Bonnier Business Polska kupił Grupę Bankier.pl

Bonnier Business Polska, wydawca m.in. dziennika „Puls Biznesu”, podpisał umowę zakupu 100 proc. udziałów Grupy Bankier.pl. Inwestycja wzmacnia pozycję BBP na rynku i stawia go w czołówce segmentu mediów biznesowych.

Do Grupy Bankier.pl należą portale znajdujące się w czołówce rankingów witryn w swoich kategoriach tematycznych (pit.pl, vat.pl, twoja-firma.pl, prnews.pl, mambiznes.pl), na czele
z powstałym w 2000 r. portalem bankier.pl. Duże znaczenie dla działalności spółki ma SystemPartnerski.pl, największa finansowa sieć afiliacyjna w Polsce. Po transakcji Grupa Bankier.pl zostanie włączona w struktury Bonnier Business Polska, którego prezesem jest Patricia Deyna.

– Przejęcie Bankiera daje szanse, by w krótkim terminie osiągnąć to, do czego zawsze aspirują produkty Bonniera na całym świecie – pozycję lidera w najbardziej rentownych
i prestiżowych obszarach. Razem z Bankierem zyskujemy doświadczony zespół menedżerów, dziennikarzy i handlowców oraz świetny i rozpoznawalny brand.  Jestem dumna, że nasze media dostarczają wiarygodnych informacji przedsiębiorcom, którzy doskonale poradzili sobie z kryzysem i dzięki którym polska gospodarka zyskuje systematycznie na znaczeniu– komentuje Patricia Deyna, prezes Bonnier Business Polska.

- Strategia Bonnier Business Press przewiduje znaczący wzrost inwestycji w technologie
i media cyfrowe. Traktujemy zakup Bankiera jako kolejny krok do jeszcze mocniejszego rozwoju w Polsce, w której z sukcesem funkcjonujemy już od 18 lat i którą postrzegamy jako jeden z kluczowych rynków naszej grupy w następnych latach. Cieszę się, że w ciągu minionych 18 lat polskim kolegom udało  się zbudować prężną grupę wydawniczą – dodaje Anders Eriksson, szef segmentu Business to Business w skandynawskim koncernie medialnym.

W 2006 roku Bankier.pl zadebiutował na warszawskiej giełdzie, a od 2009 roku był częścią Grupy Allegro, należącej do Naspers Ltd. Sprzedaż Bankiera jest elementem strategii Allegro, zakładającej koncentrację na podstawowym biznesie e-commerce. Zainteresowanie kupców w procesie sprzedaży jasno dowodzi wiary rynku w przyszłość Bankiera. Wyłącznym doradcą finansowym Grupy Allegro w transakcji była Bastion Group, a WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr Sp. k. pełniła rolę doradcy prawnego.

Połączenie sił otwiera nowe możliwości biznesowe.

- Cieszę się, że możemy wnieść do Bonnier Business doświadczony zespół i rzadki na polskim rynku know-how w zakresie zarówno dostarczania wysokiej jakości treści redakcyjnych, jak i zdolności do generowania wysokich przychodów w obszarze finansowej sieci afiliacyjnej – komentuje transakcję Maciej Klepacki, dyrektor zarządzający Grupy Bankier.pl.

- Po połączeniu sił Bonnier Business Polska i Bankiera powstanie wiodący podmiot na rynku mediów finansowych, zbudowany na dwóch najmocniej rozpoznawalnych markach na rynku.  ”Puls Biznesu” to najczęściej cytowane polskie medium ekonomiczne, uznane przed kilkoma miesiącami przez Instytut Monitorowania Mediów za ,,Najbardziej opiniotwórcze medium biznesowe dekady”, a portal pb.pl charakteryzuje się najwyższą jakością ruchu czytelników
w kategorii Biznes/Finanse/Prawo. Bankier zawsze imponował nam zdolnością
do generowania ruchu i pozycją lidera wśród internautów-inwestorów – dodaje Przemysław Barankiewicz, redaktor naczelny pb.pl, kierujący transakcją w Bonnier Business Polska.

Kontakt dla mediów:

Karolina Kowalska, dyrektor marketingu Bonnier Business Polska k.kowalska[at]pb.pl

tel: 600 013 354

Przemysław Barankiewicz, redaktor naczelny pb.pl p.barankiewicz[at]pb.pl tel: 600 013 337

(bonnier.pl)

Grupa Bonnier                  

Bonnier jest międzynarodową grupą medialną z siedzibą w Sztokholmie. Jej działalność obejmuje telewizję, dzienniki, magazyny, filmy, książki, radio i media cyfrowe. Koncern zatrudnia blisko 10 tys. osób w 16 krajach. W 2013 r. jego przychody wynosiły równowartość 12 mld zł i pozwoliły na wypracowanie 780 mln zł zysku operacyjnego. 

Bonnier publikuje wysokiej jakości produkty od powstania w 1804 roku. Koncern, w całości kontrolowany przez rodzinę Bonnierów, od siedmiu pokoleń łączy biznes z najwyższą uznawaną wartością – wolnością słowa.

W Polsce Bonnier działa poprzez spółkę zależną Bonnier Business Polska, wydawcę m.in. istniejącego od 1997 r. dziennika „Puls Biznesu”, gazety docierającej do kilkudziesięciu tysięcy właścicieli, prezesów firm i przedstawicieli wyższej kadry zarządzającej oraz portalu pb.pl odwiedzanego przez 436 tys. użytkowników miesięcznie (Źródło:Megapanel PBI/Gemius, październik 2014)

Grupa Bankier.pl

Bankier.pl, portal istniejący od 2000 roku, jest jednym z czołowych mediów internetowych
o tematyce finansowej na polskim rynku. Bankier.pl to profesjonalny serwis informacyjno-doradczy dla osób indywidualnych, menedżerów i kadry kierowniczej firm poszukujących informacji o finansach.

Portfolio Grupy Bankier obejmuje także portale zaliczane do czołówki witryn w swoich kategoriach tematycznych (pit.pl, vat.pl, twoja-firma.pl, prnews.pl, mambiznes.pl) oraz największą finansową sieć afiliacyjną w Polsce – SystemPartnerski.pl dystrybuującą ponad 200 produktów oferowanych przez 80 instytucji finansowych. 

W październiku 2014 roku liczba użytkowników stron Grupy Bankier.pl wyniosła 1,86 mln, którzy łącznie wygenerowali ponad 28 milionów odsłon (Źródło:Megapanel PBI/Gemius, październik 2014).

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~plazowicz

Nie cieszy mnie to. Do tej pory był to zdecydowanie (może nie najlepszy, ale za to) bardzo dobry portal biznesowy, z szeroką wolnością słowa i wartościowymi, merytorycznymi artykułami. Co będzie jutro, za rok - pięć?

! Odpowiedz
0 0 ~AL

A może ktoś by kupił bank?;-))Zapraszam do lekturyhttp://www.wsensie.pl/dummy-category-3/item/1638-odzyskac-banki-dla-polski

! Odpowiedz
0 2 ~plutarch

Ciekawe, czy pod nowym właśicielem Bankier będzie dalej naganiał na złoto ;) Czy muszę podawać nazwiska? ;)

! Odpowiedz
1 1 ~arfen_radom_pl

"przedsiębiorcom, którzy doskonale poradzili sobie z kryzysem i dzięki którym polska gospodarka zyskuje systematycznie na znaczeniu."Obśmiałem się :)

! Odpowiedz
1 2 ~brekeke

Bla bla bla idziemy wszyscy na dno ze śpiewem pod ręce!

! Odpowiedz
0 3 ~Tomek

Jakis czas temu pojawiały sie wysmienite artykuły o wielkości Bankiera. teraz wiadomo po co? Aby dobrze sprzedac. Jestem dumny ze sredni polacy sprzedali swoj biznes szwedom, to poprawi ich sytacje i ich prace. Tylko wszyscy na tym skorzystamy. Gratuluje.

! Odpowiedz
0 2 ~Mason

Nie Szwedom tylko szwedzkim Żydom

! Odpowiedz
8 2 ~TB

Może zmienią ten okropny interfejs bankiera. Wygląda jakby nie był zmieniany od 2000 roku.

! Odpowiedz
1 17 ~bankierfan

przynajmniej jest jasny, czytelny i intuicyjny. Od razu wiadomo gdzie co jest!Żadnych zmian!

! Odpowiedz
0 4 ~alepp

Wolnosc SLOWA?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.