REKLAMA

Kreml do biznesu: chcemy słyszeć dobre wieści

2017-11-14 10:10
publikacja
2017-11-14 10:10

Jak donosi Reuters, Kreml ostrzegł przedsiębiorców, że chce od nich słyszeć „dobre wieści”. „Apel” ten zbiega się przypadkowo ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w marcu przyszłego roku.

fot. / / FORUM

Reuters dotarł do dokumentu, w którym pojawiły się instrukcje, jak informować o sukcesach kraju, z naciskiem na nowe miejsca pracy, osiągnięcia naukowe i rozbudowę infrastruktury. Podane zostały również sposoby, w jakie informacje powinny zostać podane oraz terminy na przedstawianie raportów. Pozytywne wieści powinny pojawiać się w poniedziałek, najpóźniej we wtorkowy poranek.

18 marca przyszłego roku (w rocznicę aneksji Krymu) odbędą się w Rosji wybory prezydenckie i choć Władimir Putin nie potwierdził jeszcze oficjalnie swojej kandydatury, to wydaje się być pewnym kandydatem Jednej Rosji. Prezydentem był w latach 2000-08, z czteroletnią przerwą na sprawowanie funkcji premiera (rosyjska konstytucja stanowi, że prezydentem można być tylko dwie kadencje z rzędu, jednocześnie w 2008 roku wprowadzono poprawkę do konstytucji wydłużającą kadencję z 4 do 6 lat) i ponownie od 2012 roku.

W dokumencie temat wyborów nie jest poruszony, nacisk położony jest na fakt, że „w Rosji poprawia się stan życia, ale często przykłady takiego stanu rzeczy uciekają mediom”. Dlatego warto im „pomagać, dostarczając odpowiednich informacji”, które będą pokazywać, „jak było kiedyś, a jak jest teraz” oraz naturalnie, że „żyje się lepiej”.

Jako przykład pozytywnych wiadomości, które powinny się pojawiać częściej, podana jest historia zespołu z syberyjskiej kopalni, który wydobył w lipcu rekordowe 1,6 mln ton węgla.

Według informacji Reutersa dokument ten, wraz z zaproszeniem na spotkanie z ministrem energii, został wysłany do największych publicznych i prywatnych spółek energetycznych.

Już w tym tygodniu Duma Państwowa może z kolei wprowadzić restrykcje wobec zagranicznych mediów.

Ma to być odpowiedź na działania Stanów Zjednoczonych, które zobowiązały telewizję RT (dawniej Russia Today) do zarejestrowania się jako tzw. zagraniczny agent.

Jakub Krześnicki

Źródło:
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
nimh
Putin będzie się wzorował na TVPis gdyż w Rosji aparat propagandy nie jest aż tak doskonały. Po tym jak w Rosji duży sukces osiągnął serial "M jak miłość"główna stacja tamtejszej telewizji zainteresowana jest zakupem praw do Wiadomości.
niepelnosprawny_org
rosja broni sie jak moze od upadku i załamania ekonomicznego, zewszad w sporach i niepewnosci, hiperinflacji, smieciowym rublu, problemach w sprzedazy gazu, zaprzepaszczonym nord stream 2, z roku na rok dochody rosji kurcza sie...
ajwaj
Pomoga im ... sankcje :) Sankcje rosna - a produkcja dochód, swój wymuszony rozwój tez ....
I to, ze USA abdykowala-pozegnala sie "przewodnia sila" dla swiata:

Spiegel.de: "POZEGNALNA podróz (juz bylego) swiatowego lidera prez. USA w Azji"

http://www.spiegel.de/politik/ausland/donald-trump-
Pomoga im ... sankcje :) Sankcje rosna - a produkcja dochód, swój wymuszony rozwój tez ....
I to, ze USA abdykowala-pozegnala sie "przewodnia sila" dla swiata:

Spiegel.de: "POZEGNALNA podróz (juz bylego) swiatowego lidera prez. USA w Azji"

http://www.spiegel.de/politik/ausland/donald-trump-fazit-asienreise-amerika-dankt-abder-asienreise-amerika-dankt-ab-a-1177835.html

Powiązane: Kryzys w Rosji

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki