REKLAMA

Allegro na sprzedaż?

2015-01-14 17:36
publikacja
2015-01-14 17:36
Allegro na sprzedaż?
Allegro na sprzedaż?
/ Allegro

Jak donosi Reuters, południowoafrykański koncern Naspers szykuje się do sprzedaży Allegro - największej platformy transakcyjnej online w Europie Środkowo - Wschodniej.

Allegro pójdzie pod młotek? ()

Jak donosi anonimowe źródło Reutersa, Naspers rozważa sprzedaż swoich polskich przedsiębiorstw, w tym Allegro, by móc lepiej skupić się na swoich szybko rozwijających się rynkach. 

- Allegro dojrzało jako biznes. Naspers zamierza sprzedać wszystko i zaangażować się w rynek chiński i brazylijski - donosi źródło Reutersa. Inne źródło potwierdza zamierzenia koncernu, wymieniając wśród potencjalnych kupujących Wirtualną Polskę i Onet.pl, których właścicielem jest Ringier Axel Springer.

Przedstawiciele Allegro i Naspersa nie potwierdzili informacji o planowanej sprzedaży. Rzecznik Allegro odmówił udzielenia komentarza w tej sprawie.

Allegro powstało w 1999 roku. W 2007 roku koncern Naspers kupił platformę za 1,44 mld dolarów.

/SS/Reuters

Źródło:
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (24)

dodaj komentarz
~damian
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~damian
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~antyeko2000
ruski na szybko potrzebują kasy to sprzedają
~zacny
Bankier już został sprzedany. A miał tego samego właściciela.A Allegro było fajne ale 10 lat temu, kiedy mozna było tam znaleść fajne okazje. A teraz to jest taka platforma dla sklepów.Handel dorażny drobnicą przejeło OLX (ten sam właściciel co Allegro) oraz Gumtree.
~mak
Allegro się kończy więc trzeba sprzedać póki jest co. Marże po prostu zabijają opłacalność sprzedaży na tym portalu. W obecnym czasie porobiło się mnóstwo innych bardziej konkurencyjnych portali z niższymi kosztami, których model jest dokładnie taki sam ale są mniej pazerne.
~sprzedawca
Mnóstwo portali ? Podaj choć jeden realny który jest jakąkolwiek konkurencją dla allegro ? Problemem allegro nie są prowizję bo te są dużo mniejsze niż np na ebay czy amazon w de. czy uk. tylko jego rozmiar . On już jest po prostu za duży ... Ale myślę że od strony czysto biznesowej to opłacalny biznes
~mak odpowiada ~sprzedawca
Z mojej branży magiccardmarket z marżami 4% a nie 7 i 9. Jak tak się zastanowię z punktu widzenia pracy którą wykonuję gdzie ograniczenie kosztów o 1 % jest olbrzymim sukcesem a tutaj oddajesz 7-9 za frajer to na prawdę trzeba mieć nie po kolei w głowie by tam sprzedawać lub mieć jakieś kosmiczne marże...Mówiłem o portalach branżowych,Z mojej branży magiccardmarket z marżami 4% a nie 7 i 9. Jak tak się zastanowię z punktu widzenia pracy którą wykonuję gdzie ograniczenie kosztów o 1 % jest olbrzymim sukcesem a tutaj oddajesz 7-9 za frajer to na prawdę trzeba mieć nie po kolei w głowie by tam sprzedawać lub mieć jakieś kosmiczne marże...Mówiłem o portalach branżowych, czyli takich, które każdą osobę interesują z osobna. Jeżeli chcesz kupować sprzedawać coś czego rynek nie istnieje (np. emaliowane fotele do opalania) pewnie będzie ciężko ale na prawdę każdy w miarę logiczny człowiek sprawdzi teraz na skąpcu czy ceneo gdzie kupić taniej, więc allegro odpada.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki