Allegro sprzedało serwis Wykop.pl

Wykop.pl, popularny serwis społecznościowy, został sprzedany. Nowym właścicielem witryny została spółka Garvest B.V. Według informacji "Pulsu Biznesu" kwota transakcji sięgnęła 5 mln zł.

Wykop.pl został sprzedany (Bankier.pl)

Nabywcą Wykopu jest spółka kontrolowana przez Arjana Bakkera, współtwórcę i byłego szefa serwisu Allegro. Co ciekawe, Wykop wraca pod skrzydła Garvest B.V. po 2 latach, od czasu kiedy Grupa Allegro odkupiła udziały w serwisie właśnie od dzisiejszego nabywcy.

Holenderski fundusz 9 lat temu zainwestował w Wykop, by odsprzedać go następnie spółce należącej do południowoafrykańskiego koncernu Naspers. Dziś Wykop ponownie ląduje w portfolio zarządzanego przez Arjana Bakkera podmiotu z ambitnymi planami rozwoju. - Nowa strategia Wykopu to m.in. wzmacnianie głównej marki, ale również podkreślanie możliwości pełnej personalizacji serwisu dla zalogowanych użytkowników - czytamy na stronie Pb.pl.

Atutami przejętego serwisu są niewątpliwie zaangażowani użytkownicy i statystyki. Według najnowszych danych serwis w styczniu odwiedziło 5,2 mln internautów, którzy wygenerowali 86 mln odsłon. Jak na takie statystyki serwis nie może się pochwalić monetyzacją ruchu, który notuje. Według informacji Pb.pl Wykop rocznie osiąga około 1,5 mln przychodów i 300 tys. zł zysku. W tym kontekście nieoficjalna kwota transakcji - sięgająca 5 mln zł - brzmi jak najbardziej realnie.

Grzegorz Marynowicz
Bankier.pl

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Andrzej

Polityk też powinien pamiętać ... http://www.almoc.pl/img.php?id=2695 że woda najwazniejsza jest więc ...

! Odpowiedz
2 6 ~kolanowski

nie dziwota, że allegro ma dość zajmowania się miernymi serwisami pokroju wykopu i bankiera

! Odpowiedz
0 5 ~ates

to i tak cud, że Wykop generuje zysk ;) w takim biznesie medialno-internetowym to już jest wyczyn. poza tym to dziwne, że nie kupił tego ktoś z dwójki WP - Onet.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne