczych przesyłka. Te ich sklepy i chińskie partnery to jakiś żart. Nie dziwię się że sprzedają bo w takiej formie jak jest teraz to tylko wkurza ludzi

! Odpowiedz
2 21 ~Gnida

Nie. Allegro to nie shit tylko Ty mega naiwniak. Wiesz jak Ciebie wydymali? Jakiś gimnazjalista bez grosza na inwestycje zrobił tak:
- wystawił akcję bez pokrycia z marżą ze 30%
- Ty wlazłes i kupiłeś nie czytając że towar z Chin
- on DOPIERO WTEDY wszedł na Aliexpress i ZA TWOJE PIENIADZE kupił odkurzacz z adresem wysyłki do Ciebie. Zainkasował za 2 minuty klikania ze 30% ceny.
- Ciesz się że Ci na WER Zabrze nie doje...li cła albo nie zawrócili towaru za brak CE.
- Nie daj się więcej tak dymać.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 ~wpzle

Byle nie w.p. , bo tu nic nie działa. Maja ogromne problemy techniczne , które ich przerastają i nie mogą od miesięcy sobie z nimi poradzić .

! Odpowiedz
5 6 ~zaks

Niemcom sprzedajcie jak wszystko w tym kraju, albo Chazarom z Izraela, co to żydów udają!

! Odpowiedz
13 11 ~adam

jak wszystko czyli co? zamiast mówić dziesiąć zdrowaśiek na bezdechu lepiej idź na spacer, pomóż innym, zrób zakupy sosiadce, weź zeierzaka ze schroniska na spacer, będziesz lepszym człowiekeiem

! Odpowiedz
5 5 ~blondynka

to weź zarób, kup i daj pracę innym. jak eis ogrodnika, sam nie skorzysta, innym nie da, na zmarnowanie puści, a później będzie opoaiwadał legendy i pominiki stawiał i pokłony walił

! Odpowiedz
1 1 ~luk odpowiada ~adam

Genialna riposta. Miałem coś napisać od siebie, ale to jest 100 na 100.

! Odpowiedz
0 2 ~Dystrykt9 odpowiada ~adam

Haha...to jakaś propaganda..trzeci artykuł i trzeci komentarz kropka w kropkę jak powyżej!:D haha..do tego pseudonim ten sam..haha..
Jak już się zabieracie za sianie propagandy..to radzę by modyfikować teksty, które wklejacie.."drodzy profesjonaliści"

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil