Kreml do biznesu: chcemy słyszeć dobre wieści

Jak donosi Reuters, Kreml ostrzegł przedsiębiorców, że chce od nich słyszeć „dobre wieści”. „Apel” ten zbiega się przypadkowo ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w marcu przyszłego roku.

Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir Putin (FORUM)

Reuters dotarł do dokumentu, w którym pojawiły się instrukcje, jak informować o sukcesach kraju, z naciskiem na nowe miejsca pracy, osiągnięcia naukowe i rozbudowę infrastruktury. Podane zostały również sposoby, w jakie informacje powinny zostać podane oraz terminy na przedstawianie raportów. Pozytywne wieści powinny pojawiać się w poniedziałek, najpóźniej we wtorkowy poranek.

18 marca przyszłego roku (w rocznicę aneksji Krymu) odbędą się w Rosji wybory prezydenckie i choć Władimir Putin nie potwierdził jeszcze oficjalnie swojej kandydatury, to wydaje się być pewnym kandydatem Jednej Rosji. Prezydentem był w latach 2000-08, z czteroletnią przerwą na sprawowanie funkcji premiera (rosyjska konstytucja stanowi, że prezydentem można być tylko dwie kadencje z rzędu, jednocześnie w 2008 roku wprowadzono poprawkę do konstytucji wydłużającą kadencję z 4 do 6 lat) i ponownie od 2012 roku.

W dokumencie temat wyborów nie jest poruszony, nacisk położony jest na fakt, że „w Rosji poprawia się stan życia, ale często przykłady takiego stanu rzeczy uciekają mediom”. Dlatego warto im „pomagać, dostarczając odpowiednich informacji”, które będą pokazywać, „jak było kiedyś, a jak jest teraz” oraz naturalnie, że „żyje się lepiej”.

Jako przykład pozytywnych wiadomości, które powinny się pojawiać częściej, podana jest historia zespołu z syberyjskiej kopalni, który wydobył w lipcu rekordowe 1,6 mln ton węgla.

Według informacji Reutersa dokument ten, wraz z zaproszeniem na spotkanie z ministrem energii, został wysłany do największych publicznych i prywatnych spółek energetycznych.

Już w tym tygodniu Duma Państwowa może z kolei wprowadzić restrykcje wobec zagranicznych mediów.

Ma to być odpowiedź na działania Stanów Zjednoczonych, które zobowiązały telewizję RT (dawniej Russia Today) do zarejestrowania się jako tzw. zagraniczny agent.

Jakub Krześnicki

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 nimh

Putin będzie się wzorował na TVPis gdyż w Rosji aparat propagandy nie jest aż tak doskonały. Po tym jak w Rosji duży sukces osiągnął serial "M jak miłość"główna stacja tamtejszej telewizji zainteresowana jest zakupem praw do Wiadomości.

! Odpowiedz
10 6 niepelnosprawny_org

rosja broni sie jak moze od upadku i załamania ekonomicznego, zewszad w sporach i niepewnosci, hiperinflacji, smieciowym rublu, problemach w sprzedazy gazu, zaprzepaszczonym nord stream 2, z roku na rok dochody rosji kurcza sie...

! Odpowiedz
7 11 ajwaj

Pomoga im ... sankcje :) Sankcje rosna - a produkcja dochód, swój wymuszony rozwój tez ....
I to, ze USA abdykowala-pozegnala sie "przewodnia sila" dla swiata:

Spiegel.de: "POZEGNALNA podróz (juz bylego) swiatowego lidera prez. USA w Azji"

http://www.spiegel.de/politik/ausland/donald-trump- fazit-asienreise-amerika-dankt-abder-asienreise-amerika-dankt-ab-a-1177835.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil