REKLAMA

Allegro na sprzedaż?

2016-06-10 08:26
publikacja
2016-06-10 08:26

Południowoafrykański koncern Naspers Ltd. rozważa sprzedaż działającej w Polsce platformy aukcyjnej Allegro, donosi Bloomberg. Firma wynajęła bank inwestycyjny Morgan Stanley, który ma pełnić funkcję doradcy w procesie ewentualnego wydzielenia środkowoeuropejskiego biznesu z grupy.

fot. Dawid Laocinski / / FORUM

Sprzedaż Allegro mogłaby przynieść grupie Naspers nawet 3 mld dolarów, twierdzi Bloomberg, powołując się na swoje źródła. Kupnem mogą zainteresować się zarówno fundusze private equity, jak i firmy technologiczne. Niewykluczone, że platforma mogłaby trafić w ręce Chińczyków.

Naspers inwestuje głównie w firmy na rynkach wschodzących – m.in. w Chinach i Rosji. Allegro nie rośnie w tak szybkim tempie jak inne biznesy grupy, chociaż na lokalnym rynku zajmuje pozycję lidera. Los platformy nie został jeszcze przesądzony.

Na razie południowoafrykański koncern wynajął bank Morgan Stanley, który ma pełnić rolę doradcy. Zarówno przedstawiciele Naspersa, jak i banku odmówili w tej sprawie komentarza.

/ MK

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (39)

dodaj komentarz
~Poldek
Allegro to dziś kraina oszustów. Kupisz piracką kopie, wystawiasz negatywa i dostajesz negatywa od oszusta a Allegro na to przyzwala bo ma z tego prowizje
~anTYPO3
Sprzedaję i kupuję TYLKO na Ebay.com! Oczywiście trzeba uważać, żeby nie naciąć się na po_lskich cwaniaczków. Jak dla mnie alle coś tam może nie istnieć ;-)
~asdasd
Zajechało ignorancją i generalizowaniem. Na allegro zdobyłem wielu dobrych partnerów biznesowych.
~kot
Korzystam z Amazonu, Aliexpress i Allegro i funkcjonalnie Allegro jest najlepsze.
~Dron
Uciekają przed Amazonem. Wiedzą, że nie mają szans
~wnp-pl
może nie wystawią spółkę na aukcji
~alledrogo
Nie wchodzi w grę. Policzyli ile prowizji musieliby na alledrogo zapłacić i wyszło że się nie opłaca
~global
globalnie allegro to mały pioneczek w stos do ebaya, po ich sprzedaży chińczykom faktycznie może się przetransformować w ali (podobnie jak tablica na olx, pamiętacie? ;) i globalnie zostanie 3-4 graczy na tym rynku
~kobro
tablica nie została nikomu sprzedana, doucz się.
~Remo
Allegro i tak jest tanie. Ostatnio sprzedalem przedmiot na ebay i prowizja od sprzedazy 10 procent masakra nie wierzylem.wlasnym oczom.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki